Biograaf: Charles heeft financiële toelage voor Andrew geschrapt
WINDSOR (ANP) - Koning Charles zou de financiële banden met zijn broer Andrew verbroken hebben. De prins ligt onder vuur om zijn connecties met de voor zedenfeiten veroordeelde Jeffrey Epstein. Charles zou de jaarlijkse toelage van Andrew, naar verluidt 1 miljoen pond (omgerekend 1,19 miljoen euro), hebben geschrapt.
Britse media melden zaterdag dat dit in een geactualiseerde versie van de biografie over Charles staat die komende week uitkomt. De BBC meldde in september ook al dat Andrew zelf de kosten voor het onderhoud en de beveiliging van het landhuis de Royal Lodge in Windsor moet gaan betalen, als hij daar wil blijven wonen.
De relatie tussen prins Andrew en zijn familie staat onder spanning door zijn vriendschap met Jeffrey Epstein. De Amerikaanse investeerder ronselde jonge vrouwen en misbruikte hen stelselmatig op onder meer zijn privé-eiland. In gerechtelijke documenten over de inmiddels overleden Epstein wordt beweerd dat er op dat eiland sekstapes zijn gemaakt van onder anderen Andrew. Ook werd hij door een slachtoffer van Epstein beschuldigd van seksueel misbruik. Met haar trof hij in 2022 een schikking, ook al heeft hij de aantijgingen altijd ontkend.
Meer uit Buitenland
BOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker 34 mensen overleden, laat gouverneur Jhon Gabriel Molina Acosta van Putumayo, de regio waar het toestel neerstortte, weten.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA onderzoekt of een luchtverkeersleider op het New Yorkse vliegveld LaGuardia mogelijk was afgeleid voor de crash met een toestel van Air Canada, schrijft The New York Times op basis van ingewijden. Door de botsing tussen de passagiersvlucht en een brandweerwagen kwamen de twee piloten om het leven. Zo'n veertig inzittenden raakten gewond.
1 uur geledenBOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker acht mensen overleden, zeggen regionale autoriteiten.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering van Donald Trump is twee nieuwe onderzoeken begonnen naar de universiteit Harvard. Het ministerie van Onderwijs gaat kijken of de gerenommeerde universiteit doet aan positieve discriminatie. Het bewust bevoordelen van achtergestelde of ondervertegenwoordigde groepen werd in 2023 door het Hooggerechtshof verboden.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Bahrein heeft een ontwerpresolutie opgesteld voor de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties waarmee landen gemachtigd zouden worden om "alle noodzakelijke middelen" in te zetten om het commerciële scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat blijkt uit een tekst die persbureau Reuters heeft ingezien.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlogsdoelen in de strijd met Iran ook bereikt kunnen worden via een overeenkomst. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu na overleg met Trump in een videoboodschap.
6 uur geledenBOGOTÁ (ANP) - Bij de crash van een militair vliegtuig in Colombia is één persoon overleden, maakte president Gustavo Petro bekend op X. In totaal zijn 77 mensen in het ziekenhuis opgenomen.
6 uur geleden