Biograaf: Charles heeft financiële toelage voor Andrew geschrapt
WINDSOR (ANP) - Koning Charles zou de financiële banden met zijn broer Andrew verbroken hebben. De prins ligt onder vuur om zijn connecties met de voor zedenfeiten veroordeelde Jeffrey Epstein. Charles zou de jaarlijkse toelage van Andrew, naar verluidt 1 miljoen pond (omgerekend 1,19 miljoen euro), hebben geschrapt.
Britse media melden zaterdag dat dit in een geactualiseerde versie van de biografie over Charles staat die komende week uitkomt. De BBC meldde in september ook al dat Andrew zelf de kosten voor het onderhoud en de beveiliging van het landhuis de Royal Lodge in Windsor moet gaan betalen, als hij daar wil blijven wonen.
De relatie tussen prins Andrew en zijn familie staat onder spanning door zijn vriendschap met Jeffrey Epstein. De Amerikaanse investeerder ronselde jonge vrouwen en misbruikte hen stelselmatig op onder meer zijn privé-eiland. In gerechtelijke documenten over de inmiddels overleden Epstein wordt beweerd dat er op dat eiland sekstapes zijn gemaakt van onder anderen Andrew. Ook werd hij door een slachtoffer van Epstein beschuldigd van seksueel misbruik. Met haar trof hij in 2022 een schikking, ook al heeft hij de aantijgingen altijd ontkend.
Meer uit Buitenland
ARPORA (ANP/AFP/DPA) - Zeker 25 mensen zijn in de nacht van zaterdag op zondag om het leven gekomen bij een brand in een populaire nachtclub in Arpora in de zuidwestelijke Indiase deelstaat Goa. Dat maakten de regionale autoriteiten zondagochtend plaatselijke tijd bekend.
13 minuten geledenTOKIO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Japan beschuldigt China ervan dat Chinese gevechtsvliegtuigen hun radar hebben gericht op Japanse vliegtuigen boven internationale wateren. Het Japanse ministerie van Defensie betitelt de actie als "gevaarlijk".
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Steun aan Israël is voor Duitsland "een onveranderlijk kernprincipe". Dat zei de Duitse bondskanselier Friedrich Merz na een gesprek met de Israëlische president Isaac Herzog zaterdag.
6 uur geledenHERAKLION (ANP/AFP) - In de buurt van het Griekse eiland Kreta zijn zeventien doden gevonden in een migrantenboot. Er waren nog twee levende mensen aan boord, meldt de kustwacht. Volgens hen was de boot in slecht weer terechtgekomen en hadden de opvarenden niets om onder te schuilen en niets om te eten of drinken.
7 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De Palestijnse beweging Hamas zegt bereid te zijn al zijn wapens in te leveren, als de Israëlische bezetting van de Gazastrook ten einde is gekomen. Hamas zou de wapens overdragen aan een Palestijnse autoriteit, die het gebied zou gaan besturen.
9 uur geledenAMMAN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft voor zijn reis naar Israël ook een bezoek gebracht aan Jordanië. Hij prees de rol die dat land heeft gespeeld in de Gaza-oorlog.
10 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky reist maandag naar Londen, voor een gesprek met een aantal Europese leiders. Dat meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Ook de Britse premier Keir Starmer en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz schuiven aan bij het overleg over de onderhandelingen die de Oekraïners houden met de Amerikanen.
12 uur geleden