Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Blik beleggers Amsterdam op kwartaalcijfers PostNL

Blik beleggers Amsterdam op kwartaalcijfers PostNL

AMSTERDAM (ANP) - De blik van beleggers op de beurs in Amsterdam is maandag onder meer gericht op de kwartaalcijfers van post- en pakketbezorger PostNL. Het bedrijf verhoogde zijn verwachtingen en zei dat de resultaten in het tweede kwartaal beter waren dan het zelf had gedacht. Dat komt onder meer doordat PostNL de afgelopen maanden meer pakketten heeft verwerkt.

PostNL gaat nu voor dit jaar uit van een winst tussen de 100 miljoen en 130 miljoen euro. Dat is het resultaat voor aftrek van rente en belastingen. Eerder lag die bandbreedte nog tussen de 70 miljoen en 100 miljoen euro. Verder heeft het bedrijf de verwachte kosten voor de eerder aangekondigde reorganisatie bijgesteld van 20 miljoen naar 10 miljoen euro.

"We zijn blij dat we de verwachtingen voor het tweede kwartaal op rij hebben overtroffen", aldus PostNL-topvrouw Herna Verhagen in een toelichting op de cijfers. Volgens haar is de hoeveelheid verwerkte pakketten eerder dan verwacht gegroeid. "Vooral de volumes van internationale klanten overstegen het niveau van vorig jaar."

Heijmans

Bouwer Heijmans maakte bekend aan de slag te gaan met de nieuwbouw van de faculteit Technische Natuurwetenschappen op de TU Delft. Het ‘Physics’-pand zal naar verwachting in 2027 in gebruik worden genomen. Het bouwproject heeft een waarde van circa 130 miljoen euro voor Heijmans.

In Frankfurt kwam Siemens Energy met cijfers. Het Duitse energiebedrijf kampt met aanhoudende en kostbare problemen met zijn Spaanse windturbinetak Siemens Gamesa. Siemens Energy verwacht daardoor miljarden aan verliezen te lijden en gaat nu die activiteiten tegen het licht houden. In november moeten dan details gemeld worden over de plannen.

Euro- en oliekoers

De AEX-index in Amsterdam sloot vrijdag 0,3 procent hoger op 772,71 punten. De Midkap klom 0,9 procent tot 918,09 punten. De beurzen in Parijs, Londen en Frankfurt wonnen tot 0,8 procent. Op Wall Street waren minnen tot 0,5 procent te zien.

De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde maandagochtend 0,2 procent tot 82,69 dollar. Brentolie werd 0,1 procent duurder op 86,13 dollar per vat. De euro was 1,0982 dollar waard, tegen 1,1037 dollar bij het Europese beursslot op vrijdag.

Meer uit Financieel

Zakenman John Fentener van Vlissingen (86) overleden

DEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.

52 minuten geleden
Amsterdamse AEX-index sluit beursweek met verlies af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met rode cijfers het weekend ingegaan. De chipfondsen stonden bij de grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak na tegenvallende cijfers van het Amerikaanse softwareconcern Oracle en chipproducent Broadcom.

3 uur geleden
Transavia telt voor het eerst 10 miljoen passagiers

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia heeft dit jaar voor het eerst in haar 60-jarige bestaan 10 miljoen passagiers aan boord verwelkomd. Het bedrijf spreekt van een "bijzondere mijlpaal" en een "mooie afsluiting" van het jubileumjaar voor vertrekkend topman Marcel de Nooijer. Hij neemt eind dit jaar afscheid bij Transavia.

4 uur geleden
Mark Harbers nieuwe voorzitter raad van commissarissen ProRail

UTRECHT (ANP) - Voormalig minister en staatssecretaris Mark Harbers wordt de nieuwe voorzitter van de raad van commissarissen van spoorbeheerder ProRail. Hij neemt per 2 juli volgend jaar de functie over van Hans Alders, die dan na twaalf jaar zijn maximale zittingstermijn heeft bereikt.

5 uur geleden
Chipbedrijf Broadcom zakt op Wall Street na kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - Broadcom stond vrijdag bij de dalers op de aandelenbeurzen in New York. De chipfabrikant boekte afgelopen kwartaal een recordomzet en zag de winst bijna verdubbelen. Ook gaf het bedrijf een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal, waarin de verkoopopbrengst van de AI-chips van Broadcom zal verdubbelen. Wel waarschuwde het bedrijf voor lagere winstmarges op AI-chips. Het aandeel verloor daarop ruim 7 procent.

5 uur geleden
LTO 'schrikt niet' van landbouwvisie in rapport Wennink

DEN HAAG (ANP) - LTO-voorzitter Ger Koopmans "schrikt niet" van de uitspraken die Peter Wennink doet over de veehouderij in zijn rapport over toekomstige welvaart. "Scherpe woorden dragen goede antwoorden. Met onze 'bouwsteen stikstof' hebben wij het perfecte antwoord op zijn oproep", zegt de voorman van de boerenorganisatie tegen het ANP. Wennink schrijft in zijn rapport dat de landbouw, en dan vooral de veehouderij, voor het grootste deel van de stikstofneerslag in natuurgebieden zorgt.

7 uur geleden
Alle pakketjes van buiten de EU worden 3 euro duurder

BRUSSEL (ANP) - Het wordt duurder om pakketjes van buiten de EU te kopen. Op elk pakketje dat bij onder meer Chinese webshops wordt gekocht, moeten consumenten vanaf juli 3 euro aan invoertarief betalen. Dat hebben de EU-ministers van Financiën vrijdag besloten. Nu hoeven consumenten pas invoerrechten te betalen als het gaat om een pakket van minimaal 150 euro.

8 uur geleden