Blinken reist naar Egypte om staakt-het-vuren Gaza te bespreken
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken reist dinsdag naar Egypte om een staakt-het-vuren in Gaza te bespreken, meldt zijn ministerie. Al maanden proberen Washington, Qatar en Egypte te bemiddelen om een deal tussen Israël en Hamas mogelijk te maken.
Een van de belangrijkste obstakels voor een staakt-het-vuren is een eis van Israël voor een corridor tussen Gaza en Egypte. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu wil de grens tussen beide gebieden blijven controleren om wapensmokkel naar Gaza te voorkomen. Hamas weigert daar akkoord mee te gaan. Ook over de voorwaarden van vrijlating van de overgebleven gijzelaars worden de twee partijen het niet eens.
Politiek leider van Hamas Yahya Sinwar zei maandag nog dat zijn beweging de strijd tegen Israël nog "lang" vol kan houden. De oorlog begon bijna een jaar geleden met een aanval van Hamas op Israël, waarbij 1200 mensen om het leven kwamen. Zo'n 250 anderen werden gegijzeld. Door aanvallen van Israël kwamen in Palestijnse gebieden sindsdien meer dan 41.000 mensen om het leven.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Iran is niet van plan de Straat van Hormuz volledig te sluiten, maar het is wel Irans onvervreemdbare recht om de veiligheid op de zeestraat te garanderen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur voor de VN tegen journalisten. Amir Saeid Iravani voegde eraan toe dat "de huidige situatie in de regio, waaronder ook de Straat van Hormuz, niet het resultaat is van Irans rechtmatige zelfverdediging", verwijzend naar de gevechten met Israël en de Verenigde Staten.
6 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Zes Franse militairen zijn gewond geraakt bij een droneaanval in het noorden van Irak. Dat meldt het Franse leger, dat eveneens meldt dat de gewonden zijn overgebracht naar een nabijgelegen medische post.
6 uur geledenWARSCHAU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki zegt zijn veto uit te spreken over wetgeving die zijn land toegang moet geven tot een EU-programma dat de Europese defensie-industrie moet versterken.
6 uur geledenWEST BLOOMFIELD (ANP) - De man die met zijn auto op een synagoge in Michigan inreed, is overleden. Dat bevestigt sheriff Michael Bouchard aan CNN. De politie meldde dat er sprake was van een situatie met een actieve schutter. De verdachte zou na de botsing de Temple Israel-synagoge zijn binnengelopen, waarna er werd geschoten door de beveiliging.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - NASA zegt "op de goede weg" te zijn om de Artemis II-missie de ruimte in te sturen. Aanvankelijk stond een lancering van die maanmissie gepland voor februari, maar die moest worden uitgesteld door technische mankementen. De ruimtevaartorganisatie spreekt nu van op zijn vroegst 1 april. Wel waarschuwde NASA dat er "nog werk te doen is" voordat het zover is.
8 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Israëlische krijgsmacht zegt een nieuwe aanvalsgolf op de Iraanse hoofdstad Teheran uit te voeren. Op X schrijft de IDF dat de aanvallen gericht zijn op infrastructuur van het Iraanse regime.
8 uur geledenWEST BLOOMFIELD (ANP) - Bij het schietincident bij een synagoge in de Amerikaanse staat Michigan zijn voor zover bekend geen gewonden gevallen. Dat meldt de county-sheriff aan CNN. "Op dit moment zijn er geen berichten dat iemand gewond is geraakt, op wellicht de schutter na."
10 uur geleden