Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biotechbedrijf Vivoryon klimt op afwachtend Damrak

Biotechbedrijf Vivoryon klimt op afwachtend Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Vivoryon Therapeutics behoorde dinsdag tot de sterkste stijgers op het Damrak, met een winst van ruim 4 procent. Het biotechnologiebedrijf, dat werkt aan een eigen middel tegen Alzheimer, profiteerde van het nieuws dat het Alzheimermedicijn van de Japanse farmaceut Eisai en zijn Amerikaanse partner Biogen is goedgekeurd voor gebruik in de Verenigde Staten.

Verder keken beleggers uit naar de definitieve economische cijfers van de eurozone over het eerste kwartaal. Daarnaast werd gewacht op het Europese rentebesluit en de Amerikaanse inflatiecijfers die later deze week bekend worden gemaakt.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent in de plus op 719,86 punten. De MidKap daalde 0,1 procent tot 1069,73 punten. De graadmeters in Londen en Parijs klommen tot 0,3 procent. De DAX in Frankfurt daalde 0,1 procent na een onverwachte daling van de Duitse industriële productie in april. Een dag eerder lieten de fabrieksorders in de grootste economie van de eurozone ook al een verrassende afname zien.

Just Eat Takeaway

Maaltijdbestelbedrijf Just Eat Takeaway, de eigenaar van Thuisbezorgd.nl, was de sterkste stijger in de AEX met een winst van 1,7 procent. Olie- en gasconcern Shell sloot de rij met een verlies van 1,4 procent.

In de MidKap steeg Basic-Fit 0,6 procent. Woensdag gaan de sportscholen in Frankrijk en België open. Dit zijn de laatste twee landen waar de clubs nog dicht zijn vanwege de coronamaatregelen. In Nederland gingen de fitnessclubs in mei al open. Alle fitnessclubs van het bedrijf zijn daarmee vanaf woensdag weer open.

ABN AMRO

ABN AMRO klom 0,4 procent. De bank verkoopt dochteronderneming Maas Capital, een onafhankelijke investeerder binnen de scheepvaart en olie- en gasindustrie. Het onderdeel past niet meer binnen de kernactiviteiten van de bank.

Hunter Douglas won 0,8 procent tot 84,50 euro. De maker van rolgordijn Luxaflex reageerde op speculatie dat topman en grootaandeelhouder Ralph Sonnenberg de overnameprijs van 82 euro per aandeel op het bedrijf zou kunnen verhogen. Volgens het Nederlands recht mag een bod echter niet worden verhoogd tot één jaar na het uitbrengen ervan. De speculatie over een mogelijke verhoging van de biedprijs is volgens Hunter Douglas dan ook ongegrond. Funderingsspecialist Sif kampte met een adviesverlaging door ABN AMRO-Oddo BHF en verloor 0,8 procent.

De euro was 1,2174 dollar waard, tegen 1,2194 dollar op een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,7 procent tot 68,76 dollar. Brentolie kostte 0,8 procent minder op 70,96 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Schiphol annuleert groot aantal vluchten voor zondag om sneeuwval

SCHIPHOL (ANP) - In verband met de verwachte sneeuwval op zondag schrapt Schiphol uit voorzorg een groot aantal vluchten. Dat bevestigt een woordvoerster van KLM na berichtgeving door NU.nl. Hoeveel vluchten in totaal worden getroffen, is niet bekend. Volgens de woordvoerster gaat het bij KLM om zeker 150 vluchten.

57 minuten geleden
China schrapt importheffingen voor bijna alle Afrikaanse landen

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - China schrapt vanaf mei importheffingen voor producten uit vrijwel alle Afrikaanse landen, zo heeft president Xi Jinping volgens staatsmedia bekendgemaakt. De stap kan China en het continent economisch nog dichter bij elkaar brengen.

8 uur geleden
Oekraïne rekent op coulance IMF voor belangrijke miljardenlening

KYIV (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Oekraïense regering verwacht dat het Internationaal Monetair Fonds (IMF) de voorwaarden voor een nieuwe miljardenlening afzwakt, zegt premier Joelia Svyrydenko. Volgens haar vinden de komende weken formele gesprekken plaats over die lening van ruim 8 miljard dollar zonder dat Oekraïne de daarvoor geëiste maatregelen heeft ingezet, zoals een impopulaire belastinghervorming.

8 uur geleden
Hoofd organisatie Spelen in LA verkoopt bedrijf om banden Epstein

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Het hoofd van de organisatie achter de Olympische Spelen in Los Angeles, Casey Wasserman, verkoopt zijn talenten- en sportmarketingbureau nadat zijn banden met Jeffrey Epstein aan het licht zijn gekomen. In een bericht aan het personeel schrijft Wasserman dat die controverse te veel afleidt van het werk dat zijn agentschap doet. Wasserman hoeft niet te vertrekken als voorzitter van het organisatiecomité voor de Spelen in Los Angeles in 2028.

11 uur geleden
Ingrid Thijssen: 'Nederland niet klaar voor golf AI-ontslagen'

DEN HAAG (ANP) - De snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) zal in Nederland bijdragen aan een langdurige ontslaggolf. Daarvoor waarschuwt Ingrid Thijssen in een interview met De Telegraaf bij haar afscheid als voorzitter van werkgeversorganisatie VNO-NCW. Volgens haar gaat AI op grote schaal banen veranderen en doen verdwijnen, terwijl Nederland daar nog onvoldoende op is voorbereid.

12 uur geleden
Aantal bloemen- en plantenzaken daalt opnieuw in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Nederland telt voor het vierde jaar op rij minder bloemen- en plantenzaken. Dat blijkt uit cijfers uit het Handelsregister van de Kamer van Koophandel (KVK) die het ANP voor Valentijnsdag analyseerde. Er waren aan het begin van 2026 zo'n 6400 bloemen- en plantenzaken. Een jaar eerder was dat nog iets meer dan 6500.

13 uur geleden
CNV-analyse: WW-gerechtigde levert tot 66.000 euro in

UTRECHT (ANP) - Mensen die twee jaar werkloos zijn, leveren tot wel 66.000 euro in door de maatregelen van het nieuwe kabinet. Dat stelt vakbond CNV op basis van een analyse. De bond zegt dat dit komt door de verlaging van het maximumdagloon met 20 procent en de halvering van de WW-duur van 24 naar 12 maanden.

14 uur geleden