Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Blok is blij met grote belangstelling voor Groeifonds-miljarden

Blok is blij met grote belangstelling voor Groeifonds-miljarden

AMSTERDAM/DEN HAAG (ANP) - Het is volgens minister Stef Blok (Economische Zaken) een "goed teken" dat er zo'n 34 miljard euro aan voorstellen zijn ingediend voor de tweede ronde van het Nationaal Groeifonds. Dat bedrag komt naar voren uit een analyse door het strategiebureau It's Public. "Ik weet dat er heel veel belangstelling is voor het fonds", zegt Blok.

De voorstellen hebben onder meer betrekking op kringlooplandbouw, infrastructuur voor waterstof en zorg. Er zullen wel keuzes moeten worden gemaakt, want er is nog 16 miljard euro beschikbaar voor de komende vier jaar. Begin 2022 neemt het kabinet een besluit over de toekenning van geld uit ronde twee. Bij ronde één voor het groeifonds, waarmee de overheid wil investeren in de economische groei in Nederland op de lange termijn, ging in totaal 4,1 miljard euro naar plannen van ministeries. De tweede ronde is publiek, wat betekent dat iedere Nederlander of organisatie in het land een groeiplan kon indienen.

Het kabinet heeft het fonds opgericht om geld te steken in het 'groeivermogen' van de economie. Een commissie onder leiding van voormalig minister van Financiën Jeroen Dijsselbloem neemt beslissingen over welke projecten in aanmerking komen voor miljarden uit het Groeifonds. "Ik moet dan ook zijn oordeel afwachten", zegt Blok. Wel moeten het volgens hem "echt baanbrekende, vernieuwende projecten" zijn, "met het oog op duurzaamheid en de energietransitie".

Volgende ronde

Bedrijven, organisaties en personen kregen tot en met 31 mei de tijd om plannen in te leveren. Voor 1 juli krijgen initiatiefnemers wat te horen als hun plannen veelbelovend blijken. Dat er voor zo'n hoog bedrag voorstellen zijn ingediend, betekent volgens Blok "helaas ook dat er projecten, maar dus ook mensen die daar druk mee zijn geweest, teleurgesteld gaan worden". Wel benadrukt hij dat sommige plannen in de eerste ronde door de commissie als "nog niet rijp" zijn beoordeeld. Die initiatiefnemers maken dan mogelijk nog kans in een volgende ronde, aldus Blok. "Die ruimte bestaat."

De derde ronde van het groeifonds start in 2022.

Meer uit Financieel

Warmtefonds wil 140 miljoen extra voor behoud gunstige leningen

HILVERSUM (ANP) - Het Nationaal Warmtefonds heeft nog zo'n 140 miljoen euro extra van het kabinet nodig voor leningen aan huiseigenaren om hun woning te verduurzamen. Eigenaren met een inkomen tot 60.000 euro per jaar kunnen met het fonds een lening zonder rente krijgen. Als het extra geld uitblijft, kan dat over een aantal jaren mogelijk niet meer, heeft bestuursvoorzitter Ernst-Jan Boers van het Nationaal Warmtefonds tegen het ANP gezegd.

11 minuten geleden
Luchtvaartmaatschappijen verwelkomen tijdelijke korting Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen vinden het "een prima geste" van Schiphol om de havengelden tijdelijk te verlagen vanwege de situatie in het Midden-Oosten. "Schiphol doet dit uit eigen beweging. Daar maak ik uit op dat ze inzien dat die stijging van 41 procent van vorig jaar toch wel heel erg verkeerd is gevallen. Nu grijpen ze de hoge kerosineprijzen aan om dat te herstellen. Daar zijn we blij mee", reageert BARIN-voorzitter Marnix Fruitema namens de in Nederland actieve luchtvaartmaatschappijen.

49 minuten geleden
Eerste banenverlies ooit bij 114 jaar oude chocolademaker Ritter

WALDENBUCH (ANP/DPA) - De Duitse chocolademaker Ritter Sport gaat voor het eerst in zijn 114-jarige bestaan banen schrappen om kosten te besparen. Het familiebedrijf kampt met gestegen kosten voor met name cacao, maar ook voor energie en verpakkingsmaterialen. Daarom wordt ingegrepen in het personeelsbestand op het hoofdkantoor in Waldenbuch in de buurt van Stuttgart.

50 minuten geleden
Schiphol geeft luchtvaartmaatschappijen korting om Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - Schiphol geeft luchtvaartmaatschappijen een tijdelijke korting op zijn havengelden van ruim 10 procent, vanwege de situatie in het Midden-Oosten. De luchthaven doet dit omdat de kosten van de maatschappijen onverwacht en sterk zijn gestegen door de hoge kerosineprijs.

1 uur geleden
Bloemenhandelaar en medewerkers verdacht van witwassen miljoenen

ARNHEM (ANP) - Een groothandelaar in bloemen en planten en twee medewerkers uit de gemeenten Zevenaar en Arnhem worden verdacht van het witwassen van tientallen miljoenen euro's. Twee bedrijfspanden, drie woningen en een opslagbox in de gemeenten Westland, Zevenaar en Arnhem zijn doorzocht, meldt de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD).

1 uur geleden
Warmtefonds geeft recordbedrag aan leningen voor verduurzaming

HILVERSUM (ANP) - Huiseigenaren hebben het afgelopen jaar voor een recordbedrag aan leningen afgesloten om hun woning tegen gunstige voorwaarden te verduurzamen. Het Nationaal Warmtefonds financierde vorig jaar 506 miljoen euro aan nieuwe leningen, een stijging van 18 procent. Ongeveer 31.700 woningeigenaren konden hun huis energiezuiniger maken, meldt het fonds in zijn jaarverslag.

2 uur geleden
Tesla zoekt duizend extra werknemers voor Duitse fabriek

GRÜNHEIDE (ANP/DPA) - Tesla zoekt duizend extra werknemers voor zijn grote fabriek voor elektrische auto's in het Duitse Grünheide in de buurt van Berlijn. Dat heeft Tesla gemeld aan persbureau dpa. Volgens Tesla is die uitbreiding van het personeelsbestand nodig om aan de stijgende Europese vraag naar de Model Y van het bedrijf te kunnen voldoen.

2 uur geleden