Blendle gaat in beroep tegen DPG-besluit te breken met kiosk
DEN HAAG (ANP) - Blendle gaat in beroep tegen de beslissing van de rechter om DPG Media toe te staan het contract met de onlinekiosk op te zeggen. Via het hoger beroep moet een verlenging van het contract afgedwongen worden, in ieder geval tot het moment dat uit een bodemprocedure duidelijk wordt of het mediabedrijf het contract wel had mogen opzeggen. Mogelijk dus nog langer, aldus Blendle.
De titels van DPG, zoals de Volkskrant, AD en Het Parool zijn een belangrijk fundament onder de dienstverlening van Blendle. Juist de dominante positie die het mediabedrijf heeft, is volgens de kiosk reden dat niet zomaar uit het samenwerkingsverband kan worden gestapt. Blendle-topman Willem Lems gaf eerder al aan dat de beslissing van DPG Media grote impact heeft op Blendle en dat er een gat wordt geslagen in het aanbod van de kiosk. Dat gebeurt op het moment dat Blendle net voor het eerst een bescheiden winst wist te boeken.
Lems legt uit dat het bedrijf er alles aan zal doen om te kunnen blijven bestaan. Zonder de berichten van DPG-titels is de kiosk afhankelijk van berichten van buitenlandse media zoals The New York Times of The Economist die ook in de kiosk te vinden zijn. Artikelen van die media worden nu ook al mondjesmaat vertaald. Mogelijk dat die dienst wordt uitgebreid om het verlies van de DPG-titels te compenseren. Voor binnenlands nieuws zou Blendle ook naar nieuwe partners kunnen zoeken zoals het ANP of de NOS, aldus Lems.
Meer uit Financieel
MOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland verlengt het verbod op de export van benzine tot het einde van dit jaar. Het Russische exportverbod op diesel wordt opgeheven "als de markt herstelt", meldt het Russische persbureau Interfax op basis van uitspraken van vicepremier Alexander Novak.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - VodafoneZiggo is na de hack bij Odido "niet actief gaan jagen" op klanten van dat telecombedrijf. Dat zegt financieel topman Ritchy Drost van VodafoneZiggo in een interview in Het Financieele Dagblad.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering-Trump wordt geconfronteerd met nieuwe juridische procedures tegen de recentste reeks wereldwijde Amerikaanse importheffingen die deze week zijn ingegaan. Kleine bedrijven hebben twee rechtszaken aangespannen bij de Amerikaanse handelsrechtbank in New York.
16 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Amerikaanse chipbedrijf Nvidia investeert 1 miljard dollar in de Zuid-Koreaanse internet- en cloudprovider Naver om de bouw van een AI-datacenter in Zuid-Korea te financieren. Naver gaat de omvang van de faciliteit meer dan verdrievoudigen, aldus Nvidia. De locatie zal gebruikmaken van Nvidia's hardware voor kunstmatige intelligentie.
17 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering heft binnenkort een verbod op de import van Mexicaans vee op. Het verbod dreef de Amerikaanse rundvleesprijzen afgelopen jaar op tot recordhoogtes, wat de portemonnee van Amerikaanse consumenten raakte en druk zette op de regering-Trump om de kosten te verlagen.
18 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Chinese toezichthouders hebben reisboekingsplatform Trip.com een boete opgelegd van bijna 5,2 miljard yuan, omgerekend ruim 672 miljoen euro. De grootste onlinereisorganisatie van China heeft misbruik gemaakt van zijn dominante marktpositie, stelt markttoezichthouder SAMR na maandenlang onderzoek.
19 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chipbedrijf Nvidia investeert 1 miljard dollar in de Zuid-Koreaanse internet- en cloudprovider Naver om de bouw van een AI-datacenter in Zuid-Korea te financieren. Naver gaat de omvang van de faciliteit meer dan verdrievoudigen, aldus Nvidia. De locatie zal gebruikmaken van Nvidia's hardware voor kunstmatige intelligentie.
1 dag geleden