Bloemenexport omlaag, verkoop Valentijnsdag blijft wel gelijk
ZOETERMEER (ANP) - Nederland heeft vorige maand minder bloemen en planten geëxporteerd, maar de verkopen voor Valentijnsdag liggen wel in lijn met die van vorig jaar, meldt de Vereniging van Groothandelaren in Bloemkwekerijproducten (VGB). De export deed vorige maand een stapje terug omdat de consument volgens directeur Matthijs Mesken terughoudend is.
De exportwaarde kwam in januari uit op 505 miljoen euro, 4 procent minder dan in de eerste maand van vorig jaar. Vooral de levering aan retailers aan bepaalde landen blijft volgens de branchevereniging achter, zoals in Duitsland en Frankrijk. Mensen geven door de gestegen inflatie namelijk minder geld uit aan sierteeltproducten. Daartegenover staat dat de uitvoer naar sommige landen in Midden- en Oost-Europa juist groeide.
Handelaren zijn volgens de VGB wel positief over de verkopen voor Valentijnsdag deze woensdag. In aanloop naar de belangrijke feestdag voor de sierteelt lag de hoeveelheid bloemen die werd ingekocht wat hoger vergeleken met vorig jaar en de prijzen iets lager. Rode rozen en tulpen worden nog altijd het meest verkocht voor Valentijn.
Valentijnsboeketten
Nederlandse bloemenverkopers merken dat ook. Christian Quint, die bij Fleurop verantwoordelijk is voor het productaanbod op de website, zegt dat er veel meer bloemen worden verkocht dan vorig jaar. "Er worden nog steeds veel rozen verkocht, al wijken mensen wel steeds meer uit naar alternatieve bloemen die ook rood zijn, zoals tulpen of gerbera's." Rozen zijn over het algemeen duurder dan boeketten met verschillende soorten bloemen, al zijn de prijzen bij Fleurop volgens Quint ongeveer gelijk aan die van vorig jaar.
Intratuin ziet dat mensen met name de dag voor Valentijn en op de dag zelf meer bloemen kopen. "Rozen blijven ongekend populair en ook speciale Valentijnsboeketten worden veelal verkocht in de dagen voor Valentijn."
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De aanvoer van kerosine naar Europese luchthavens is verstoord door meer militair gebruik van een pijpleidingennetwerk vanuit Rotterdam, zegt een brandstofhandelaar. Onder andere het belangrijke vliegveld van Frankfurt zou zijn getroffen.
46 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De beurshandel in Amsterdam werd maandag opnieuw gedomineerd door spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Vrijdag gingen de beurzen nog omhoog door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig zou heropenen voor de commerciële scheepvaart. Zaterdag sloot Teheran de voor het olietransport belangrijke zeestraat echter weer af door de aanhoudende blokkade van de Iraanse havens door de Amerikaanse marine. Olie werd daardoor weer duurder na de forse prijsdaling op vrijdag.
49 minuten geledenGDAŃSK (ANP) - Frankrijk en Polen gaan samen een communicatiesatelliet de ruimte in sturen voor de Poolse krijgsmacht. Polen wil er zeker van zijn dat zijn militairen met elkaar kunnen blijven communiceren als het zich moet verweren tegen bijvoorbeeld een Russische aanval.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De onlinegokmarkt is in het afgelopen jaar fors gekrompen. Dat meldt de Kansspelautoriteit (Ksa) in haar jaarverslag over 2025. Het aantal meldingen over het illegale aanbod is wel toegenomen, wat duidt op een vergroting van die markt.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag licht lager geopend. Beleggers namen geen risico na de sterke opmars op vrijdag, die volgde op de heropening van de Straat van Hormuz door Iran. De spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran liepen afgelopen weekend echter weer op door de inbeslagname van een Iraans vrachtschip door de Amerikaanse marine. Ook sloot Iran zaterdag het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz weer af door de aanhoudende Amerikaanse blokkade van de Iraanse havens.
2 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Buitenlandse luchtvaartmaatschappijen zijn weer welkom op de luchthaven van het Qatarese Doha. Dat is voor het eerst sinds de start van de Iranoorlog eind februari. De Qatarese luchtvaartautoriteit laat weten dat de activiteiten van buitenlandse maatschappijen "geleidelijk worden hervat".
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Woonbond, een belangenvereniging voor huurders, is kritisch op het voorstel van het kabinet om de Wet betaalbare huur te versoepelen. Met het voorstel worden "veel te hoge huren opnieuw mogelijk".
4 uur geleden