Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bijna miljard euro aan schade door aardbeving Albanië in november

Bijna miljard euro aan schade door aardbeving Albanië in november

TIRANA (ANP/DPA) - De aardbeving in Albanië van afgelopen november heeft volgens berekeningen van de Albanese overheid 985 miljoen euro aan schade veroorzaakt. De aardbeving met een kracht van 6,4 vernietigde 50.000 gebouwen en 200.000 mensen ondervonden schade door het natuurgeweld, zei minister van Landbouw Bledi Cuci woensdag.

De aardbeving veroorzaakte eind november vorig jaar een ravage in het Balkanland. De grond begon te trillen terwijl veel mensen nog lagen te slapen. Slachtoffers kwamen vast te zitten in ingestorte gebouwen. Daarna volgden honderden naschokken. Het dodental liep op naar 51. Bijna duizend mensen raakten gewond en zo'n 5000 mensen werden dakloos.

"De Albanese regering heeft onmiddellijk goede maatregelen getroffen voor de opsporings- en reddingsoperatie in de ruïnes en ook voor het opvangen van de daklozen", blikte de minister woensdag terug.

De Europese Unie heeft in december 15 miljoen euro aan noodhulp toegezegd aan Albanië. Er is een EU-donorconferentie gepland op 17 februari in Brussel, waar extra geld wordt ingezameld.

Meer uit Buitenland

Italiaanse premier ontmoet slachtoffers van aanrijding in Modena

MODENA (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet zondag slachtoffers van een aanrijding in de stad Modena. Een automobilist reed daar in op voetgangers, waarbij acht mensen gewond raakten. De premier zegde een geplande reis naar Cyprus af om de slachtoffers te bezoeken.

1 uur geleden
Filipijnen vragen hooggerechtshof om arrestatie ex-politiechef

MANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnen hebben het hooggerechtshof om toestemming gevraagd om de voormalige politiechef Ronald Dela Rosa te arresteren. Het Internationaal Strafhof (ICC) vaardigde een arrestatiebevel tegen hem uit vanwege zijn rol in de 'oorlog tegen drugs' in de Filipijnen.

2 uur geleden
Russische gouverneur: doden door droneaanvallen in regio Moskou

MOSKOU (ANP/AFP) - Bij droneaanvallen in de regio Moskou zijn drie mensen om het leven gekomen, heeft de gouverneur van dat deel van Rusland zondag gezegd. Volgens hem ging het om een "grootschalige" aanval op het gebied rond de Russische hoofdstad.

4 uur geleden
Grote anti-immigratie- en pro-Palestijnse demonstraties in Londen

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Londen afgekomen op een anti-immigratieprotest en een pro-Palestijnse demonstratie die gelijktijdig bezig was. De politie heeft naar eigen zeggen te maken met de grootste operatie in jaren om de openbare orde te handhaven.

17 uur geleden
DRC waarschuwt: veel doden door ebola-uitbraak

KINSHASA (ANP/AFP) - Een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo kent een "heel hoog sterftecijfer". Er is geen vaccin en geen speciale behandeling, zei de minister van Volksgezondheid van het land. Het dodental is opgelopen tot tachtig. Ook in buurland Oeganda is inmiddels een patiënt overleden.

17 uur geleden
Dode walvis bij Denemarken blijkt de veelbesproken Timmy te zijn

ANHOLT (ANP/DPA) - De dode walvis die werd aangetroffen voor de kust van het Deense eiland Anholt is geïdentificeerd. Het gaat om de veelbesproken bultrug Timmy, voor wie in Duitsland een grote reddingsactie werd opgezet.

19 uur geleden
Honderden bij protestmars tegen songfestivaldeelname Israël

WENEN (ANP) - Honderden mensen hebben zich in het centrum van Wenen verzameld voor een protestmars tegen de aanwezigheid van Israël op het Eurovisie Songfestival. Bij het startpunt op het Christian-Broda-Platz staan ondanks het regenachtige weer naar schatting zo'n duizend mensen, die onder meer met Palestijnse vlaggen wapperen.

19 uur geleden