Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Birkenstock verkoopt voor recordbedrag aan sandalen en instappers

Birkenstock verkoopt voor recordbedrag aan sandalen en instappers

NEUSTADT (ANP) - Birkenstock heeft in de laatste drie maanden van het jaar een recordomzet behaald. Naast de bekende sandalen van het merk, die de afgelopen jaren zijn uitgegroeid tot mode-item, verkochten ook instappers met een dichte neus goed.

De opbrengsten liepen in het eerste kwartaal van Birkenstocks gebroken boekjaar op tot bijna 303 miljoen euro. Gecorrigeerd voor ongunstige wisselkoersen is dat een stijging van ruim een kwart.

Birkenstock kreeg afgelopen zomer extra bekendheid door de bioscoophit Barbie. Hoofdrolspeelster Margot Robbie droeg een paar roze sandalen van het Duitse merk, wat weer veel aandacht opleverde voor het schoeisel. Maar ook voor het verschijnen van de film droegen tal van sterren het schoeisel als modieus statement.

Dichte instappers

Het bedrijf investeert nu in extra productiecapaciteit om de vraag bij te houden, wat in het afgelopen kwartaal ten koste ging van de winstmarges. Ook hoopt het bedrijf met meer producten dan alleen sandalen en dichte instappers succes te boeken.

Daarbij verkoopt Birkenstock steeds meer direct aan klanten via eigen webshops, ten koste van onafhankelijke winkeliers. Tussen oktober en eind december behaalde het bedrijf meer dan de helft van zijn omzet via de directe verkoop.

Grotere vraag

Volgens topman Oliver Reichert blijkt de vraag naar het schoeisel voorlopig groter dan het aanbod. Daardoor hoefde het merk ook veel minder van zijn sandalen, die al gauw 150 euro kosten, met kortingen te verkopen.

De voor eenmalige posten gecorrigeerde winst voor aftrek van belastingen steeg tot 33 miljoen euro, tegenover 27 miljoen euro een jaar eerder. Netto ging er wel een verlies in de boeken van 7 miljoen euro.

Birkenstock maakte onder andere kosten voor de beursgang van het bedrijf in New York in oktober. Hoewel het aandeel op de dag van zijn beursdebuut aan waarde verloor, is het bedrijf nadien ruim 40 procent meer waard geworden.

Meer uit Financieel

Recordbestelling van ruim 3000 MAN-bussen door Deutsche Bahn

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse truck- en bussenfabrikant MAN heeft de grootste opdracht voor bussen ooit ontvangen van spoorbedrijf Deutsche Bahn. MAN gaat de komende jaren meer dan 3000 bussen leveren aan Deutsche Bahn voor regionaal en stadsvervoer. Daarmee is een bedrag gemoeid van ruim 1 miljard euro.

12 minuten geleden
Exor wijst bod af voor overname Juventus

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De van oorsprong Italiaanse investeerder Exor heeft een bod afgewezen op zijn meerderheidsbelang in Juventus. Het in El Salvador gevestigde cryptobedrijf Tether Holdings wilde de Italiaanse voetbalclub overnemen van het investeringsbedrijf van de zakenfamilie Agnelli.

16 uur geleden
Levering vliegtuig voor Amerikaanse president verder uitgesteld

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse luchtmacht heeft de geschatte leveringsdatum voor de eerste van twee nieuwe Air Force One-vliegtuigen met een jaar uitgesteld tot medio 2028. Daarmee wordt het voor vliegtuigbouwer Boeing nog lastiger om te voldoen aan de eis van president Donald Trump, die voor het aflopen van zijn termijn in het nieuwe toestel wil vliegen.

21 uur geleden
EU-ministers zijn het eens over visquota voor komend jaar

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers die verantwoordelijk zijn voor visserij hebben een akkoord gesloten over de visquota voor volgend jaar. In de deal is afgesproken hoeveel vissers in EU-lidstaten mogen vangen in Europese zeeën, zoals de Noordzee, de Atlantische Oceaan en de Zwarte Zee.

23 uur geleden
WSJ: Trump zegt te neigen naar Warsh of Hassett als Fed-baas

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat hij neigt naar voormalig Fed-bestuurder Kevin Warsh of economisch adviseur van het Witte Huis Kevin Hassett als volgende voorzitter van de Federal Reserve. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal na een interview met de Amerikaanse president. Trump zei ook dat de volgende baas van de Amerikaanse centrale bank met hem zou moeten overleggen over de rentetarieven.

1 dag geleden
Wall Street sluit met verlies, chipbedrijf Broadcom flink lager

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.

1 dag geleden
Zakenman John Fentener van Vlissingen (86) overleden

DEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.

1 dag geleden