
Bitcoin voor het eerst sinds november 2021 boven 60.000 dollar
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De waarde van de bitcoin is woensdagmiddag voor het eerst sinds november 2021 gestegen tot boven de 60.000 dollar. De koers van de bitcoin gaat omhoog omdat de vraag naar de cryptomunt sterk is gestegen onder beleggers in beursgenoteerde bitcoin-fondsen. Daardoor is de munt toegankelijker geworden voor een grote groep beleggers.
De waarde van de bitcoin bereikte in november 2021 een recordhoogte van ongeveer 69.000 dollar. De waarde ging dat jaar flink omhoog omdat veel mensen tijdens de coronapandemie bitcoins kochten. Toen cryptobeurs FTX en andere cryptoplatforms omvielen, stortte de waarde van de cryptomunt in. Mede daardoor was de munt begin 2023 nog maar 16.600 dollar waard.
De bitcoin steeg deze maand al met zo'n 40 procent nadat de Amerikaanse toezichthouder SEC vorige maand toestemming had gegeven voor de komst van beursgenoteerde bitcoin-fondsen, ook wel bitcoin-ETF's genoemd. In totaal keurde de SEC elf bitcoin-fondsen goed. Onder andere de ETF van BlackRock, de grootste vermogensbeheerder van de wereld, kreeg ook goedkeuring.
Hoop op nieuwe opmars
De cryptowereld keek lange tijd reikhalzend uit naar de goedkeuring. In aanloop daar naartoe steeg de waarde van de bitcoin ook al flink. In december kwam de munt om die reden boven de 40.000 dollar uit. Dat was voor het eerst sinds mei 2022. Woensdagmiddag rond 15.45 uur was de bitcoin ongeveer 60.400 dollar waard, omgerekend bijna 56.000 euro.
Cryptobeleggers hopen dat de zogeheten 'halvering' van de bitcoin in april zorgt voor een nieuwe opmars. De halvering houdt in dat de beloning voor miners van de cryptomunt wordt gehalveerd. Miners gebruiken krachtige computers om complexe wiskundige problemen op te lossen en daarvoor krijgen ze een beloning in bitcoin. Na de vorige halvering in mei 2020 schoot de koers van de cryptomunt ook flink omhoog.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waardoor de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. De aandacht van beleggers ging onder meer uit naar het telefoongesprek tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. Bij de bedrijven was pakketbezorger FedEx een winnaar na bekendmaking van kwartaalcijfers.
5 uur geledenPALO ALTO (ANP/BLOOMBERG) - Het bedrijf van Tesla-topman Elon Musk voor kunstmatige intelligentie, xAI, heeft bij een nieuwe financieringsronde 10 miljard dollar opgehaald. Dat meldt de Amerikaanse zakenzender CNBC. Het bedrijf werd daarbij volgens CNBC gewaardeerd op 200 miljard dollar.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met een kleine min gesloten, na de forse plus een dag eerder. De chipbedrijven ASML, Besi en ASMI deden een stapje terug na de winsten tot bijna 9 procent op donderdag door optimisme onder beleggers over de sector na de miljardeninvestering van AI-chipconcern Nvidia in chipproducent Intel.
10 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - In het "meest ambitieuze scenario" kan de digitale euro in 2026 worden ingevoerd, "maar de inhoud is leidend". Dat zei demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) na afloop van de vergadering hierover met de EU-ministers van Financiën. Hoewel er vrijdag een compromis is bereikt, moet nog een aantal zaken worden uitgewerkt die voor Nederland essentieel zijn voordat het met de invoering ervan kan instemmen, zei de minister tegen het ANP.
10 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het telefoongesprek tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese tegenhanger Xi Jinping verliep "positief en constructief". Dat meldt het Chinese staatspersbureau Xinhua. Volgens Xinhua zei Xi tegen Trump dat de Amerikaans-Chinese betrekkingen "heel belangrijk" zijn en dat de Verenigde Staten "eenzijdige handelsbeperkingen" moeten voorkomen.
10 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Frankrijk hoeft voor het oplossen van zijn begrotingsproblemen niet op de steun van andere EU-landen te rekenen, zei demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) vrijdag. "Dat moeten ze toch echt zelf doen. Het is ook de enige manier om Europa stabiel te houden", zei hij vrijdag in gesprek met het ANP, in de marge van de vergadering van de EU-ministers van Financiën.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse regering heeft besloten om een belang in de Duitse tak van TenneT te verkopen aan investeerders. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Demissionair minister van Financiën Eelco Heinen zou hebben geoordeeld dat dit een betere optie is dan een beursgang.
12 uur geleden