Blik op winstmarges bij kwartaalcijfers Albert Heijn-moeder
ZAANDAM (ANP) - Bij de cijfers over het eerste kwartaal van supermarktconcern Ahold Delhaize zal woensdag veel aandacht uitgaan naar de winstmarges van het bedrijf achter Albert Heijn, bol.com en Etos. Supermarkten kampen met oplopende kosten, maar zijn uit concurrentieoverwegingen huiverig om die volledig door te berekenen aan de klant. Tegelijkertijd dwingen acties bij distributiecentra van Albert Heijn waarschijnlijk wel tot het betalen van hogere lonen.
De marges, dus hoeveel cent winst er per euro omzet word geboekt, zullen dit jaar volgens het bedrijf zelf onder druk komen te staan door hogere energie-, loon- en inkoopkosten. Daar komt de gedaalde koopkracht bij consumenten als gevolg van de hoge inflatie en energiekosten bovenop, waarschuwde Ahold Delhaize in zijn jaarverslag. De vraag is hoeveel Ahold Delhaize weet op te vangen door besparingen op andere uitgaven en hoeveel voor rekening van de klant komt.
Analisten rekenen in doorsnee op een licht lagere winst dan in de eerste drie maanden van vorig jaar, staat in een door Ahold Delhaize gepubliceerd overzicht van hun schattingen. Daarbij valt op dat de Amerikaanse winkelketens van het bedrijf, goed voor het grootste deel van de omzet, waarschijnlijk winstgevender zijn dan die in Europa. Vorig jaar profiteerde het concern ook al meer van zijn activiteiten in de Verenigde Staten, waar de marges hoger waren en de dollarkoers gunstig, dan die in Europa.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Michael Burry, de belegger die bekend werd door de film The Big Short, beschuldigt een aantal grote Amerikaanse techbedrijven ervan agressieve boekhoudpraktijken te gebruiken om hun winsten uit AI op te blazen. Volgens hem worden afschrijvingskosten te laag opgegeven door te schatten dat chipapparatuur en halfgeleiders voor AI-toepassingen een langere levensduur hebben dan realistisch is. Dat meldde de Amerikaanse zakenzender CNBC.
47 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Adyen was dinsdag de grote winnaar op het Damrak. Het betaalbedrijf, dat transacties verwerkt voor bedrijven als Facebook-moederbedrijf Meta, Uber, H&M, eBay en Microsoft, presenteerde voorafgaand aan een beleggersdag in Amsterdam nieuwe doelen voor de komende jaren. Voor 2026 rekent Adyen nog altijd op een omzetgroei van 20 tot 25 procent. Na 2026 stijgt de omzet jaarlijks met ongeveer 20 procent. Beleggers reageerden enthousiast op het nieuws en zetten het aandeel 8,4 procent hoger.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Een Chinese vrouw is door een Britse rechtbank veroordeeld tot een celstraf van bijna twaalf jaar. De vrouw pleegde miljardenfraude om bitcoin te kopen en wist jarenlang aan de autoriteiten te ontkomen.
3 uur geledenBERLIN (ANP/DPA) - Google gaat de komende vier jaar 5,5 miljard euro investeren in Duitsland, de grootste investering van het Amerikaanse techbedrijf tot nu toe in het land. De geldinjectie van het in Californië gevestigde bedrijf levert naar verwachting ongeveer 9000 banen op.
3 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China hoopt dat Duitsland een actieve rol kan spelen in het aansporen van Nederland om de resterende kwesties rond Nexperia op te lossen. Dat heeft de Chinese handelsminister Wang Wentao gezegd tijdens een gesprek met zijn Duitse ambtgenoot. De Nederlandse bemoeienis met de interne zaken van de Nijmeegse chipmaker was de oorzaak van de leveringsproblemen bij het bedrijf, volgens China.
4 uur geledenLISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft gaat 10 miljard dollar investeren in een groot AI-datacenter in Portugal. Volgens het Amerikaanse softwarebedrijf gaat het om een van de grootste Europese investeringen van dit jaar.
8 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - Een zwakke binnenlandse vraag, en niet de Amerikaanse invoerheffingen, is de belangrijkste reden dat China overtollige producten tegen bodemprijzen op de Europese markt dumpt. Dat staat in een nieuwe studie van de Europese Centrale Bank (ECB).
8 uur geleden