Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BioNTech gaat met Chinees bedrijf coronavaccins maken

BioNTech gaat met Chinees bedrijf coronavaccins maken

MAINZ (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse biotechnologiebedrijf BioNTech heeft een samenwerking gesloten met het Chinese Shanghai Fosun Pharmaceutical Group. Dat bedrijf gaat in China jaarlijks tot 1 miljard doses van het door BioNTech ontwikkelde coronavaccin produceren. Tot nu toe was Fosun alleen distributiepartner van BioNTech.

Beide partijen steken 100 miljoen dollar in de samenwerking. Shanghai Fosun doet dat in de vorm van geld en een fabriek voor de productie. BioNTech brengt productietechnologie en een licentie voor het maken van zijn vaccin in.

BioNTech en partner Pfizer voorzien voor dit jaar een productie van tot 3 miljard doses van het coronavaccin. Volgend jaar zouden dat er nog iets meer kunnen zijn. De twee bedrijven werken samen aan het vaccin voor de hele wereld behalve in China, Hongkong en Macau. In die gebieden is Fosun de partner van BioNTech

Het is niet direct duidelijk wanneer de productie in China van start gaat. Ook is niet zeker of de 1 miljard doses per jaar al in de schattingen van BioNTech zijn verwerkt.

Meer uit Financieel

Pentagon sluit deal met zeven techreuzen, Anthropic ontbreekt

WASHINGTON (ANP/RTR) - Zeven AI-bedrijven hebben een overeenkomst bereikt met het Pentagon. Daardoor kan het Amerikaanse ministerie van Defensie gebruikmaken van de geavanceerde mogelijkheden van de techbedrijven. Anthropic is de opvallende afwezige. De AI-startup werkte eerder veel samen met het ministerie.

29 minuten geleden
FNV-voorzitter Spekman: acties om nullijn tonen dat strijd loont

AMSTERDAM (ANP) - De nieuwe voorzitter van de FNV, Hans Spekman, ziet in de stakingen van rijksambtenaren tegen de nullijn het voorbeeld dat "strijd loont". Dat zei hij vrijdag op het Museumplein in Amsterdam op de Dag van de Arbeid, waar de grootste vakbond van Nederland een protest hield tegen het regeerakkoord. De vakbond spreekt zich sinds de presentatie van het regeerakkoord eind januari uit tegen de kabinetsplannen rond sociale zekerheid.

53 minuten geleden
Apple bij stijgers op hoger Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Apple hoorde vrijdag bij de stijgers op de aandelenbeurzen in New York, nadat het Amerikaanse techbedrijf donderdagavond met zijn kwartaalcijfers kwam. Apple behaalde meer omzet dan kenners hadden verwacht. De opbrengsten uit de verkoop van iPhones vielen wel tegen bij de verwachting van analisten.

54 minuten geleden
Nederland doet niet mee aan defensie-investeringsbank Canada

DEN HAAG/OTTAWA (ANP) - Nederland doet niet mee aan de defensie-investeringsbank die Canada met andere landen opzet. Den Haag geeft de voorkeur aan de kredietinstelling waar het zelf samen met andere landen aan werkt.

55 minuten geleden
OPEC+ verhoogt waarschijnlijk de olieproductie, meldt Bloomberg

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Landen van OPEC+ zullen zondag waarschijnlijk instemmen met een productieverhoging voor juni, melden drie afgevaardigden van het oliekartel aan persbureau Bloomberg. Dat zou de eerste stap van OPEC+ zijn sinds het plotselinge vertrek van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) deze week.

58 minuten geleden
VodafoneZiggo: meer mobiele abonnementen, minder internetklanten

UTRECHT (ANP) - VodafoneZiggo heeft in het eerste kwartaal van 2026 meer mobiele abonnementen verkocht. Het aantal internetklanten nam opnieuw af. Dat meldt het bedrijf in zijn kwartaalupdate.

2 uur geleden
Pensioenfondsen profiteren van stijgende beurskoersen

ROTTERDAM (ANP) - Pensioenfondsen profiteren van de flink gestegen beurskoersen van afgelopen maand. Volgens onderzoeksbureau Aon is hun financiƫle positie in april daardoor fors verbeterd, waardoor de kans op pensioenverhogingen weer is toegenomen.

2 uur geleden