Bitcoin weer meer dan 50.000 dollar waard
AMSTERDAM (ANP/BELGA) - Cryptomunt bitcoin is weer meer dan 50.000 dollar waard. Het is voor het eerst sinds mei dat de munt qua waarde weer boven de halve ton steeg in dollars. Ook andere tokens als ether en cardano werden fors meer waard. De laatste paar maanden tonen de cryptomarkten al aanhoudend herstel. Een duidelijk aanwijsbare reden voor de stijging is er niet.
Volgens CoinMarketCap noteerde bitcoin maandagmorgen op 50.315 dollar. Die website houdt verschillende platforms in de gaten waarop cryptomunten worden verhandeld. Door de recente opleving van virtuele munten zijn langetermijnvoorspellingen, waarin bitcoin meer dan 100.000 waard kan worden, weer in zwang.
Maandag werd ook bekend dat betalingsbedrijf Paypal zijn klanten in het Verenigd Koninkrijk de mogelijkheid gaat bieden digitale valuta te kopen of verkopen. Dat kon al in de Verenigde Staten, maar voor het eerst nu ook in een ander land. Paypal handelt in bitcoin, ethereum, litecoin en bitcoin cash.
Bitcoin bereikte in april een record van bijna 65.000 dollar, gedreven door onder andere optimisme over de groeiende vraag van institutionele beleggers. Daarnaast werd er veel in bitcoin geïnvesteerd in de hoop snel rendement te halen.
Vervolgens ging de koers hard omlaag, tot onder de 30.000 dollar. Dat kwam volgens deskundigen onder meer omdat producent van elektrische auto's Tesla stopte met het accepteren van betalingen in bitcoins vanwege milieuzorgen. Daarnaast besloot de Chinese overheid om streng op te treden tegen zogeheten miners.
Meer uit Financieel
ALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft de opbrengsten in het eerste kwartaal van dit jaar met een kwart zien toenemen. De groei werd vooral gestuwd door meer verkopen van opslagsystemen voor elektriciteit en slimme elektriciteitsnetten. De verkopen van oplaadsystemen voor elektrische auto's gingen echter verder omlaag, werd dinsdag bekend.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag met een flink verlies de handel uitgegaan. Onzekerheid over het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran drukte de stemming op het Damrak. De Amerikaanse president Donald Trump zei dat het bestand "aan een zijden draadje" hangt. Volgens Iran mislukt het vredesproces als de VS niet akkoord gaan met een Iraans vredesvoorstel.
2 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - ASML en de vakbonden zijn een sociaal plan overeengekomen. Daarin is het uitgangspunt volgens alle partijen om zoveel mogelijk gedwongen ontslagen bij het bedrijf te voorkomen. De chipmachinemaker kondigde eind januari aan dat zo'n 1700 medewerkers met managementbanen ontslagen zouden worden. Dat aantal kan nog "honderden mensen" lager uitvallen, zegt een woordvoerster van ASML dinsdag.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemend Nederland (ONL) pleit ervoor dat het kabinet zich inzet om de Europese CO2-heffing uit te stellen. Volgens de ondernemersorganisatie komt het bedrijfsleven door deze extra heffing nog verder onder druk te staan.
2 uur geledenGHLIN (ANP/BELGA) - H&M Logistics, de logistieke tak van de Zweedse moderetailer, sluit definitief het distributiecentrum in het Belgische Ghlin, in het zuiden van het land. Dat bevestigt vakbondsman Philippe Dumortier aan persbureau Belga. Daarmee gaan ongeveer 440 banen verloren.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - eBay ging dinsdag licht omlaag op de beurzen in New York. De onlinemarktplaats heeft het overnamebod van bijna 56 miljard dollar van videogameketen GameStop afgewezen. Volgens voorzitter Paul Pressler van eBay is het bod van het veel kleinere GameStop niet geloofwaardig en niet aantrekkelijk. Beleggers waren al sceptisch over het bod, aangezien GameStop weinig informatie heeft gegeven over hoe het bedrijf de overname wil financieren.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid gaat honderden aanvragen van boeren voor een vergoeding voor natuurvriendelijke landbouw herbeoordelen. Volgens landbouworganisatie LTO zijn te veel aanvragen voor de zogeheten ecoregeling verlaagd of afgewezen.
4 uur geleden