Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bitcoin zet Trump-opmars door richting 80.000 dollar

Bitcoin zet Trump-opmars door richting 80.000 dollar

SINGAPORE (AFN/BLOOMBERG) - De bitcoin zet zijn opmars door en nadert de 80.000 dollar. 's Werelds grootste cryptomunt profiteert van de overwinning van Donald Trump bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen van afgelopen week. Trump is een zelfverklaard voorstander van digitale munten.

De waarde van de bitcoin steeg zondag in Singapore met meer dan 4 procent tot boven de 79.600 dollar. Dit jaar is de koers van de bitcoin al bijna verdubbeld, want begin dit jaar was die nog meer dan 40.000 dollar waard. Vorige week werd een nieuw recordniveau van meer dan 76.000 dollar aangetikt. Het oude record van dit jaar werd in maart behaald met bijna 74.000 dollar.

Kenners denken dat onder Trump er een soepelere regulering van cryptomunten komt. Trump heeft beloofd van de Verenigde Staten de cryptohoofdstad van de wereld te maken. Onder de scheidende president Joe Biden werd juist harder opgetreden door de Amerikaanse autoriteiten tegen digitale munten door zorgen over fraude en witwaspraktijken in de sector.

Meer uit Financieel

UMG wint in lagere AEX-index na overnamevoorstel Pershing Square

AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) eindigde dinsdag bovenaan de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. Investeringsfonds Pershing Square Holdings van miljardair Bill Ackman deed een overnamebod op het muziekconcern van platenlabels met bekende artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish. Ondanks de koerswinst van UMG (plus 11,4 procent) sloot de AEX licht lager.

1 uur geleden
Sterke groei nieuwe motorverkoop, occasions redelijk stabiel

DEN HAAG (ANP) - De verkoop van nieuwe motoren in Nederland is in het eerste kwartaal van dit jaar met 19 procent gestegen tot 5931 exemplaren, een nieuw record. In dezelfde periode daalde het aantal verkochte gebruikte motorfietsen licht, tot 33.883 stuks. Dat maakte RDC, het databedrijf dat voertuigregistraties bijhoudt, dinsdag bekend.

1 uur geleden
Fors meer nieuwe elektrische auto's verkocht in Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsers kochten in maart ruim 66 procent meer nieuwe elektrische auto's dan in dezelfde periode vorig jaar. De verkoop is fors gestegen vanwege de sterk gestegen benzineprijzen, meldt de Duitse nationale autoriteit voor motorvoertuigen. In totaal werden er in maart 71.000 elektrische voertuigen geregistreerd.

3 uur geleden
Beurzen in New York openen lager na escalerende taal Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met kleine verliezen aan de dag begonnen. Beleggers wachten de naderende deadline af die de Amerikaanse president Donald Trump heeft gegeven voor Iran om tot een akkoord over een staakt-het-vuren te komen. Hij gebruikte op sociale media escalerend taalgebruik en zei dat "een volledige beschaving zal sterven".

3 uur geleden
Duitse Commerzbank ziet geen basis voor deal met UniCredit

FRANKFURT (ANP) - De Duitse Commerzbank ziet momenteel geen basis voor een deal met de Italiaanse bank UniCredit. Volgens de tweede bank van Duitsland brengt het onvoldoende toegevoegde waarde voor de aandeelhouders. UniCredit deed in maart een overnamevoorstel, waarmee in totaal zo'n 35 miljard euro gemoeid zou zijn.

4 uur geleden
Pensioenfonds ABP investeert fors in huurwoningen senioren

AMSTERDAM (ANP) - Pensioenfonds ABP en vermogensbeheerder CBRE Investment Management investeren in de bouw van nieuwe huurwoningen voor senioren. Met een startkapitaal van 350 miljoen euro willen de partijen in de komende jaren ongeveer duizend seniorenwoningen bouwen.

4 uur geleden
Kwart meer doorrijders na tanken door hogere prijzen aan de pomp

VOORBURG (ANP) - Meer automobilisten rijden na het tanken weg zonder te betalen door hogere brandstofprijzen. Sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten is er een toename van meer dan een kwart in het aantal tankbeurten waarbij niet betaald wordt. Dat ziet SODA, een organisatie die voor tankstations achter wanbetalers aangaat.

5 uur geleden