Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bioscopen volgens ABN AMRO pas in 2023 terug op pre-coronaniveau

Bioscopen volgens ABN AMRO pas in 2023 terug op pre-coronaniveau

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse bioscopen zijn hun coronadip voorlopig waarschijnlijk nog niet te boven. Dat denken deskundigen van ABN AMRO. De bank voorziet dat de branche wat betreft omzet pas in 2023 weer op het niveau van 2019 zit.

Na een zware periode krabbelen bioscopen inmiddels wel weer langzaam op. Dat is volgens ABN AMRO onder andere te danken aan het succes van de nieuwe James Bond-film die eind september in de Nederlandse bioscopen in première ging.

Toch zit de branche dit jaar tot nu toe nog fors onder de omzet van vorig jaar rond deze tijd. Dit komt vooral door de verplichte sluiting in de eerste vijf maanden, wat voor een enorme omzetderving heeft gezorgd. ABN AMRO denkt niet dat dit omzetverlies in de rest van dit jaar nog goed kan worden gemaakt.

Wat ook meespeelt is dat de bioscopen kampen met toenemende concurrentie van streamingdiensten als Netflix. Dat soort diensten zijn juist flink populairder geworden tijdens de lockdownperiodes. Maar ABN AMRO denkt dat een groot deel van de mensen toch nog steeds een voorkeur heeft voor het zien van een nieuwe film in de bioscoop. Jongeren blijven bijvoorbeeld graag naar de bioscoop gaan omdat het een relatief goedkoop uitje is, aldus de bank. De kenners van ABN AMRO raden de branche wel aan onderscheidend te blijven. Dat zou kunnen door te investeren in zaken als sfeer, service en beleving in beeld en geluid.

Meer uit Binnenland

Bert Natter wint Libris Literatuur Prijs 2026

AMSTERDAM (ANP) - Bert Natter heeft de Libris Literatuur Prijs gewonnen met het boek Aan het einde van de oorlog. Dat maakte de jury van de prestigieuze prijs maandagavond bekend in de uitzending van Nieuwsuur.

1 uur geleden
Bezoekers afgelast festival Music On kunnen geld terugkrijgen

AMSTERDAM (ANP) - Mensen met een kaartje voor het afgelaste festival Music On kunnen hun geld terugkrijgen of hun ticket inzetten om de eerstvolgende editie bij te wonen. Dat meldt organisator Loveland maandagavond. "Op dit moment zijn wij hard bezig met het opzetten van een systeem om de afhandeling omtrent tickets zo soepel en zorgvuldig mogelijk te laten verlopen."

1 uur geleden
Cruiseschip m/v Hondius volgens planning zondag in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De rederij achter cruiseschip m/v Hondius, OceanWide Expeditions, meldt dat het schip zondag in Rotterdam moet aankomen. Het schip vertrok maandagavond rond 19.00 uur lokale tijd vanuit Tenerife en doet er volgens de planning zes dagen over om de eindbestemming te bereiken.

1 uur geleden
Vliegtuig naar Engeland geland op Schiphol na noodmelding

AMSTERDAM (ANP) - Op Schiphol heeft een vliegtuig rond 20.50 uur een noodlanding gemaakt vanwege een medisch noodgeval aan boord. Dat meldt een woordvoerder van de luchthaven. Het toestel van Ryanair steeg op in Warschau, Polen en had in het Engelse Leeds moeten landen.

2 uur geleden
12 medewerkers Radboudumc preventief in quarantaine om hantavirus

NIJMEGEN (ANP) - Twaalf medewerkers van het Radboudumc, waar een patiënt met het hantavirus is opgenomen, gaan uit voorzorg in quarantaine voor zes weken. Er is gebleken dat de procedures rond de patiënt niet goed zijn gevolgd, meldt het Nijmeegse ziekenhuis. Dat benadrukt dat de kans dat ze besmet zijn geraakt klein is.

2 uur geleden
Spaanse opvarende van Hondius test positief op hantavirus

MADRID (ANP/RTR) - Een van de veertien Spanjaarden die werden geëvacueerd van het cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus, meldt het Spaanse ministerie van Gezondheid. Die persoon vertoont geen symptomen en verkeert in goede conditie. De overige dertien evacués hebben negatief getest.

2 uur geleden
Ook laatste evacuatievlucht van Hondius vertrokken naar Eindhoven

EINDHOVEN (ANP/AFP) - Ook het laatste vliegtuig met opvarenden van de m/v Hondius is vertrokken van het Canarische eiland Tenerife. Het toestel met Australiërs, een Nieuw-Zeelander en een Brit is onderweg naar Eindhoven. Daarvandaan zullen zij verder worden geëvacueerd.

2 uur geleden