Bioscoopketen Cineworld trekt meer bezoekers dan voorzien
LONDEN (ANP/RTR) - Voor de Britse bioscoopketen Cineworld lijkt het herstel van de coronacrisis te zijn ingezet. De op één na grootste bioscoopketen ter wereld zei dat meer mensen dan verwacht in het Verenigd Koninkrijk weer naar de film willen, geholpen door de populariteit van animatiefilm Peter Rabbit 2, The Runaway.
De Britse bioscopen gingen onlangs weer open na maanden dicht te zijn geweest. Daarbij profiteert het land van een succesvol vaccinatieprogramma tegen corona. De filmzalen mogen sinds de versoepelingen door Londen op 50 procent van de capaciteit draaien.
Cineworld kon de hoger dan verwachte bezoekersstroom sinds de recente heropening goed gebruiken. De keten leed als gevolg van de crisis voor het eerst in zijn geschiedenis verlies, zo werd in maart bekend. Wat ook meespeelde is dat er geen nieuwe films werden uitgebracht in crisistijd.
Naast het Verenigd Koninkrijk is Cineworld ook in een aantal andere landen actief, waaronder de Verenigde Staten. In dat land mogen ook bijna alle bioscopen weer open. De verwachting is dat ook in andere landen restricties snel worden opgeheven. Cineworld baat ook filmzalen uit in een aantal Oost-Europese landen en Israël.
De top van Cineworld rekent door het verbeterde consumentenvertrouwen en het succes van de vaccinatiecampagne de komende maanden op een sterk herstel van de bioscoopbezoeken. Ook zei het bedrijf de volledige belastingteruggave van 203 miljoen dollar te hebben ontvangen in het kader van de steunmaatregelen van de Amerikaanse regering voor bedrijven.
Grote Hollywoodstudio's beloofden eerder een reeks grote releases in de zomer om het publiek terug naar de bioscopen te lokken.
Meer uit Financieel
WOLFSBURG (ANP) - Zonder een verlaging van de kosten voor Amerikaanse importheffingen kan Volkswagen een geplande nieuwe Audi-fabriek in de Verenigde Staten niet bouwen. Die waarschuwing geeft topman Oliver Blume in een interview met Handelsblatt. De kosten als gevolg van Donald Trumps heffingen zijn volgens hem zo hoog dat die fabriek niet te financieren is.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Polen maakt geen haast met de invoering van de euro, zegt de minister van Financiën van het land Andrzej Domański. Het Oost-Europese lid van de Europese Unie heeft de eenheidsmunt niet per se nodig omdat de economie al hard groeit, beargumenteerde hij in een interview met de Financial Times (FT).
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal publieke laadpunten voor elektrische auto's is in de afgelopen vijf jaar meer dan verdrievoudigd. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.
22 uur geledenTRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.
22 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Air France gaat weer vliegen naar Dubai. Eerder schortte de Franse luchtvaartmaatschappij de vluchten naar het emiraat op vanwege de geopolitieke situatie in het Midden-Oosten.
1 dag geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft moeite met het omboeken van reizigers die zijn getroffen door de beslissing om voorlopig het luchtruim boven een aantal landen in het Midden-Oosten te mijden. Andere maatschappijen schrappen namelijk ook vluchten naar dat gebied. Daarom biedt KLM deze passagiers nog geen vervangende reis aan op zaterdag of zondag. "Zodra het kan, worden de passagiers omgeboekt", meldt het bedrijf op de eigen website.
1 dag geleden