
BKR: opnieuw daling kredieten en betalingsachterstanden
TIEL (ANP) - Steeds minder Nederlanders hebben krediet of een betalingsachterstand die bij het Bureau Kredietregistratie (BKR) geregistreerd staat. Dat meldt de Stichting BKR, die benadrukt dat niet alle kredieten daar geregistreerd staan. Zo vallen kredieten bij achterafbetaaldiensten als Klarna hierbuiten. BKR pleit voor een snelle aansluiting van deze aanbieders bij het kredietregistratiestelsel.
Het aantal mensen met een bij BKR geregistreerd krediet, zoals een lening of creditcard, nam vorig jaar verder af naar 7,3 miljoen Nederlanders. Dat zijn er 300.000 minder dan een jaar eerder. Ook het aantal mensen met een betalingsachterstand op deze kredieten liep verder terug, van 463.000 achterstanden eind 2023 naar 449.000 vorig jaar.
"Het is positief dat het aantal bij BKR geregistreerde kredieten en betalingsachterstanden blijft dalen", zegt BKR-voorzitter Peter van den Bosch. "Maar tegelijkertijd zien we dat de schuldenproblemen toenemen." Zo rapporteert het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) een stijging van het aantal huishoudens met problematische schulden."Dat komt enerzijds doordat niet alle kredieten worden geregistreerd, en anderzijds doordat er sprake is van steeds meer onbetaalde rekeningen", licht de voorzitter toe.
Oproep
Volgens BKR is een completer en actueler beeld nodig om de schuldenproblematiek aan te pakken. "We roepen daarom op tot betere en volledige registratie, de snelle aansluiting van BNPL-aanbieders bij het kredietregistratiestelsel en een passende bewaartermijn van registraties", aldus Van den Bosch. BKR hoopt dat nieuwe regelgeving er bijvoorbeeld voor gaat zorgen dat Buy Now, Pay Later-diensten ook in het kredietregister komen.
De regio Zuid-Limburg telt relatief veel mensen met een lopend krediet in verhouding tot andere gemeenten in Nederland, volgt uit de cijfers van BKR. Studentensteden hebben over het algemeen minder kredieten per inwoner.
Schuldhulp
Vooral in de grotere steden, zoals Rotterdam en Den Haag, zijn relatief veel mensen met betalingsachterstanden. BKR meldt ook dat minder Nederlanders vorig jaar schuldhulp ontvingen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering focust bij de eerste onderhandelingen over handelsakkoorden over importheffingen op ongeveer twintig handelspartners. De Verenigde Staten hebben een lijst van deze partners opgesteld. Dit zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.
42 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten vrijdag weinig beweging zien. Beleggers deden het rustig aan in aanloop naar de handelsgesprekken tussen de Verenigde Staten en China over hun importheffingen op elkaars goederen.
48 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal de importheffing op Chinese goederen niet eenzijdig verlagen. Dit heeft Witte Huis-woordvoerster Karoline Leavitt gezegd.
2 uur geledenOAKLAND (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Google heeft ingestemd met het schikken van een rechtszaak in de Verenigde Staten over beschuldigingen van discriminatie. Zo'n 4000 werknemers van het techconcern krijgen met de voorgestelde deal 50 miljoen dollar, omgerekend ongeveer 44,4 miljoen euro.
3 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Zwitserland en de Verenigde Staten zijn overeengekomen hun handelsgesprekken te versnellen en zijn vastbesloten snel tot een akkoord te komen. Dat heeft de Zwitserse bondspresident Karin Keller-Sutter vrijdag gezegd, zonder een specifiek tijdspad te noemen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag iets hoger geëindigd, nadat de hoofdgraadmeter op het Damrak donderdag voor het eerst sinds begin april weer boven de 900 punten uitkwam. Beleggers hebben hoop geput uit de handelsovereenkomst die de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk donderdag bekendmaakten. President Donald Trump zei dat "meerdere deals" zullen volgen.
5 uur geledenVELSEN (ANP) - Vakbond FNV overlegt maandag met het personeel van Tata Steel over een mogelijke staking op het hoogovencomplex bij IJmuiden. Omdat de directie van het staalconcern blijft vasthouden aan het schrappen van 1600 arbeidsplaatsen, bereiden de werknemers en bonden zich voor op acties.
6 uur geleden