Biograaf: Charles heeft financiële toelage voor Andrew geschrapt
WINDSOR (ANP) - Koning Charles zou de financiële banden met zijn broer Andrew verbroken hebben. De prins ligt onder vuur om zijn connecties met de voor zedenfeiten veroordeelde Jeffrey Epstein. Charles zou de jaarlijkse toelage van Andrew, naar verluidt 1 miljoen pond (omgerekend 1,19 miljoen euro), hebben geschrapt.
Britse media melden zaterdag dat dit in een geactualiseerde versie van de biografie over Charles staat die komende week uitkomt. De BBC meldde in september ook al dat Andrew zelf de kosten voor het onderhoud en de beveiliging van het landhuis de Royal Lodge in Windsor moet gaan betalen, als hij daar wil blijven wonen.
De relatie tussen prins Andrew en zijn familie staat onder spanning door zijn vriendschap met Jeffrey Epstein. De Amerikaanse investeerder ronselde jonge vrouwen en misbruikte hen stelselmatig op onder meer zijn privé-eiland. In gerechtelijke documenten over de inmiddels overleden Epstein wordt beweerd dat er op dat eiland sekstapes zijn gemaakt van onder anderen Andrew. Ook werd hij door een slachtoffer van Epstein beschuldigd van seksueel misbruik. Met haar trof hij in 2022 een schikking, ook al heeft hij de aantijgingen altijd ontkend.
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider en Nobelprijswinnaar María Corina Machado is gewond geraakt bij haar vertrek uit Venezuela, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van de Noorse krant Aftenposten. Het letsel zou zijn ontstaan toen ze het land vorige week in een kleine vissersboot verliet op weg naar Oslo om de Nobelprijs voor de Vrede in ontvangst te nemen.
36 minuten geledenBELGRADO (ANP/AFP) - De Servische minister van Cultuur wordt vervolgd voor vermeende onregelmatigheden rond de komst van een hotelcomplex. Dat moet worden gebouwd op de plek van een voormalig legerhoofdkwartier en er zou sprake zijn van misstanden bij het intrekken van de beschermde status van die locatie.
42 minuten geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland en Oekraïne gaan intensiever samenwerken op het gebied van defensie, zo staat in een tienpuntenplan dat Berlijn maandag presenteerde tijdens een bezoek van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.
49 minuten geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De vredesgesprekken tussen de delegaties uit Oekraïne en de VS in Berlijn zijn afgerond, laat het kantoor van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky weten.
1 uur geledenWENEN (ANP) - Volgend jaar doen 35 landen mee aan het Eurovisie Songfestival in Wenen. Dat heeft de organiserende European Broadcasting Union maandag aangekondigd. Dat is het laagste aantal deelnemende landen sinds de invoering van halve finales in 2004 bij het Eurovisie Songfestival, dat volgend jaar zijn 70e editie viert.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Het Openbaar Ministerie in Berlijn heeft AfD-parlementslid Matthias Moosdorf aangeklaagd, omdat hij de Hitlergroet zou hebben gebracht in de Bondsdag. Dit zou in 2023 in de garderobe zijn gebeurd bij het begroeten van een partijgenoot. Het brengen van de Hitlergroet is volgens de Duitse wet verboden.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie stuurt acht vliegtuigen met hulpgoederen naar Soedan vanwege het gewapende conflict in de regio Darfur. De eerste vlucht met 100 ton aan water, verzorgingsmiddelen en medicijnen is vrijdag afgeleverd. De overige vluchten vertrekken in december en januari.
3 uur geleden