Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Blinken reist naar Egypte om staakt-het-vuren Gaza te bespreken

Blinken reist naar Egypte om staakt-het-vuren Gaza te bespreken

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken reist dinsdag naar Egypte om een staakt-het-vuren in Gaza te bespreken, meldt zijn ministerie. Al maanden proberen Washington, Qatar en Egypte te bemiddelen om een deal tussen Israël en Hamas mogelijk te maken.

Een van de belangrijkste obstakels voor een staakt-het-vuren is een eis van Israël voor een corridor tussen Gaza en Egypte. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu wil de grens tussen beide gebieden blijven controleren om wapensmokkel naar Gaza te voorkomen. Hamas weigert daar akkoord mee te gaan. Ook over de voorwaarden van vrijlating van de overgebleven gijzelaars worden de twee partijen het niet eens.

Politiek leider van Hamas Yahya Sinwar zei maandag nog dat zijn beweging de strijd tegen Israël nog "lang" vol kan houden. De oorlog begon bijna een jaar geleden met een aanval van Hamas op Israël, waarbij 1200 mensen om het leven kwamen. Zo'n 250 anderen werden gegijzeld. Door aanvallen van Israël kwamen in Palestijnse gebieden sindsdien meer dan 41.000 mensen om het leven.

Meer uit Buitenland

Israël claimt luchtaanvallen op opslag raketten en universiteit

TEL AVIV/JERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische leger heeft naar eigen zeggen met meer dan tachtig vliegtuigen weer aanvallen op Iran uitgevoerd, onder meer op een opslagplaats van ballistische raketten en een universiteit die wordt gerund door de Islamitische Revolutionaire Garde (IRG). Het leger stelt dat de Imam Hossein Universiteit in Teheran een verzamelplaats was voor leden van de garde en daarom een militair doel.

8 minuten geleden
Trump dreigt met meer aanvallen op meer doelen in Iran

MIAMI (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Iraniërs gedreigd met nog zwaardere aanvallen waarbij ook meer groepen mensen of plaatsen doelwit worden. Trump zei dat "gebieden en groepen mensen die tot nu toe niet als doelwit werden beschouwd, serieus worden overwogen voor volledige vernietiging en zekere dood". Dat is volgens hem het gevolg van de houding van Iran.

1 uur geleden
Veel doden bij Israëlische luchtlanding en -aanval in Libanon

BEIROET/NABI CHIT (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen en een aanval met commando's, die met vier helikopters werden aangevoerd, zijn volgens de Libanese regering ruim veertig doden gevallen in het oosten van Libanon.

2 uur geleden
Azerbeidzjan: Iran wil aanslagen plegen op Joodse doelen

BAKOE (ANP/RTR) - Azerbeidzjan beschuldigt de Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) ervan pogingen te doen om aanslagen te plegen op de Israëlische ambassade, een synagoge en een leider van een oude Joodse gemeenschap in Azerbeidzjan.

2 uur geleden
Moskou meldt zeer grote aanval op doelen in Oekraïne

MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft een zeer grote nachtelijke luchtaanval uitgevoerd op militair-industriële complexen, militaire vliegvelden en installaties van de energiesector. Dat maakte het ministerie van Defensie in Moskou zaterdag bekend

3 uur geleden
President: geen aanvallen op landen die Iran niet beschieten

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft gezegd dat het leiderschap van het land het erover eens is geen aanvallen uit te voeren op landen van waaruit Iran niet wordt bestookt. Iran zal alleen reageren op aanvallen vanuit die landen. Hij bood de betrokken 'buurlanden' in de regio die Iran heeft aangevallen zijn excuses aan, maar Iran zal zich volgens hem niet overgeven aan Israël en de VS.

4 uur geleden
Israëlisch leger meldt meer Iraanse raketaanvallen

TEL AVIV (ANP/DPA) - Iran heeft zaterdagochtend raketten afgevuurd op Israël, zo meldde het Israëlische leger. Eerder in de nacht waren er ook al herhaaldelijk meldingen van Iraanse raketaanvallen.

5 uur geleden