Blinken reist naar Egypte om staakt-het-vuren Gaza te bespreken
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken reist dinsdag naar Egypte om een staakt-het-vuren in Gaza te bespreken, meldt zijn ministerie. Al maanden proberen Washington, Qatar en Egypte te bemiddelen om een deal tussen Israël en Hamas mogelijk te maken.
Een van de belangrijkste obstakels voor een staakt-het-vuren is een eis van Israël voor een corridor tussen Gaza en Egypte. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu wil de grens tussen beide gebieden blijven controleren om wapensmokkel naar Gaza te voorkomen. Hamas weigert daar akkoord mee te gaan. Ook over de voorwaarden van vrijlating van de overgebleven gijzelaars worden de twee partijen het niet eens.
Politiek leider van Hamas Yahya Sinwar zei maandag nog dat zijn beweging de strijd tegen Israël nog "lang" vol kan houden. De oorlog begon bijna een jaar geleden met een aanval van Hamas op Israël, waarbij 1200 mensen om het leven kwamen. Zo'n 250 anderen werden gegijzeld. Door aanvallen van Israël kwamen in Palestijnse gebieden sindsdien meer dan 41.000 mensen om het leven.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP) - Israël heeft meer dan twintig schepen van de Global Sumud Flotilla, een vloot met humanitaire hulp voor Gaza, onderschept en brengt de ongeveer 175 opvarenden naar Israël. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken van het land op X.
13 minuten geledenCANBERRA (ANP/AFP) - Australië zag kort na de invoering van een socialmediaverbod voor kinderen nog "geen noemenswaardige verschillen" in het gebruik van de apps. Uit interne overheidsstukken blijkt dat mensen wel even gekeken hebben of platforms die niet onder het verbod vallen ook interessant zijn, maar vervolgens gewoon weer terugkwamen bij de bekende namen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump krijgt donderdag een briefing van de leider van het Amerikaanse Centrale Commando CENTCOM, Brad Cooper, over nieuwe plannen voor mogelijke militaire actie tegen Iran. Dat meldt Axios op basis van bronnen.
2 uur geledenWELLINGTON (ANP/AFP) - De dader van de aanslag op twee moskeeën in Nieuw-Zeeland heeft zijn hoger beroep verloren waarin hij probeerde zijn veroordeling en straf ongedaan te maken. Brenton Tarrant schoot in 2019 51 mensen dood.
3 uur geledenCULIACÁN (ANP/BLOOMBERG) - De gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa is door Amerikaanse aanklagers beschuldigd van samenspanning met drugskartels. Federale aanklagers in Manhattan maakten bekend een aanklacht te hebben ingediend waarin gouverneur Rubén Rocha Moya (76) en negen andere huidige en voormalige functionarissen worden beschuldigd van verschillende misdrijven.
3 uur geledenSYDNEY (ANP/AFP) - Een Joodse gemeenschapsgroep waarschuwde de politie dat een terroristische aanslag "waarschijnlijk" was, slechts enkele dagen voordat twee schutters vijftien mensen doodden bij een massale schietpartij bij een Chanoeka-viering op Bondi Beach in Australië. Dat is gebleken uit een onderzoek.
4 uur geledenATHENE (ANP) - Israël heeft de Global Sumud Flotilla, een vloot met humanitaire hulp voor Gaza, voor de kust van het Griekse eiland Kreta tegengehouden. Dat melden diverse bronnen, waaronder een opvarende van de vloot en de Israëlische ambassadeur voor de Verenigde Naties, Danny Danon. Een woordvoerder van de vloot heeft aan Al Jazeera laten weten dat tot nu toe zeven schepen zijn onderschept.
5 uur geleden