Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bitcoin boven de 120.000 dollar na goedkeuring stablecoin-wet

Bitcoin boven de 120.000 dollar na goedkeuring stablecoin-wet

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De koers van de bitcoin is in de nacht van donderdag op vrijdag opnieuw tot meer dan 120.000 dollar gestegen na een belangrijke stap voor de cryptosector in Washington. Het Amerikaanse Congres heeft de eerste federale wetgeving goedgekeurd die zogenoemde stablecoins, oftewel digitale munten die zijn gekoppeld aan een vaste waarde, reguleert. Hiermee wordt de weg vrijgemaakt voor een breder gebruik van cryptotechnologie in de dagelijkse financiële wereld.

De bitcoin steeg dit jaar al flink in waarde, mede aangejaagd door het cryptovriendelijke beleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Ook de grote vraag van institutionele beleggers zoals pensioenfondsen speelt een rol. Eerder deze week ging de bitcoin voor het eerst voorbij de 120.000 dollar. Later zakte de koers weer wat terug, mogelijk mede door de aanhoudende handelsspanningen.

Het wetsvoorstel, dat door zowel het Huis van Afgevaardigden als de Senaat is aangenomen, markeert volgens kenners een politieke volwassenwording voor de cryptowereld. Daarmee heeft het vertrouwen in crypto's zich duidelijk hersteld sinds de ineenstorting van Sam Bankman-Frieds cryptobeurs FTX en andere schandalen.

Onvoldoende bescherming

De wet regelt het toezicht op dollargebonden tokens die via verschillende platforms kunnen worden verplaatst. Voorstanders stellen dat dit snellere en goedkopere betaalmethoden kan ontsluiten en legitimiteit kan geven aan een grote markt. Maar critici hebben gewaarschuwd dat de nieuwe regels onvoldoende bescherming bieden voor consumenten.

Trump heeft deze week al omgedoopt tot 'Crypto Week'. Eerder op donderdag nam het Huis van Afgevaardigden ook een brede wet aan over de structuur van de cryptomarkt. Die wet moet nog door de Senaat worden behandeld.

Meer uit Financieel

Topman WEF: risico's op bubbelvorming beleggingen AI en crypto's

BERLIJN (ANP/DPA) - De grote investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) en cryptomunten leiden tot risico's op bubbelvorming, waarbij er enorme pieken kunnen ontstaan in bepaalde beleggingen, maar er ook weer scherpe prijsdalingen optreden. Dat zegt president Børge Brende van het World Economic Forum (WEF) in een interview met het Duitse persbureau dpa.

13 uur geleden
Nexperia China: genoeg wafers voor chips op voorraad

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese tak van chipproducent Nexperia heeft voldoende voorraden aan zogeheten wafers om aan orders van klanten te kunnen voldoen. Dat meldt Nexperia China op zijn WeChat-account. Vrijdag werd nog bekend dat het Nederlandse Nexperia, met zijn hoofdkantoor in Nijmegen, sinds 26 oktober de leveringen van wafers aan de Chinese assemblagefabriek heeft opgeschort. Wafers worden gebruikt voor de productie van computerchips.

16 uur geleden
Bloomberg: OPEC+ gaat productie in december verder verhogen

WENEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC+ gaat de productie in december naar verwachting verder verhogen bij de vergadering die zondag plaatsvindt. Volgens persbureau Bloomberg gaat het dan opnieuw om een verhoging van de productie met 137.000 vaten per dag. In oktober en november werd de productie ook al met een vergelijkbare hoeveelheid verhoogd.

18 uur geleden
Nexperia mag export hervatten

WASHINGTON (ANP) - De export van Nexperia-producten uit China kan worden hervat, meldt het Witte Huis. De koerswijziging van China is het resultaat van gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtsgenoot Xi Jinping in Zuid-Korea eerder deze week.

1 dag geleden
Duitsland verwelkomt berichten over hervatten chipexport China

BERLIJN/DEN HAAG (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Duitsland noemt de laatste berichten uit China, over het hervatten van de export van Nexperia-chips, "positieve eerste tekenen van een versoepeling van de spanningen". Dat meldt het Duitse ministerie van Economische Zaken aan persbureau AFP.

1 dag geleden
Carney zegt aan Trump excuses te hebben aangeboden na reclame

GYEONGJU (ANP/BLOOMBERG) - De Canadese premier Mark Carney heeft bevestigd dat hij zijn excuses heeft aangeboden aan de Amerikaanse president Donald Trump vanwege een televisiereclame tegen importheffingen. Carney zei daarnaast bereid te zijn om te onderhandelen over een betere handelsdeal met het buurland.

1 dag geleden
Meer nieuwe auto's verkocht in oktober

AMSTERDAM (ANP) - De autoverkoop in Nederland zet de stijgende lijn voort, volgens brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging. In oktober werden er 8,3 procent meer nieuwe personenauto's op kenteken gezet dan een jaar eerder. Over heel dit jaar tot nu toe lopen de verkopen nog wel 1,8 procent achter.

1 dag geleden