Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bioscopen volgens ABN AMRO pas in 2023 terug op pre-coronaniveau

Bioscopen volgens ABN AMRO pas in 2023 terug op pre-coronaniveau

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse bioscopen zijn hun coronadip voorlopig waarschijnlijk nog niet te boven. Dat denken deskundigen van ABN AMRO. De bank voorziet dat de branche wat betreft omzet pas in 2023 weer op het niveau van 2019 zit.

Na een zware periode krabbelen bioscopen inmiddels wel weer langzaam op. Dat is volgens ABN AMRO onder andere te danken aan het succes van de nieuwe James Bond-film die eind september in de Nederlandse bioscopen in première ging.

Toch zit de branche dit jaar tot nu toe nog fors onder de omzet van vorig jaar rond deze tijd. Dit komt vooral door de verplichte sluiting in de eerste vijf maanden, wat voor een enorme omzetderving heeft gezorgd. ABN AMRO denkt niet dat dit omzetverlies in de rest van dit jaar nog goed kan worden gemaakt.

Wat ook meespeelt is dat de bioscopen kampen met toenemende concurrentie van streamingdiensten als Netflix. Dat soort diensten zijn juist flink populairder geworden tijdens de lockdownperiodes. Maar ABN AMRO denkt dat een groot deel van de mensen toch nog steeds een voorkeur heeft voor het zien van een nieuwe film in de bioscoop. Jongeren blijven bijvoorbeeld graag naar de bioscoop gaan omdat het een relatief goedkoop uitje is, aldus de bank. De kenners van ABN AMRO raden de branche wel aan onderscheidend te blijven. Dat zou kunnen door te investeren in zaken als sfeer, service en beleving in beeld en geluid.

Meer uit Binnenland

Verdachte onthoofding: ik ben ziek en dat werd mijn moeder fataal

DORDRECHT (ANP) - "Ik ben ziek. Dat is mijn moeder fataal geworden. Dat zal ik nooit meer kunnen herstellen. Dat doet heel veel pijn." Dat zei Jesse R. (32) bij aanvang van zijn strafproces in de rechtbank in Dordrecht. R. staat daar terecht voor de moord op zijn moeder (63) door onthoofding met een bijl op 16 april vorig jaar in haar woning in Hellevoetsluis.

1 uur geleden
Defensie brengt weer gestrande Nederlanders van Oman naar Egypte

HURGHADA (ANP) - Met een toestel van Defensie zijn afgelopen nacht opnieuw gestrande reizigers opgehaald in Oman en naar het Egyptische Hurghada gebracht. In totaal zijn het 75 Nederlanders en drie mensen met andere nationaliteiten, laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

4 uur geleden
Experts: versnel energietransitie en hou Gronings gas als airbag

DEN HAAG (ANP) - Nederland moet meer vaart maken met de energietransitie en de gasinfrastructuur in Groningen voorlopig in stand houden als "airbag" voor noodgevallen. Dat is nodig om minder afhankelijk te worden van andere landen, stellen 22 experts die gespecialiseerd zijn in veiligheid en energie in een donderdag verschenen rapport. "We bevinden ons in een zeer kritische fase ten aanzien van de importafhankelijkheid van energie", schrijven ze.

4 uur geleden
Drents Museum stelt expositie uit door 'geopolitieke spanningen'

ASSEN (ANP) - Het Drents Museum moet een tentoonstelling met kunst uit New Delhi uitstellen omdat het Indiase ministerie van Cultuur heeft besloten de kunstwerken niet op transport te laten gaan. Dat meldt het museum woensdag. Het Indiase ministerie nam dat besluit volgens het museum "vanwege de huidige geopolitieke spanningen".

17 uur geleden
Middeninkomens 'in de knel' op Amsterdamse huurmarkt

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse huurmarkt zitten mensen met een middeninkomen in de knel. De huren in de vrije sector zijn tussen 2023 en 2025 alleen maar gestegen en het aanbod van huurwoningen neemt af doordat private verhuurders hun panden in de verkoop hebben gedaan. De groei in het aanbod aan private huur is daardoor tot stilstand gekomen. Dat meldt de gemeente op basis van het tweejaarlijkse onderzoek Wonen in Amsterdam.

18 uur geleden
Ex-NCTV'er krijgt 20 maanden cel voor meenemen staatsgeheimen

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft de 66-jarige Abderrahim El M. uit Rotterdam veroordeeld tot 20 maanden gevangenisstraf voor het meenemen van staatsgeheime informatie naar huis. De verdachte werkte bij de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV). De rechtbank sprak hem vrij van het lekken van de informatie aan de Marokkaanse geheime dienst.

22 uur geleden
Premier Jetten ontmoet bezorgde mensen uit Iraanse gemeenschap

DEN HAAG (ANP) - Premier Jetten heeft woensdag gesproken met mensen uit de Iraanse gemeenschap. Hij wilde van hen horen "hoe zij naar de situatie in het land kijken en welke impact dit op henzelf en hun omgeving heeft", laat hij op sociale media weten. Israël en de Verenigde Staten bombarderen Iran sinds eind vorige maand.

22 uur geleden