Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bijna tachtig schadevergoedingen genocide Srebrenica uitgekeerd

Bijna tachtig schadevergoedingen genocide Srebrenica uitgekeerd

DEN HAAG (ANP) - De afgelopen ruim vier maanden hebben nabestaanden van omgekomen mannelijke vluchtelingen in Srebrenica 628 verzoeken tot schadevergoeding ingediend. Daarvan zijn er 139 toegewezen, waarvan er inmiddels 79 zijn uitbetaald. Drie verzoeken zijn afgewezen, melden de demissionair ministers Henk Kamp (Defensie) en Ben Knapen (Buitenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer.

De schaderegeling vloeit voort uit een rechtszaak van nabestaanden die tot aan de Hoge Raad is gevoerd. De hoogste rechter oordeelde in 2019 dat Nederland ongeveer 350 moslimmannen op de compound van Dutchbat in Potočari niet goed had beschermd. Ze werden vermoord door de Bosnisch-Servische troepen tijdens de burgeroorlog in voormalig Joegoslavië.

Sinds 15 juni kunnen nabestaanden zich melden met een verzoek via een e-mail, brief of bij een fysiek loket in Sarajevo. Het gaat om partners, ouders, kinderen of andere eerstegraads familieleden van slachtoffers. Weduwen kunnen 15.000 euro krijgen en anderen 10.000 euro. Een speciale website is 71.000 keer bezocht en een Facebookpagina 13.000 keer. Het loket voor aanvragen is twee jaar open, tot juni 2023.

Nabestaanden

Naar aanleiding van de regeling heeft de minister van Defensie nog gesprekken gevoerd met nabestaanden, over mogelijke aanpassingen. De wensen zijn gehonoreerd en de gesprekken zijn in september "tot een goede afronding gekomen", schrijven de ministers. Zo is er "gezien de uitzonderlijke omstandigheden in dit dossier" 1 miljoen euro betaald aan organisaties die de nabestaanden vertegenwoordigen. Ze kunnen daarmee de hoge kosten betalen die ze maakten.

Voor nabestaanden die in Nederland wonen, is een vermogensuitzondering gemaakt. Dat betekent dat zij niet gekort worden op hun uitkering of toelage als zij een schadevergoeding ontvangen.

Meer uit Binnenland

Iraanse academici: volk moet landsbestuur kiezen

DEN HAAG (ANP) - Nu de leider van Iran gedood is, is het van groot belang dat de Iraanse bevolking zelf bepaalt hoe het bestuur van het land eruit gaat zien. Dat zegt Shahin Sultany Taied, voorzitter van de Vereniging van Iraanse Academici in Nederland. "Mijn landgenoten vechten voor een Iraanse republiek met democratie, vrijheid en gelijkheid voor iedereen."

2 uur geleden
Ook Nederlandse ambassade in Jordanië gesloten voor publiek

DEN HAAG (ANP) - Ook de Nederlandse ambassade in Amman, de hoofdstad van Jordanië, blijft zondag uit voorzorg gesloten voor publiek. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Dit in verband met de veiligheidssituatie in de regio. Zaterdag werd al bekend dat de ambassades in de Iraanse hoofdstad Teheran en Koeweit om dezelfde reden gesloten blijven.

3 uur geleden
Pianist en componist Jan Huydts (89) overleden

HILVERSUM (ANP) - Pianist, componist en jazzpedagoog Jan Huydts is op 89-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zondag aan het ANP gemeld. Hij overleed vrijdag in zijn woonplaats Hilversum.

4 uur geleden
Weeronline: maart veel zachter dan normaal

HOUTEN (ANP) - Maart begint met zacht lenteweer. Overdag stijgt de temperatuur deze maand naar 11 tot 16 graden, al kan het in de nachten fris zijn, met regionaal nog kans op lichte vorst. Pas tegen het einde van de maand keert een "normaal weertype" terug, meldt Weeronline.

6 uur geleden
Kosten gehandicaptenparkeerkaart lopen nog steeds flink uiteen

DEN HAAG (ANP) - De kosten voor een gehandicaptenparkeerkaart (GPK) lopen per gemeente flink uiteen. In de duurste gemeente kost de kaart 333 euro, terwijl het in zestien gemeenten gratis is. Dat blijkt uit een analyse en uitvraag van het ANP bij 338 Nederlandse gemeenten. Tussen 2024 en 2026 was de inflatie 6,7 procent. De kosten zijn in 123 gemeenten meer gestegen dan de inflatie over twee jaar.

6 uur geleden
KLM-vlucht van Dubai naar Nederland gaat ook zondag niet door

DUBAI (ANP) - Door de situatie in het Midden-Oosten vliegt KLM ook zondag niet van Dubai naar Nederland, laat de luchtvaartmaatschappij weten. De vlucht werd zaterdag al afgelast vanwege de aanvallen op Iran.

17 uur geleden
Reisadvies voor nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft reisadviezen van nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt. Het reisadvies voor heel Bahrein, Jordanië, Koeweit en Qatar is nu oranje, wat betekent dat wordt aanbevolen hier alleen naartoe te reizen als het noodzakelijk is.

18 uur geleden