Bijna miljard euro aan schade door aardbeving Albanië in november
TIRANA (ANP/DPA) - De aardbeving in Albanië van afgelopen november heeft volgens berekeningen van de Albanese overheid 985 miljoen euro aan schade veroorzaakt. De aardbeving met een kracht van 6,4 vernietigde 50.000 gebouwen en 200.000 mensen ondervonden schade door het natuurgeweld, zei minister van Landbouw Bledi Cuci woensdag.
De aardbeving veroorzaakte eind november vorig jaar een ravage in het Balkanland. De grond begon te trillen terwijl veel mensen nog lagen te slapen. Slachtoffers kwamen vast te zitten in ingestorte gebouwen. Daarna volgden honderden naschokken. Het dodental liep op naar 51. Bijna duizend mensen raakten gewond en zo'n 5000 mensen werden dakloos.
"De Albanese regering heeft onmiddellijk goede maatregelen getroffen voor de opsporings- en reddingsoperatie in de ruïnes en ook voor het opvangen van de daklozen", blikte de minister woensdag terug.
De Europese Unie heeft in december 15 miljoen euro aan noodhulp toegezegd aan Albanië. Er is een EU-donorconferentie gepland op 17 februari in Brussel, waar extra geld wordt ingezameld.
Meer uit Buitenland
WENEN (ANP) - De organisatie van het Eurovisie Songfestival heeft een formele waarschuwing gegeven aan de Israëlische omroep KAN voor het overtreden van de regels. De Israëlische deelnemer Noam Bettan had in verschillende talen opgeroepen op Israël te stemmen.
25 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin stelt dat er een lange weg is te gaan naar een vredesdeal met Oekraïne. Er geldt sinds zaterdag een driedaags staakt-het-vuren tussen Rusland en Oekraïne, die al ruim vier jaar in oorlog zijn.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft voormalig premier Gordon Brown aangewezen als zijn speciale gezant op het gebied van mondiale financiën. De stap volgt na zware nederlagen van zijn partij bij de lokale verkiezingen van donderdag.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zaterdag op de Dag van de Overwinning een uitgeklede militaire parade gehouden op het Rode Plein in Moskou. Er werd geen zwaar materieel zoals tanks getoond, terwijl dat doorgaans wel gebeurt met de viering van de overwinning op nazi-Duitsland in de Tweede Wereldoorlog.
5 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië heeft een generaal uit de tijd van de verdreven president Bashar al-Assad opgepakt. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken was Khardal Ahmed Dayoub betrokken bij de chemische aanval op Oost-Ghouta, een buitenwijk van Damascus, in 2013.
8 uur geledenTENERIFE (ANP) - Vrijwel alle landen met opvarenden op het cruiseschip Hondius sturen vliegtuigen naar Tenerife om hun burgers te repatriëren. De toestellen worden tussen zaterdagavond en zondagochtend verwacht op de luchthaven Tenerife Sur, meldt de Canarische regering volgens persbureau EFE.
8 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico wil het schooljaar ruim een maand eerder beëindigen om het WK voetbal, dat het land samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert. Volgens onderwijsminister Mario Delgado speelt ook een hittegolf in meerdere deelstaten mee.
8 uur geleden