Bijzonder onderzoek naar Kasteel Sint-Maartensdijk
SINT MAARTENSDIJK - Het kasteel van Sint Maartensdijk is donderdag onderworpen aan een bijzonder onderzoek dat voor de allereerste keer in Europa wordt toegepast. Het betreft de zogenoemde vliegend ‘LiDAR’ onderzoek. De LiDAR technologie is als primeur gebruikt door National Geographic om oude Maya beschavingen en tempels in beeld te brengen in het amazonegebied en nu was het Smerdiekse kasteel als eerste locatie van Europa aan de beurt. “We zijn dan ook zeer vereerd”, zo laten de betrokkenen weten.
“Met het onderzoek wordt door middel van dronevluchten met LiDAR technologie gekeken waar zich resten bevinden. De archeologen van Antea Group zijn momenteel aan het kijken hoe deze technologie in Nederland ingezet kan worden bij archeologische onderzoeken. Het kasteel van Sint Maartensdijk is daarbij bijzonder omdat het in de jaren zestig van de vorige eeuw deels al werd opgegraven. Daarmee weten we voor een deel als waar de buitenmuren van het kasteel zich bevinden en kunnen de archeologen daarmee van Sint Maartensdijk leren wat de potentie is van LiDAR onderzoek in Nederland. Archeologisch onderzoek vindt plaats omdat er op dit moment plannen zijn om de geschiedenis weer fysiek zichtbaar te maken”, zo legt men uit.
Het project is een samenwerking van Timek, bewonersgroepen, gemeente en voor het archeologisch deel met Antea. Het is de verwachting dat de LiDARbeelden het beeld van het kasteelterrein in brede zin verrijken en dat dit nieuwe beeld direct mee kan worden genomen in de planvorming van Timek voor dit bijzondere stukje van Sint Maartensdijk.
Meer uit Tholen
POORTVLIET - Ella de Rooij-van de Vreede (53) uit Poortvliet is tijdens de lintjesregen op 24 april benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Zij zet zich al jarenlang in als mantelzorger en vrijwilliger bij De Schutse, maar is ook organisator van de Truckersrit Tholen. De onderscheiding kwam volledig onverwacht voor haar.
2 uur geledenSINT-ANNALAND - "Gelukkig spelen we in de competitie beter dan de afgelopen dagen in het toernooi. Meedoen is belangrijker dan winnen. Het zijn nu ook wel hele goede internationale teams waar we tegen moeten spelen. Op één wedstrijd na hebben we helaas alles verloren", zo vertellen Liam Borst en Finn van der Graaf.
8 uur geledenSINT-ANNALAND - Op zaterdag 23 mei starten meer dan tweehonderd teams aan de Roparun. Dag en nacht leggen zij kilometers af om geld in te zamelen voor palliatieve zorg voor mensen met kanker. Teamcaptain Mustafa Khuder reist dit weekend met zijn team Vrienden van Siem naar Frankrijk voor de estafetteloop. Het team uit Tholen deed vorig jaar voor het eerst mee en had de smaak meteen te pakken.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - In 1974 begon Anco Fase bij de jeugd. Vervolgens heeft bij nagenoeg bij elk team binnen WHS gespeeld. Op het veld is hij anno 2026 nog steeds actief bij het walking football, maar naast het veld is hij één van de onmisbare krachten van WHS.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - Kickbokser Rico Verhoeven heeft tijdens een reis door Egypte een emotioneel eerbetoon gebracht aan zijn moeder, die begin februari overleed. De sporter bezocht plekken waar zijn moeder ruim 33 jaar geleden ook foto's maakte en recreëerde die beelden nu zelf. Verhoeven groeide de eerste zes jaar van zijn leven op bij zijn moeder in Oud-Vossemeer, voordat hij bij zijn vader Jos in Tholen ging wonen.
2 dagen geledenSINT-ANNALAND - Al 95 jaar vormt het groen-wit van WHS de vertrouwde basis voor voetbalminnend Stalland. Een feestje wat dan ook niet onopgemerkt voorbij kon gaan. Met een internationaal U11-toernooi, walking football en een afsluitende feestavond was het drie dagen één groot feest op sportpark De Waaije. "Niet enkel een terugblik op het verleden, maar vooral vooruitkijken en ruimte bieden voor de jongere generatie", zo vertelt penningmeester Peter Wielaard.
2 dagen geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Wim Reichardt die de spotlight mocht vangen.
3 dagen geleden