Biotechbedrijf Vivoryon klimt op afwachtend Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Vivoryon Therapeutics behoorde dinsdag tot de sterkste stijgers op het Damrak, met een winst van ruim 4 procent. Het biotechnologiebedrijf, dat werkt aan een eigen middel tegen Alzheimer, profiteerde van het nieuws dat het Alzheimermedicijn van de Japanse farmaceut Eisai en zijn Amerikaanse partner Biogen is goedgekeurd voor gebruik in de Verenigde Staten.
Verder keken beleggers uit naar de definitieve economische cijfers van de eurozone over het eerste kwartaal. Daarnaast werd gewacht op het Europese rentebesluit en de Amerikaanse inflatiecijfers die later deze week bekend worden gemaakt.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent in de plus op 719,86 punten. De MidKap daalde 0,1 procent tot 1069,73 punten. De graadmeters in Londen en Parijs klommen tot 0,3 procent. De DAX in Frankfurt daalde 0,1 procent na een onverwachte daling van de Duitse industriële productie in april. Een dag eerder lieten de fabrieksorders in de grootste economie van de eurozone ook al een verrassende afname zien.
Just Eat Takeaway
Maaltijdbestelbedrijf Just Eat Takeaway, de eigenaar van Thuisbezorgd.nl, was de sterkste stijger in de AEX met een winst van 1,7 procent. Olie- en gasconcern Shell sloot de rij met een verlies van 1,4 procent.
In de MidKap steeg Basic-Fit 0,6 procent. Woensdag gaan de sportscholen in Frankrijk en België open. Dit zijn de laatste twee landen waar de clubs nog dicht zijn vanwege de coronamaatregelen. In Nederland gingen de fitnessclubs in mei al open. Alle fitnessclubs van het bedrijf zijn daarmee vanaf woensdag weer open.
ABN AMRO
ABN AMRO klom 0,4 procent. De bank verkoopt dochteronderneming Maas Capital, een onafhankelijke investeerder binnen de scheepvaart en olie- en gasindustrie. Het onderdeel past niet meer binnen de kernactiviteiten van de bank.
Hunter Douglas won 0,8 procent tot 84,50 euro. De maker van rolgordijn Luxaflex reageerde op speculatie dat topman en grootaandeelhouder Ralph Sonnenberg de overnameprijs van 82 euro per aandeel op het bedrijf zou kunnen verhogen. Volgens het Nederlands recht mag een bod echter niet worden verhoogd tot één jaar na het uitbrengen ervan. De speculatie over een mogelijke verhoging van de biedprijs is volgens Hunter Douglas dan ook ongegrond. Funderingsspecialist Sif kampte met een adviesverlaging door ABN AMRO-Oddo BHF en verloor 0,8 procent.
De euro was 1,2174 dollar waard, tegen 1,2194 dollar op een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,7 procent tot 68,76 dollar. Brentolie kostte 0,8 procent minder op 70,96 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenkoersen in New York stegen maandag voor de vierde handelsdag op rij, gestuwd door hoop op een snel einde van het conflict tussen de VS en Iran. Ook koopjesjagers die instapten zorgden voor hogere koersen. Het optimisme werd gedurende de handelsdag wel kortstondig getemperd, nadat president Donald Trump opnieuw dreigde alle bruggen en energiecentrales in Iran te zullen vernietigen als er voor dinsdag geen overeenkomst wordt bereikt.
26 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De dieselprijs is in Duitsland in het paasweekend gestegen naar een recordhoogte van gemiddeld 2,44 euro per liter, maakte de autovereniging ADAC bekend. Nederlandse automobilisten betalen echter nog altijd fors meer. Zij moeten gemiddeld 2,80 euro neertellen, 36 cent meer dan in Duitsland.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikanen kochten in het eerste kwartaal van dit jaar 12 procent meer tweedehands elektrische auto's dan in dezelfde periode vorig jaar. De verkoop van gebruikte elektrische auto's is sterk gestegen, mede door de scherpe stijging van de benzineprijzen. Dat meldt de Financial Times op basis van cijfers van marktonderzoeker Cox Automotive. In totaal werden er 93.500 auto's verkocht.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De gasvoorraden in Nederland worden langzaamaan weer aangevuld. Volgens data van gasnetbeheerder Gasunie is de huidige gasvoorraad maandag licht gestegen tot 5,1 procent, na een dieptepunt van 4,5 procent vorige week. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden het maandag bij de opening voorzichtig aan, na een eerste positieve week die een verliesreeks van vijf weken doorbrak. De hoop op een spoedig einde van de oorlog tussen de VS en Iran ondersteunde de handel.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz is gestegen naar het hoogste niveau sinds de eerste dagen van de Iranoorlog, nu meer landen veilige doorvaartovereenkomsten met Iran lijken te hebben gesloten. Dat concludeert persbureau Bloomberg na een analyse van de locatiedata van schepen.
8 uur geledenDUIVEN (ANP) - IKEA heeft zijn winkel in Duiven maandag noodgedwongen dichtgehouden, omdat een internetkabel in de buurt is beschadigd. Dat is een domper voor de meubelketen, want tweede paasdag is normaal juist een dag dat veel mensen traditiegetrouw naar de woonboulevards trekken.
8 uur geleden