Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloemenexport omlaag, verkoop Valentijnsdag blijft wel gelijk

Bloemenexport omlaag, verkoop Valentijnsdag blijft wel gelijk

ZOETERMEER (ANP) - Nederland heeft vorige maand minder bloemen en planten geëxporteerd, maar de verkopen voor Valentijnsdag liggen wel in lijn met die van vorig jaar, meldt de Vereniging van Groothandelaren in Bloemkwekerijproducten (VGB). De export deed vorige maand een stapje terug omdat de consument volgens directeur Matthijs Mesken terughoudend is.

De exportwaarde kwam in januari uit op 505 miljoen euro, 4 procent minder dan in de eerste maand van vorig jaar. Vooral de levering aan retailers aan bepaalde landen blijft volgens de branchevereniging achter, zoals in Duitsland en Frankrijk. Mensen geven door de gestegen inflatie namelijk minder geld uit aan sierteeltproducten. Daartegenover staat dat de uitvoer naar sommige landen in Midden- en Oost-Europa juist groeide.

Handelaren zijn volgens de VGB wel positief over de verkopen voor Valentijnsdag deze woensdag. In aanloop naar de belangrijke feestdag voor de sierteelt lag de hoeveelheid bloemen die werd ingekocht wat hoger vergeleken met vorig jaar en de prijzen iets lager. Rode rozen en tulpen worden nog altijd het meest verkocht voor Valentijn.

Valentijnsboeketten

Nederlandse bloemenverkopers merken dat ook. Christian Quint, die bij Fleurop verantwoordelijk is voor het productaanbod op de website, zegt dat er veel meer bloemen worden verkocht dan vorig jaar. "Er worden nog steeds veel rozen verkocht, al wijken mensen wel steeds meer uit naar alternatieve bloemen die ook rood zijn, zoals tulpen of gerbera's." Rozen zijn over het algemeen duurder dan boeketten met verschillende soorten bloemen, al zijn de prijzen bij Fleurop volgens Quint ongeveer gelijk aan die van vorig jaar.

Intratuin ziet dat mensen met name de dag voor Valentijn en op de dag zelf meer bloemen kopen. "Rozen blijven ongekend populair en ook speciale Valentijnsboeketten worden veelal verkocht in de dagen voor Valentijn."

Meer uit Financieel

Trump uit felle kritiek op EU-boete voor socialmediabedrijf X

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump begrijpt niet hoe Europese toezichthouders de hoge boete voor socialmediabedrijf X kunnen rechtvaardigen. Hij noemde de boete van 120 miljoen euro voor het bedrijf van Elon Musk maandag "naar" en zei dat Europa "in een aantal slechte richtingen" gaat.

6 uur geleden
Paramount en Warner omhoog na overnamestrijd, Netflix weer omlaag

NEW YORK (ANP) - Paramount Skydance en Warner Bros. Discovery (WBD) stegen maandag op Wall Street, nadat de overnamestrijd rond WBD verder opliep. Entertainmentconcern Paramount deed vlak voor de beursopening een vijandig bod op WBD, met een hogere waarde dan het vorige week geaccepteerde bod van Netflix. Paramount eindigde 9 procent hoger en WBD won 4,4 procent. Netflix ging verder omlaag met een min van 3,4 procent.

6 uur geleden
Google moet 20 miljoen euro betalen aan Belgische uitgever Rossel

PARIJS (ANP/BELGA) - Het Amerikaanse internetconcern Google moet de Belgische mediagroep Rossel een schadevergoeding van iets meer dan 20 miljoen euro betalen. Dat heeft een rechtbank in Parijs beslist. Google gaat in beroep.

6 uur geleden
Trump helpt boeren met 12 miljard dollar aan eenmalige betalingen

WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft een hulppakket van 12 miljard dollar aangekondigd voor Amerikaanse boeren. Hij presenteerde het geld tijdens een bijeenkomst in het Witte Huis als "brugbetalingen", bedoeld om boeren door de overgangsperiode te helpen tussen het afbouwen van het beleid van voormalig president Joe Biden en het nieuwe beleid van Trump.

6 uur geleden
Unilever verliest fors na beursgang ijsjestak, ASMI koploper

AMSTERDAM (ANP) - Unilever heeft maandag flink verloren op de eerste handelsdag van de afgesplitste ijsjestak The Magnum Ice Cream Company (TMICC) in Amsterdam. Het voedings- en verzorgingsmiddelenconcern eindigde onderaan in de AEX-index met een min van 6,7 procent. Het aandeel Magnum noteerde op net geen 13 euro, na een openingskoers van 12,20 euro.

11 uur geleden
Trump komt met hulppakket van 12 miljard dollar voor boeren VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump kondigt maandag een hulppakket van 12 miljard dollar aan voor Amerikaanse boeren die last hebben gehad van zijn handelsbeleid, zeggen twee functionarissen van het Witte Huis.

11 uur geleden
Karremans verwacht geen kerstgroeten rondom Nexperia

BRUSSEL (ANP) - Minister Vincent Karremans (Economische Zaken) verwacht dat de Nederlandse en Chinese kant van chipfabrikant Nexperia prima zullen samenwerken als het aankomt op de logistieke en functionele processen. "Maar wederzijdse kerstgroeten en alle warmte die daarbij hoort? Daar heb ik een hard hoofd in, gezien wat er allemaal is gebeurd", zei de minister in Brussel, waar hij overige EU-ministers bijpraatte.

11 uur geleden