Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biotechbedrijf Vivoryon klimt op afwachtend Damrak

Biotechbedrijf Vivoryon klimt op afwachtend Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Vivoryon Therapeutics behoorde dinsdag tot de sterkste stijgers op het Damrak, met een winst van ruim 4 procent. Het biotechnologiebedrijf, dat werkt aan een eigen middel tegen Alzheimer, profiteerde van het nieuws dat het Alzheimermedicijn van de Japanse farmaceut Eisai en zijn Amerikaanse partner Biogen is goedgekeurd voor gebruik in de Verenigde Staten.

Verder keken beleggers uit naar de definitieve economische cijfers van de eurozone over het eerste kwartaal. Daarnaast werd gewacht op het Europese rentebesluit en de Amerikaanse inflatiecijfers die later deze week bekend worden gemaakt.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent in de plus op 719,86 punten. De MidKap daalde 0,1 procent tot 1069,73 punten. De graadmeters in Londen en Parijs klommen tot 0,3 procent. De DAX in Frankfurt daalde 0,1 procent na een onverwachte daling van de Duitse industriële productie in april. Een dag eerder lieten de fabrieksorders in de grootste economie van de eurozone ook al een verrassende afname zien.

Just Eat Takeaway

Maaltijdbestelbedrijf Just Eat Takeaway, de eigenaar van Thuisbezorgd.nl, was de sterkste stijger in de AEX met een winst van 1,7 procent. Olie- en gasconcern Shell sloot de rij met een verlies van 1,4 procent.

In de MidKap steeg Basic-Fit 0,6 procent. Woensdag gaan de sportscholen in Frankrijk en België open. Dit zijn de laatste twee landen waar de clubs nog dicht zijn vanwege de coronamaatregelen. In Nederland gingen de fitnessclubs in mei al open. Alle fitnessclubs van het bedrijf zijn daarmee vanaf woensdag weer open.

ABN AMRO

ABN AMRO klom 0,4 procent. De bank verkoopt dochteronderneming Maas Capital, een onafhankelijke investeerder binnen de scheepvaart en olie- en gasindustrie. Het onderdeel past niet meer binnen de kernactiviteiten van de bank.

Hunter Douglas won 0,8 procent tot 84,50 euro. De maker van rolgordijn Luxaflex reageerde op speculatie dat topman en grootaandeelhouder Ralph Sonnenberg de overnameprijs van 82 euro per aandeel op het bedrijf zou kunnen verhogen. Volgens het Nederlands recht mag een bod echter niet worden verhoogd tot één jaar na het uitbrengen ervan. De speculatie over een mogelijke verhoging van de biedprijs is volgens Hunter Douglas dan ook ongegrond. Funderingsspecialist Sif kampte met een adviesverlaging door ABN AMRO-Oddo BHF en verloor 0,8 procent.

De euro was 1,2174 dollar waard, tegen 1,2194 dollar op een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,7 procent tot 68,76 dollar. Brentolie kostte 0,8 procent minder op 70,96 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Storing bij X is voorbij

BASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.

3 minuten geleden
Wall Street sluit lager na opmerking Trump over Fed-kandidaat

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.

2 uur geleden
OpenAI begint test met advertenties in ChatGPT

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.

3 uur geleden
Luchtvaartautoriteit EU adviseert niet boven Iran te vliegen

KEULEN (ANP/RTR) - De Europese luchtvaartautoriteit EASA heeft Europese luchtvaartmaatschappijen opgeroepen het luchtruim van Iran te mijden. De EASA kwam vrijdag met dit advies vanwege de aanhoudende spanningen en dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump met militaire acties in Iran.

3 uur geleden
Europarlement overweegt steun handelsdeal te linken aan Groenland

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Europees Parlement overweegt de goedkeuring van het handelsakkoord met de Verenigde Staten te koppelen aan het terugtrekken van Donald Trumps bedreiging om Groenland over te nemen. De overeenkomst die de Europese Commissie en de VS afgelopen zomer sloten, moet nog worden goedgekeurd door het Europees Parlement.

5 uur geleden
Megatunnel Duitsland en Denemarken op zijn vroegst in 2031 klaar

KIEL (ANP/DPA) - De bouw van de Fehmarnbelttunnel loopt opnieuw vertraging op. De projectontwikkelaar verwacht dat de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland niet voor 2031 af is. De tunnel moest oorspronkelijk in 2024 klaar zijn en kost miljarden euro's.

5 uur geleden
AEX eindigt licht lager na opmars tot boven de 1000 punten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is vrijdag iets lager gesloten. Beleggers waren terughoudender, nadat de hoofdindex donderdag een opmars maakte en voor het eerst de mijlpaal van 1000 punten bereikte.

6 uur geleden