Birkenstock verkoopt voor recordbedrag aan sandalen en instappers
NEUSTADT (ANP) - Birkenstock heeft in de laatste drie maanden van het jaar een recordomzet behaald. Naast de bekende sandalen van het merk, die de afgelopen jaren zijn uitgegroeid tot mode-item, verkochten ook instappers met een dichte neus goed.
De opbrengsten liepen in het eerste kwartaal van Birkenstocks gebroken boekjaar op tot bijna 303 miljoen euro. Gecorrigeerd voor ongunstige wisselkoersen is dat een stijging van ruim een kwart.
Birkenstock kreeg afgelopen zomer extra bekendheid door de bioscoophit Barbie. Hoofdrolspeelster Margot Robbie droeg een paar roze sandalen van het Duitse merk, wat weer veel aandacht opleverde voor het schoeisel. Maar ook voor het verschijnen van de film droegen tal van sterren het schoeisel als modieus statement.
Dichte instappers
Het bedrijf investeert nu in extra productiecapaciteit om de vraag bij te houden, wat in het afgelopen kwartaal ten koste ging van de winstmarges. Ook hoopt het bedrijf met meer producten dan alleen sandalen en dichte instappers succes te boeken.
Daarbij verkoopt Birkenstock steeds meer direct aan klanten via eigen webshops, ten koste van onafhankelijke winkeliers. Tussen oktober en eind december behaalde het bedrijf meer dan de helft van zijn omzet via de directe verkoop.
Grotere vraag
Volgens topman Oliver Reichert blijkt de vraag naar het schoeisel voorlopig groter dan het aanbod. Daardoor hoefde het merk ook veel minder van zijn sandalen, die al gauw 150 euro kosten, met kortingen te verkopen.
De voor eenmalige posten gecorrigeerde winst voor aftrek van belastingen steeg tot 33 miljoen euro, tegenover 27 miljoen euro een jaar eerder. Netto ging er wel een verlies in de boeken van 7 miljoen euro.
Birkenstock maakte onder andere kosten voor de beursgang van het bedrijf in New York in oktober. Hoewel het aandeel op de dag van zijn beursdebuut aan waarde verloor, is het bedrijf nadien ruim 40 procent meer waard geworden.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse tak van de video-app TikTok is officieel overgedragen aan de nieuw opgerichte joint venture TikTok USDS. De vorige eigenaar, de in Beijing gevestigde ByteDance-groep, behoudt een belang van iets minder dan 20 procent in TikTok USDS, aldus het bedrijf in een verklaring.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De bouwsector heeft de komende vijf jaar 94.000 nieuwe mensen nodig, anders wordt het een "serieus probleem" om alle opdrachten te realiseren en dreigen vertragingen. Dit heeft directeur Taco van Hoek van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) gezegd in gesprek met het ANP. De geplande personeelsuitbreiding bij Defensie kan het de bouw nog lastiger maken.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Het aantal juridische conflicten over de koop en verkoop van woningen neemt toe, ziet verzekeraar Achmea. Die trend wordt door de verzekeraar toegeschreven aan de krapte op de woningmarkt. Achmea Rechtsbijstand ontving vorig jaar 3600 meldingen van geschillen tussen kopers en verkopers, een toename van ruim 14 procent.
6 uur geledenSEATTLE (ANP) - Webwinkelconcern Amazon is van plan volgende week een tweede ronde van ontslagen door te voeren als onderdeel van een breder doel om zo'n 30.000 kantoorfuncties te schrappen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Autofabrikant Tesla was donderdag een duidelijke winnaar op de beurs in New York. Beleggers leken vooral positief over nieuws dat het bedrijf begint met het aanbieden van echte Robotaxi-ritten in het Texaanse Austin. Dat wordt gezien als een belangrijke mijlpaal. Verder kondigde topman Elon Musk vanuit Davos aan dat Tesla waarschijnlijk tegen het einde van volgend jaar mensachtige Optimus-robots gaat verkopen aan het grote publiek.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Lingerieketen Hunkemöller hoeft een groep boze investeerders geen inzage te geven in documenten rond de "onteigening" van hun obligaties. De rechter in Amsterdam wees door de investeerders ingediende vorderingen donderdag af en noemde de zaak te prematuur en te speculatief.
9 uur geledenBROOMFIELD (ANP/BLOOMBERG) - LEGO-fans kunnen binnenkort de kenmerkende kleurrijke steentjes van het merk aan hun voeten dragen. De Amerikaanse maker van plastic klompen Crocs is een meerjarige samenwerking aangegaan met de Deense speelgoedfabrikant. Crocs wil dit voorjaar klompen in de vorm van LEGO-steentjes op de markt brengen, in een poging om nieuwe consumenten te trekken.
10 uur geleden