Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bijna vier op de vijf verkochte auto's in Noorwegen is elektrisch

Bijna vier op de vijf verkochte auto's in Noorwegen is elektrisch

OSLO (ANP/AFP) - Bijna vier op de vijf personenauto's die vorig jaar in Noorwegen zijn verkocht zijn elektrisch aangedreven. Dat is een nieuw record en veel meer dan het gemiddelde in Europa en in Nederland.

Volgens de Norwegian Road Federation (OFV) zijn er afgelopen jaar 138.265 nieuwe elektrische auto's op kenteken gezet in het Scandinavische land. Dat komt overeen met bijna 80 procent van de totale autoverkopen. In 2021 bedroeg dit percentage nog 64,5 procent. Ter vergelijking: in de Europese Unie maakten elektrische auto's nog geen 9 procent uit van het totaal in de eerste negen maanden van 2022.

In Nederland is het aandeel elektrische auto’s in het totale aantal auto's dat op kenteken is gezet afgelopen jaar 23,5 procent. Dat is wat hoger dan een jaar eerder, maakten BOVAG en RAI onlangs bekend.

Tesla's worden het meest verkocht in Noorwegen, met een marktaandeel van 12,2 procent. Noorwegen is zowel een grote producent van olie en gas, als ook een pionier op het gebied van emissievrije auto's.

Meer uit Financieel

Flinke plus voor AEX-index, ABN AMRO verder omhoog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag opnieuw met flinke winst gesloten. ABN AMRO ging verder omhoog na de stevige plus een dag eerder dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de bank. Ook de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML waren in de voorhoede van de AEX te vinden.

11 minuten geleden
Merz roemt oud-ECB-president Draghi bij uitreiking Karelsprijs

AKEN (ANP/DPA) - Mario Draghi, de voormalige president van de Europese Centrale Bank (ECB) en oud-premier van Italië, heeft donderdag in het Duitse Aken de prestigieuze Karelsprijs ontvangen. Bij de uitreiking sprak de Duitse bondskanselier Friedrich Merz zijn lof uit voor Draghi en zijn bijdrage aan de Europese eenheid en het redden van de euro tijdens de Europese schuldencrisis.

2 uur geleden
Wall Street hoger terwijl beleggers letten op Trump in China

NEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn donderdag verder gestegen, terwijl beleggers de gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping in Beijing in de gaten houden. De aanhoudende zorgen over de Iranoorlog zijn wat naar de achtergrond verdwenen.

2 uur geleden
Amerikaanse rechter wil schikking Musk niet zomaar goedkeuren

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter weigert vooralsnog om een schikking van Elon Musk van 1,5 miljoen dollar goed te keuren. Elon Musk wil op die manier een zaak over mogelijke misleiding van beleggers afkopen, maar het bedrag wordt door kenners als erg laag beschouwd. De rechter heeft laten weten nog "rode vlaggen" te zien met betrekking tot de deal.

4 uur geleden
Forse schadevergoeding voor familie slachtoffer Boeing-crash

CHICAGO (ANP/AFP) - Een Amerikaanse jury heeft woensdag 49,5 miljoen dollar schadevergoeding toegekend aan de familie van een 24-jarige Amerikaanse die omkwam bij een vliegtuigcrash met een Boeing 737 MAX-toestel in 2019. De zaak was aangespannen door familieleden van Samya Stumo, die stierf bij de crash van Ethiopian Airlines waarbij 157 mensen om het leven kwamen.

5 uur geleden
Verenigd Koninkrijk begint 2026 met stevige economische groei

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse economie is het jaar met stevige economische groei begonnen. Bedrijven en consumenten in het Verenigd Koninkrijk lijken volgens donderdag verschenen cijfers in het eerste kwartaal nog niet van de wijs te zijn gebracht door het uitbreken van de Iranoorlog en de flinke stijging van de brandstofprijzen.

7 uur geleden
Moederbedrijf Action keldert op beurs Londen om zwakkere verkoop

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - 3i Group, het Britse moederbedrijf van discountwinkelketen Action, is donderdag gekelderd op de beurs in Londen. Het concern waarschuwde voor zwakkere verkopen bij Action, een teken dat zelfs budgetwinkels het zwaar hebben nu een toenemende inflatie de bestedingsruimte van consumenten onder druk zet.

9 uur geleden