BKR ziet aantal mensen met schulden en achterstanden verder dalen
TIEL (ANP) - Het aantal mensen met een betalingsachterstand op een lening is vorig jaar verder gedaald, van minder dan 439.000 eind 2022 naar ruim 413.000. Volgens het Bureau Krediet Registratie (BKR) daalt ook het aantal Nederlanders met een lening.
Nu hebben 7,6 miljoen mensen een doorlopend krediet, vergeleken met 7,8 miljoen een jaar eerder. Dat betekent dat meer dan de helft van de Nederlanders van 18 jaar of ouder een of meer doorlopende kredieten heeft.
Het aantal contracten voor een private leaseauto liep vorig jaar wel opnieuw iets op, van 353.000 in 2022 tot 362.000. De betalingsachterstanden op deze kredieten namen eveneens toe. Deze vorm van auto's leasen, met een vast maandbedrag, is de laatste jaren sterk in populariteit gegroeid.
Grote steden
De stichting achter het schuldenregister stelt ook vast dat de betalingsachterstanden in de grote steden het hoogst zijn, vooral in Rotterdam. "Ook als het gaat om schuldhulpregelingen, waarbij mensen hun rekeningen niet meer kunnen betalen, kennen Rotterdam, Heerlen en Kerkrade relatief hoge cijfers", stelt het BKR.
De organisatie noemt het een positieve ontwikkeling dat de achterstanden op kredieten dalen, maar merkt wel op dat veel huishoudens problemen hebben met het betalen van rekeningen.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof dat een deel van de importheffingen die president Donald Trump heeft opgelegd onwettig is, is volgens de Franse president Emmanuel Macron goed nieuws. Het toont volgens hem aan dat het goed is om in democratieën een tegenwicht te hebben tegen de macht.
2 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - India en Brazilië hebben afgesproken de samenwerking op het gebied van kritieke mineralen en zeldzame aardmetalen te versterken. Dat zei de Indiase premier Narendra Modi na gesprekken in New Delhi met de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over de importheffingen van Donald Trump en de stappen die de president daarop zette, zorgen ervoor dat de onzekerheid over het handelsklimaat waarschijnlijk verder aanhoudt. Dat laat ING-econoom Bert Colijn weten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Meer mensen gaan dit jaar de Huishoudbeurs bezoeken, verwacht de organisatie op basis van de ticketverkoop. De 79e editie in de RAI in Amsterdam gaat zaterdag van start en duurt een week.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag een presidentieel decreet ondertekend waarmee een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent op buitenlandse goederen wordt ingevoerd. Daarmee handelt hij snel, in een poging zijn handelsagenda overeind te houden, nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof veel van de heffingen die hij vorig jaar invoerde onwettig verklaarde.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten gesloten na de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over het onwettig verklaren van een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump. Trump kondigde vervolgens een nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent aan die maximaal 150 dagen gaat gelden.
16 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt het besluit van het Hooggerechtshof over het onwettig verklaren van een groot deel van zijn importheffingen "zeer teleurstellend". Dat zei Trump bij een persconferentie in het Witte Huis. Volgens hem is dat besluit "verschrikkelijk" en "niet-vaderlandslievend".
18 uur geleden