Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bijna miljard euro aan schade door aardbeving Albanië in november

Bijna miljard euro aan schade door aardbeving Albanië in november

TIRANA (ANP/DPA) - De aardbeving in Albanië van afgelopen november heeft volgens berekeningen van de Albanese overheid 985 miljoen euro aan schade veroorzaakt. De aardbeving met een kracht van 6,4 vernietigde 50.000 gebouwen en 200.000 mensen ondervonden schade door het natuurgeweld, zei minister van Landbouw Bledi Cuci woensdag.

De aardbeving veroorzaakte eind november vorig jaar een ravage in het Balkanland. De grond begon te trillen terwijl veel mensen nog lagen te slapen. Slachtoffers kwamen vast te zitten in ingestorte gebouwen. Daarna volgden honderden naschokken. Het dodental liep op naar 51. Bijna duizend mensen raakten gewond en zo'n 5000 mensen werden dakloos.

"De Albanese regering heeft onmiddellijk goede maatregelen getroffen voor de opsporings- en reddingsoperatie in de ruïnes en ook voor het opvangen van de daklozen", blikte de minister woensdag terug.

De Europese Unie heeft in december 15 miljoen euro aan noodhulp toegezegd aan Albanië. Er is een EU-donorconferentie gepland op 17 februari in Brussel, waar extra geld wordt ingezameld.

Meer uit Buitenland

VS zaten achter aanval op Iraans oorlogsschip bij Sri Lanka

WASHINGTON (ANP/RTR) - De VS zitten achter een aanval op een Iraanse oorlogsbodem nabij Sri Lanka. Dat zegt minister van Defensie Pete Hegseth tijdens een persconferentie. De aanval werd uitgevoerd door een onderzeeër.

13 minuten geleden
Costa meldt dat de EU volledig achter Spanje staat

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de EU-leiders António Costa, heeft in een telefoongesprek met de Spaanse premier Pedro Sánchez laten weten dat de EU volledig achter Spanje staat. Dat schrijft Costa op X.

17 minuten geleden
Macron betuigt solidariteit met Spaanse premier over conflict VS

PARIJS/MADRID (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de Spaanse premier Pedro Sánchez "de Europese solidariteit van Frankrijk" overgebracht. Dit naar aanleiding van Sánchez' conflict met president Donald Trump. Die heeft met economische sancties gedreigd in reactie op de Spaanse weigering om de VS bases in het zuiden te laten gebruiken voor de oorlog tegen Iran.

25 minuten geleden
NAVO veroordeelt Iraanse aanval op Turkije en betuigt steun

BRUSSEL (ANP) - De NAVO veroordeelt de Iraanse aanval met een ballistische raket op Turkije, zegt de woordvoerder van NAVO-topman Mark Rutte. De raket werd woensdag op weg naar Zuidoost-Turkije neergehaald door de NAVO-luchtverdediging, zonder slachtoffers te maken.

32 minuten geleden
Doden geborgen na zinken Iraans marineschip bij Sri Lanka

COLOMBO (ANP/AFP/RTR) - Na het zinken van een Iraans marineschip voor de Sri Lankaanse kust zijn meerdere doden geborgen. Het reddingswerk gaat door, zegt de Sri Lankaanse marine. Hoeveel opvarenden zijn omgekomen, zijn gered en nog worden vermist is onduidelijk.

1 uur geleden
Sjiitische leider Irak roept moslims op solidair met Iran te zijn

NAJAF (ANP/AFP) - De hoogste sjiitische geestelijke in Irak, grootayatollah Ali Al-Hussein al-Sistani, heeft de moslims opgeroepen solidair te zijn met Iran. Hij noemt de aanvallen van Israël en de VS op Iran "een ongerechtvaardigde oorlog".

2 uur geleden
Leger Israël draagt bevolking Zuid-Libanon op noordwaarts te gaan

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft de Libanese bevolking ten zuiden van de rivier de Litani opgedragen daar weg te gaan. De mensen moeten voor hun eigen veiligheid naar het noorden en de rivier oversteken.

2 uur geleden