
'Blijf actief en onder de mensen'
VLISSINGEN - Deze weken portretteert de Vlissingse Bode de inwoners die bij de lintjesregen in april een koninklijke onderscheiding ontvingen. Eén van hen is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau: Dick van den Bout. Met zijn verhaal sluit deze rubriek af.
Dick van den Bout heeft zijn hoge koninklijke onderscheiding te danken aan een lange reeks verdiensten, waarvan meerdere in het onderwijs. De onlangs gepensioneerde Van den Bout was jaren verbonden aan het ZB Planbureau en Bibliotheek van Zeeland, voorheen Scoop. Zo was hij directeur en onderzoeker. Deze functies leverden hem een groot netwerk op in het bedrijfsleven, onderwijs en de cultuursector en dat netwerk hielp hem ook als vrijwilliger.
Odensehuis
Van den Bout zegt meteen dat het lintje net zo goed verdiend is door de mensen om hem heen. “Ik vind het bijzonder dat ik geridderd ben, maar vroeg me ook af waaraan ik dit verdiend heb. Ik weet soms snel bij wie je een vraag moet neerleggen, maar je doet het altijd samen met anderen.” Zoals de oprichting van de Odensehuizen in Zeeland, voor mensen met dementie. Het tweede van Nederland - na Amsterdam - opende acht jaar geleden in Vlissingen. Inmiddels is er ook een in Zierikzee. Van den Bout is voorzitter van stichting Odensehuis Zeeland en bestuursvoorzitter van het landelijke platform van Odensehuizen. Samen met een groep bekenden uit onder meer de zorg en het welzijnswerk bezocht hij jaren geleden het Odensehuis in het Deense Odense. Het bleek een plek die veiligheid en ontspanning biedt, als een reddingsboei om te kunnen blijven meedoen in de samenleving, en tegen eenzaamheid. “De mensen doen er activiteiten, praten met lotgenoten en kunnen vooral zichzelf zijn. We dachten meteen: dit moeten we ook hebben in Zeeland. Voor de deelnemers is het Odensehuis een levenslijn, een verbinding met het leven, met elkaar.”
Warm bad
Na drie jaar voorbereiding, waarin er onder meer fondsen werden geworven bij de gemeente Vlissingen en provincie Zeeland, opende Odensehuis Vlissingen haar deuren. Als het aan Van den Bout ligt, komen er nog vele bij. “We worden ouder en krijgen vaker te maken met dementie. Het is belangrijk dat er plekken zijn waar mensen kunnen samenkomen en open kunnen zijn over hun situatie. Als ik binnenloop is het als een warm bad. De mensen zijn blij, maken muziek. Dáár gaat het om.”
College
Van den Bout was ook betrokken bij de realisatie van de Roosevelt Academy, nu University College Roosevelt. “Dat vind ik een van mijn belangrijkste wapenfeiten. Het college is zo belangrijk voor Middelburg en voor heel Zeeland, daar ben ik supertrots op.” Goed onderwijs in Zeeland is onmisbaar om jongeren hier te houden. De kennisfunctie optimaliseren maakt Zeeland volgens Van den Bout aantrekkelijker voor studie en carrière. “Er is een tweede college in aantocht en dat versterkt de uitstraling van Zeeland nog verder.” Van den Bout vindt het inspirerend om met en voor jonge mensen te werken. “Er staat een nieuwe, talentvolle generatie klaar, waarin ik enorm vertrouwen heb. Bijvoorbeeld als het gaat over oplossingen voor digitale vraagstukken.”
Actief
De gepensioneerde Vlissinger wil het rustiger aandoen, maar blijft bijvoorbeeld actief als gemeenteraadslid voor de Lokale Partij Vlissingen (LPV). “Ik probeer minder te vergaderen, haha. Maar bij de Odensehuizen blijf ik betrokken en ik vind het ook mooi om nieuwe initiatieven op weg te helpen.” Van Den Bout zou graag zien dat meer mensen vrijwilligerswerk gaan doen en zo lang mogelijk actief blijven. “Het is belangrijk voor anderen, maar ook goed voor jezelf. Daarbij blijft er behoefte aan de kennis van oudere mensen. Even Netflixen voor de ontspanning is prima en daarnaast lekker bezig en onder de mensen zijn.”
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN- Meerdere hulpdiensten werden vrijdagavond opgeroepen om te zoeken naar een persoon die mogelijk ter hoogte van Boulevard Bankert te water was geraakt. Reddingsboten, de kustwacht- en traumahelikoper, Rijkswaterstaat, de strandwacht, het Loodswezen, twee ambulances en de politie waren ter plaatse om hulp te verlenen. Toen er na 45 minuten geen verdere aanwijzingen waren dat er daadwerkelijk iemand in de problemen was gekomen werd de zoekactie beëindigd. De hulpdiensten gaan uit van loos alarm.
6 uur geledenVLISSINGEN - De dertiende editie van Rescue Zeeland, het grootste hulpverleningsevenement van Nederland, is een groot succes. In totaal waren er rond de 50.000 bezoekers, meldt Rescue-woordvoerder Dennis Castel.Gedurende de dag werden er op verschillende locaties demonstraties gehouden. Dit jaar was dat niet alleen op en voor de Boulevard, ook op het parkeerterrein 'P-Cinema' bij de Kenau Hasselaarstraat waren demonstraties. Daarnaast waren er op het Bellamypark allerlei (kinder)activiteiten.Grote demonstraties vonden met name plaats op de Westerschelde. Op het Badstrand gaven de goed getrainde specialisten van de Dienst Speciale Interventies (DSI) een spectaculaire demonstratie. Verder waren er diverse kraampjes te bezoeken en natuurlijk konden bezoekers ook een kijkje nemen bij tal van hulpverleningsvoertuigen uit binnen- en buitenland.Om 17.30 uur startte de gebruikelijke vlootschouw ter afsluiting van het evenement. Alle aanwezige (hulpverlenings)vaartuigen voeren nog één keer langs de boulevard. Daarmee kwam een einde aan een succesvolle dag. De verwachting van de organisatie dat tienduizenden mensen Rescue zouden bezoeken, lijkt in ieder geval uitgekomen. Volgens woordvoerder Dennis Castel kwamen rond de 50.000 mensen op het evenement af.
1 dag geledenVLISSINGEN - Wat begint met een nieuwsgierigheid naar hoogte en ijsbijlen, groeit uit tot een ongekende prestatie: Ricardo Kaljouw uit Vlissingen is de eerste persoon uit de Benelux die alle zeven vulkanische toppen van de wereld heeft beklommen.
1 dag geledenVLISSINGEN - Rescue Zeeland is vandaag in volle gang. De organisatie van het grootschalige hulpverleningsevenement rekent op tienduizenden bezoekers in Vlissingen.
2 dagen geledenVLISSINGEN - Burgemeester Bas van den Tillaar van Vlissingen heeft vandaag de eerste Zilveren Dukaat in ontvangst genomen met daarop de Gevangenpoort.
2 dagen geledenVLISSINGEN - In de haven van Vlissingen is 1.200 kilo cocaïne ontdekt tussen een lading bananen uit Colombia. De vondst werd vrijdag al gedaan, maar het Openbaar Ministerie (OM) heeft dit pas gisteren bekendgemaakt.
2 dagen geledenVLISSINGEN - Al sinds 2008 is het eerste weekend van augustus gereserveerd voor een van de vrolijkste evenementen in Vlissingen: Vlissingen Zingt. Ook dit jaar zong het Bellamypark weer vol mee.
3 dagen geleden