Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Blok is blij met grote belangstelling voor Groeifonds-miljarden

Blok is blij met grote belangstelling voor Groeifonds-miljarden

AMSTERDAM/DEN HAAG (ANP) - Het is volgens minister Stef Blok (Economische Zaken) een "goed teken" dat er zo'n 34 miljard euro aan voorstellen zijn ingediend voor de tweede ronde van het Nationaal Groeifonds. Dat bedrag komt naar voren uit een analyse door het strategiebureau It's Public. "Ik weet dat er heel veel belangstelling is voor het fonds", zegt Blok.

De voorstellen hebben onder meer betrekking op kringlooplandbouw, infrastructuur voor waterstof en zorg. Er zullen wel keuzes moeten worden gemaakt, want er is nog 16 miljard euro beschikbaar voor de komende vier jaar. Begin 2022 neemt het kabinet een besluit over de toekenning van geld uit ronde twee. Bij ronde één voor het groeifonds, waarmee de overheid wil investeren in de economische groei in Nederland op de lange termijn, ging in totaal 4,1 miljard euro naar plannen van ministeries. De tweede ronde is publiek, wat betekent dat iedere Nederlander of organisatie in het land een groeiplan kon indienen.

Het kabinet heeft het fonds opgericht om geld te steken in het 'groeivermogen' van de economie. Een commissie onder leiding van voormalig minister van Financiën Jeroen Dijsselbloem neemt beslissingen over welke projecten in aanmerking komen voor miljarden uit het Groeifonds. "Ik moet dan ook zijn oordeel afwachten", zegt Blok. Wel moeten het volgens hem "echt baanbrekende, vernieuwende projecten" zijn, "met het oog op duurzaamheid en de energietransitie".

Volgende ronde

Bedrijven, organisaties en personen kregen tot en met 31 mei de tijd om plannen in te leveren. Voor 1 juli krijgen initiatiefnemers wat te horen als hun plannen veelbelovend blijken. Dat er voor zo'n hoog bedrag voorstellen zijn ingediend, betekent volgens Blok "helaas ook dat er projecten, maar dus ook mensen die daar druk mee zijn geweest, teleurgesteld gaan worden". Wel benadrukt hij dat sommige plannen in de eerste ronde door de commissie als "nog niet rijp" zijn beoordeeld. Die initiatiefnemers maken dan mogelijk nog kans in een volgende ronde, aldus Blok. "Die ruimte bestaat."

De derde ronde van het groeifonds start in 2022.

Meer uit Financieel

AEX hoger na uitspraak Hooggerechtshof VS over heffingen Trump

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met winst gesloten na de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof waarin een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump onwettig werd verklaard. Volgens de rechters heeft Trump zijn bevoegdheden overschreden door die heffingen op buitenlandse goederen op te leggen.

14 minuten geleden
Trump noemt heffingenuitspraak Hooggerechtshof 'schande'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump noemt de uitspraak van het Hooggerechtshof dat een groot deel van zijn importheffingen onwettelijk is een "schande". Dat meldt een verslaggever van CNN. De president had ten tijde van de uitspraak een ontbijt met gouverneurs in het Witte Huis. Hij zou de aanwezigen hebben gezegd dat hij een plan B heeft. Trump is nog niet met een officiële reactie gekomen.

1 uur geleden
VK verwacht gunstige handelspositie met VS te behouden

LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk verwacht dat het zijn "bevoorrechte handelspositie" met de Verenigde Staten behoudt, ook nu het Amerikaanse Hooggerechtshof een groot deel van de tarieven van president Donald Trump onwettig heeft verklaard. Dat stelt de Britse regering in een reactie op de uitspraak.

1 uur geleden
EU zegt uitspraak Hooggerechtshof VS 'zorgvuldig te analyseren'

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft afwachtend gereageerd op de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over de importheffingen van president Donald Trump. Een groot deel van de invoertarieven die Trump heeft opgelegd op buitenlandse goederen, is volgens rechters onwettelijk. De EU "analyseert de uitspraak zorgvuldig", zegt een woordvoerder.

1 uur geleden
Hooggerechtshof VS: groot deel importheffingen Trump onwettelijk

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft een groot deel van de importheffingen die president Donald Trump heeft opgelegd onwettelijk verklaard. Trump gebruikte daarvoor een noodwet. Volgens de rechters heeft Trump zijn bevoegdheden overschreden door deze wet uit 1977 toe te passen.

1 uur geleden
Wall Street opent lager na cijfers inflatie en economische groei

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen verder omlaag na de verliesbeurt een dag eerder. Beleggers reageerden op een belangrijk inflatiecijfer, de zogeheten prijsindex voor persoonlijke consumptieve bestedingen. Dat cijfer meet de veranderingen in de prijzen van goederen en diensten die door consumenten worden gekocht en heeft de voorkeur van de Amerikaanse centrale bank boven de gewone inflatie. Volgens het cijfer stegen de consumentenprijzen in december met 0,4 procent op maandbasis, wat iets sterker is dan verwacht.

2 uur geleden
Economie VS groeit 2,2 procent in 2025, zwakte in vierde kwartaal

WASHINGTON (ANP/AFP) - De economie van de Verenigde Staten is in 2025 met 2,2 procent gegroeid. Dat meldde de Amerikaanse overheid op basis van voorlopige schattingen. De groei van 's werelds grootste economie in 2024 bedroeg 2,8 procent.

2 uur geleden