Bitcoin zet Trump-opmars door richting 80.000 dollar
SINGAPORE (AFN/BLOOMBERG) - De bitcoin zet zijn opmars door en nadert de 80.000 dollar. 's Werelds grootste cryptomunt profiteert van de overwinning van Donald Trump bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen van afgelopen week. Trump is een zelfverklaard voorstander van digitale munten.
De waarde van de bitcoin steeg zondag in Singapore met meer dan 4 procent tot boven de 79.600 dollar. Dit jaar is de koers van de bitcoin al bijna verdubbeld, want begin dit jaar was die nog meer dan 40.000 dollar waard. Vorige week werd een nieuw recordniveau van meer dan 76.000 dollar aangetikt. Het oude record van dit jaar werd in maart behaald met bijna 74.000 dollar.
Kenners denken dat onder Trump er een soepelere regulering van cryptomunten komt. Trump heeft beloofd van de Verenigde Staten de cryptohoofdstad van de wereld te maken. Onder de scheidende president Joe Biden werd juist harder opgetreden door de Amerikaanse autoriteiten tegen digitale munten door zorgen over fraude en witwaspraktijken in de sector.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - De grootschalige verkoop van voormalige huurwoningen, ook wel uitponden genoemd, vergroot de ongelijkheid onder jongvolwassen starters op de woningmarkt. Dat stelt makelaarsorganisatie NVM na onderzoek.
2 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De sterke opmars van de brandstofprijzen aan de Nederlandse pomp door de oorlog in het Midden-Oosten is woensdag tot stilstand gekomen, nadat de gemiddelde landelijke adviesprijs voor diesel op dinsdag nog voor het eerst tot boven de 2,50 euro per liter steeg. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers is die adviesprijs voor diesel nu een fractie gezakt tot 2,495 euro.
10 minuten geledenZEIST (ANP) - Ook bij verzekeraar Achmea zullen banen verloren gaan door de inzet van kunstmatige intelligentie, zei bestuursvoorzitter Bianca Tetteroo bij de bekendmaking van de jaarcijfers van het bedrijf. Hoeveel banen dit raakt bij de verzekeraar achter merken als FBTO, Interpolis, Centraal Beheer en InShared, kan de topvrouw nog niet zeggen. Eerder meldden grote Nederlandse banken dat bepaalde taken kunnen worden vervangen door AI.
11 minuten geledenZEIST (ANP) - Verzekeraar Achmea heeft vorig jaar een hogere operationele winst geboekt. Het bedrijf achter merken als Centraal Beheer, Zilveren Kruis, FBTO en Interpolis dankte dat onder andere aan een toename van het aantal klanten. Daarnaast waren de schadelasten lager, omdat er in 2025 weinig grote schades door noodweer waren.
11 minuten geledenHOUSTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft plannen voor de bouw van een nieuwe olieraffinaderij in Texas aangekondigd. De raffinaderij zal worden gebouwd met steun van het Indiase energieconcern Reliance Industries. Reliance beheert het grootste oliecomplex ter wereld, in Jamnagar.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna een kwart van de Nederlandse bedrijven maakt gebruik van ICT-oplossingen voor duurzaam materiaalverbruik. Daarmee staat Nederland Europees gezien op de vierde plek, melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en Eurostat. Bedrijven kunnen bijvoorbeeld gebruikmaken van software om afval te scheiden of materiaalverspilling tegen te gaan.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) heeft voorgesteld om de grootste vrijgave van oliereserves in de geschiedenis te doen om de olieprijzen te verlagen. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van functionarissen.
1 uur geleden