Bioscoopketen AMC blijft gemoederen op Wall Street bezighouden
NEW YORK (ANP) - Bioscoopketen AMC Entertainment stond ook donderdag in de schijnwerpers bij beleggers op Wall Street. De onderneming, die een dag eerder haar beurswaarde nog zag verdubbelen, diende een aanvraag in bij de Amerikaanse beurswaakhond SEC voor de verkoop van bijna 12 miljoen aandelen op termijn. Het aandeel kelderde meer dan 16 procent, waar het er voorbeurs eerder op leek dat het zijn opmars zou voortzetten.
AMC waarschuwde in het document voor investeringen in het bedrijf als gevolg van recente koersschommelingen. Die zouden geen verband houden met de onderliggende activiteiten. AMC is namelijk een van de zogeheten Reddit-aandelen, vernoemd naar internetforum Reddit waar de beleggers elkaar ertoe aanzetten massaal bepaalde stukken op te kopen. Particuliere beleggers zetten de beurswaarde van het bedrijf eerder dit jaar ook al fors hoger en zadelden daardoor professionele beleggers die speculeren op een koersdaling, zogeheten shortsellers, op met forse verliezen.
ExxonMobil zakte 0,6 procent. Het olie- en gasconcern moet een derde bestuurder toestaan van de activistische aandeelhouder Engine No.1. Met een kwart van de bestuurszetels in handen kan Energie No.1 het concern verder onder druk zetten om een duurzamere koers te gaan varen.
Tesla
Ook Tesla staat weer in de belangstelling. De onderneming heeft honderden auto's van het type Model 3 die naar China waren verscheept weer teruggeroepen. Dit vanwege problemen met ofwel de gordel ofwel de banden. De laatste tijd heeft Tesla in China en de VS al tienduizenden auto's terug naar de garage geroepen. Het aandeel Tesla verloor 0,8 procent.
Verder reageerden beleggers op de nieuwste cijfers over de WW-aanvragen, die lager uitvielen dan verwacht. Uit het banenrapport van loonstrookverwerker ADP bleek verder dat de aanwas van nieuwe banen in het Amerikaanse bedrijfsleven veel groter was dan de gemiddelde verwachting.
Inflatie
Ook de zorgen over de inflatie houden de markten in hun greep. Nieuwe geopolitieke spanningen doen de vooruitzichten voor de inflatie geen goed. Rusland maakte bekend dat het de dollar schrapt uit zijn nationale welzijnsfonds in een poging de blootstelling aan Amerikaanse activa te verminderen. Eerder onthulde de Amerikaanse president Joe Biden plannen voor een verbod op investeringen in bedrijven die een link hebben met het Chinese leger.
De leidende Dow-Jonesindex verloor in de vroege handel 0,5 procent tot 34.413 punten. De brede S&P daalde 0,6 procent tot 4182 punten. Ook de Nasdaq deed een stap terug. De techgraadmeter ging 0,9 procent omlaag tot 13.554 punten.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Verzekeraars hebben scheepseigenaren zaterdag laten weten dat ze polissen zullen annuleren en de premies fors zullen optrekken voor schepen die door de Golf van Oman en de Straat van Hormuz varen, nadat de VS en Israël Iran aanvielen. Dat meldt de Financial Times.
9 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Reisconcern TUI heeft bijna driehonderd reizigers vastzitten in het Midden-Oosten, waar het nu erg onrustig is door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. De organisatie is bezig om te kijken hoe het deze reizigers zo snel mogelijk terug naar Nederland kan krijgen, laat het bedrijf zaterdagavond weten.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Straat van Hormuz, de ingang van de olierijke Perzische Golf, is zaterdag zo goed als leeggeraakt na oproepen van Iraanse autoriteiten aan schepen om niet meer door de zeestraat te varen. Dat blijkt uit gegevens van de site MarineTraffic, waar de locatie van schepen wereldwijd te volgen is. Aan weerszijden van de belangrijke vaarroute hopen de wachtende schepen zich op.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Schepen mogen van Iran de belangrijke waterweg Straat van Hormuz niet gebruiken. Dat zegt een bron binnen de EU-marinemissie Aspides tegen persbureau Reuters.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump kampt met meer dan 2000 rechtszaken van bedrijven die door hen betaalde invoerheffingen terugbetaald willen krijgen. Dat heeft persbureau Bloomberg becijferd. De rechtszaken hangen samen met de recente uitspraak van het Hooggerechtshof, waarbij een groot deel van Trumps tarieven onwettig verklaard werd. De regering probeert de rechtszaken voorlopig op de lange baan te schuiven.
11 uur geledenZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - De in opspraak geraakte Zwitserse bank MBaer Merchant Bank wordt opgeheven. Eerder deze week besloot het Amerikaanse ministerie van Financiën de bank al toegang tot het Amerikaanse financiële systeem te ontzeggen. Inmiddels heeft de financiële toezichthouder van Zwitserland laten weten dat de bank zich niet aan de regels heeft gehouden en moet worden geliquideerd.
12 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Meerdere grote olietankers lijken zaterdag de Straat van Hormuz, de ingang van de olierijke Perzische Golf, te mijden. Dat meldt persbureau Bloomberg. Dit lijkt te maken te hebben met de vrees dat de straat bij de militaire acties rond Iran kan worden betrokken. Als deze situatie aanhoudt, zou dit grote gevolgen kunnen hebben voor de olie- en gasprijzen.
13 uur geleden