Blok: brexitdeal is hoogst haalbare, maar inzet was ambitieuzer
DEN HAAG (ANP) - Het brexitakkoord dat er nu ligt is volgens minister Stef Blok (Buitenlandse Zaken) "het hoogst haalbare", hoewel hij niet ontkent dat de inzet van Nederland "ambitieuzer" was. Dat schrijft hij in een brief aan de Tweede Kamer. Toch zijn de Nederlandse belangen wel "goed afgedekt", aldus Blok.
Deels door de harde opstelling van het Verenigd Koninkrijk tijdens de onderhandelingen, zat er niet meer in dan dit akkoord. Vooral over de visserij werd tot het laatste moment hard onderhandeld, met als resultaat dat Nederlandse vissers minder mogen vangen in Britse wateren. Blok snapt dat de visserijsector hierover teleurgesteld is.
Wel is hij tevreden over verschillende andere punten, zoals het gelijke speelveld op de markt of het Europees fonds ter waarde van 5 miljard euro waar getroffen sectoren een beroep op kunnen doen. Ook vindt hij het positief dat de EU en het VK blijven samenwerken om criminaliteit te bestrijden en ze samen blijven optrekken op het gebied van onderzoek en innovatie.
In de Tweede Kamer wordt maandag gedebatteerd over de brexitdeal, ondanks het kerstreces. Dinsdag moeten alle regeringsleiders van de EU-lidstaten namelijk laten weten of het akkoord namens hen ondertekend mag worden. Voor het debat maandag wordt de Kamer bijgepraat tijdens een technische briefing.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Reisorganisaties proberen nog steeds klanten te lokken met misleidende "lokaanbiedingen". Volgens onderzoek van de Consumentenbond is er nauwelijks verbetering ten opzichte van 2025, ondanks uitspraken van de Reclame Code Commissie (RCC) en beloftes vanuit de reisbranche.
13 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Na maanden van acties en stakingen ligt er een nieuw cao-bod voor rijksambtenaren op tafel. De rijksoverheid laat in het nieuwe bod de nullijn los. Die hield in dat ambtenaren dit jaar geen salarisverhoging en inflatiecorrectie zouden krijgen en was de reden voor de vakbonden om in actie te komen.
23 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie is in het eerste kwartaal met 0,1 procent gegroeid ten opzichte van een kwartaal eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) donderdag op basis van een eerste berekening. De Nederlandse economie groeide daarmee aanzienlijk minder sterk dan in voorgaande kwartalen, vooral door een daling van de export. De impact van de Iranoorlog lijkt vooralsnog beperkt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company heeft in het eerste kwartaal iets meer ijsjes verkocht. Daarmee kende de van Unilever afgesplitste ijstak volgens topman Peter Ter Kulve "een bemoedigende start van 2026".
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ING behoorde donderdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De bank boekte in het eerste kwartaal van 2026 meer winst. Volgens topman Steven van Rijswijk gaat het goed met ING, ondanks de geopolitieke en macro-economische onzekerheid. Om aandeelhouders te belonen, gaat de bank voor 1 miljard euro aan eigen aandelen inkopen. Het aandeel steeg daarop ruim 2 procent.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP/BLOOMBERG) - ArcelorMittal heeft in het eerste kwartaal van 2026 meer winst geboekt dan verwacht. Ook de omzet liet een groei zien. Topman Aditya Mittal van het grootste staalconcern van Europa sprak van "veerkrachtige prestaties, ondanks de onrustige situatie in het Midden-Oosten".
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse verzorgings- en voedingsmiddelenproducent Unilever heeft in het eerste kwartaal van dit jaar meer omzet behaald, vooral door sterke verkopen van huishoudelijke producten en beautymerken zoals Dove en Vaseline. Unilever heeft het in Europa nog wel altijd moeilijk, waar de omzet is gedaald.
2 uur geleden