Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Blik belegger goeddeels op Amerikaanse begrotingsplannen gericht

Blik belegger goeddeels op Amerikaanse begrotingsplannen gericht

AMSTERDAM (ANP) - Op de Europese beurzen gaat de aandacht vrijdag vooral uit naar de omvangrijke begrotingsplannen die de Amerikaanse president Joe Biden later op de dag zal ontvouwen. Beleggers hopen dat de bestedingsplannen van 6 biljoen dollar van Washington het herstel van de coronacrisis zullen versnellen. Geruststellende woorden van de Amerikaanse minister van Financiën Janet Yellen over de inflatie bieden eveneens steun aan de aandelenhandel.

Yellen, voormalig voorzitter van de Federal Reserve, verklaarde voor het Congres dat de inflatie in de Verenigde Staten waarschijnlijk nog tot het einde van dit jaar op een hoog niveau zal liggen, maar daarna zal afzwakken. Ook bestuurders van de Amerikaanse centrale bank, de Federal Reserve, hebben aangegeven dat de hoge inflatie waarschijnlijk van tijdelijke aard is. Beleggers maakten zich de afgelopen tijd zorgen over de sterke stijging van het algemene prijspeil. Mogelijk zou de Fed daardoor sneller de rente kunnen gaan verhogen, wat slecht nieuws is voor met name techaandelen.

De AEX-index op Beursplein 5 lijkt op basis van de openingsindicatoren licht hoger te beginnen aan de laatste handelsdag van de week. Ook elders in Europa zullen de beursgraadmeters waarschijnlijk met kleine winsten openen. De belangrijkste aandelenmarkten in Azië gingen vrijdag overwegend vooruit. De Nikkei in Tokio was een positieve uitblinker en ging met een winst van ruim 2 procent het weekeinde in.

Op het Damrak liet biotechnoloog Galapagos weten tijdens het virtuele congres van de European League Against Rheumatism (EULAR) nieuwe gegevens over de veiligheid van ontstekingsremmer filgotinib als behandeling tegen reuma te presenteren. Het congres wordt gehouden van 2 tot en met 5 juni.

Het consortium onder leiding van investeerder NPM Capital heeft het overnamebod op IT-dienstverlener ICT Group gelanceerd. De aanmeldingsperiode start op 31 mei en eindigt op 23 juli. NPM Capital en ICT bereikten al eerder overeenstemming over het bod van 14,10 euro per aandeel in contanten, exclusief dividend. Op 9 juli van dit jaar houdt ICT Group een aandeelhoudersvergadering waar het bod zal worden besproken.

Ook Air France-KLM staat in het nieuws. Er komt geen gedwongen ontslag van zevenhonderd cabinemedewerkers van luchtvaartmaatschappij KLM. Vakbond FNV Cabine en KLM zijn druk in de weer geweest om zoveel mogelijk gedwongen ontslagen te voorkomen door middel van bijvoorbeeld een vrijwillige vertrekregeling en detachering binnen KLM.

Verder zal het aandeel van fabrikant van elektronische componenten Neways reageren op de hernieuwde poging van industrieconcern VDL voor een overname.

De euro was 1,2175 dollar waard, tegen 1,2188 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,2 procent tot 66,97 dollar. Brentolie kostte 0,1 procent meer op 69,50 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Beurzen wachten op verdere ontwikkelingen rond Oekraïne

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet maandag weinig beweging zien. Beleggers wachten op de verdere ontwikkelingen rond Oekraïne. Het topoverleg tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Russische president Vladimir Poetin leverde vrijdag geen akkoord op over een staakt-het-vuren. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky spreekt maandagavond in het Witte Huis met Trump. Ook een aantal Europese leiders en NAVO-baas Mark Rutte vergezellen Zelensky bij die ontmoeting.

36 minuten geleden
Ondernemers Midden-Nederland bezorgd over toekomst om stikstof

APELDOORN (ANP) - Bijna een vijfde van de ondernemers in Midden-Nederland vreest voor het voortbestaan van hun bedrijf door de stikstofcrisis. Dat komt naar voren uit een peiling onder 655 ondernemers uit die regio door VNO-NCW Midden. Volgens de ondernemersorganisatie gaat het daarbij vooral om ondernemers in de landbouw en industrie.

1 uur geleden
Nieuwe Nederlandse bank wil volledig islamitisch bankieren

AMSTERDAM (ANP) - Een nieuwe islamitische bank in Nederland neemt vanaf maandag klanten aan. Volgens oprichter Mohamed Karrouch is INSIFR de eerste Nederlandse bank die volledig volgens islamitische principes werkt, zoals een verbod op het rekenen van rente.

1 uur geleden
Brusselse organisatie klaagt over beelden van kindermisbruik op X

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Brusselse ngo Alliance4Europe heeft X beschuldigd van het verspreiden van miljoenen beelden van kindermisbruik via het socialemediaplatform. Volgens Belgische media is het dossier inmiddels overgedragen aan de Europese Commissie, de politie en het parket van Brussel. Child Focus, een stichting die onder andere opkomt voor seksueel uitgebuite kinderen, is ook op de hoogte gesteld.

1 uur geleden
Amdax wil beursnotering voor bitcoin-treasurybedrijf op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse cryptobedrijf Amdax heeft het bitcoin-treasurybedrijf AMBTS opgericht om het naar de Amsterdamse beurs te brengen. Volgens medeoprichter en topman Lucas Wensing van Amdax biedt AMBTS institutionele beleggers, zoals pensioenfondsen, verzekeraars en hedgefondsen, nieuwe financiële instrumenten om te investeren in bitcoin.

1 uur geleden
Miljoenenboete voor Qantas om onterechte corona-ontslagen

CANBERRA (ANP) - De Australische luchtvaartmaatschappij Qantas heeft een boete van 90 miljoen Australische dollar (ruim 50 miljoen euro) gekregen voor het onterecht ontslaan van 1800 grondmedewerkers tijdens de coronapandemie.

4 uur geleden
Air Canada schort plannen voor hervatting vluchten op

MONTREAL (ANP/AFP) - Air Canada heeft zijn plan voor de hervatting van vluchten opgeschort, meldt de luchtvaartmaatschappij. Aanleiding voor het besluit is dat de Canadese vakbond voor overheidspersoneel zijn leden had opgedragen niet te luisteren naar de instructies van de Canadese overheid om de staking te beëindigen en weer aan het werk te gaan.

14 uur geleden