Bijna half miljoen vluchten minder sinds begin virusuitbraak
AMSTERDAM (ANP) - Sinds de uitbraak van het coronavirus en de maatregelen om de verspreiding ervan in te dammen, zijn van en naar Nederland bijna een half miljoen vluchten minder uitgevoerd. En waarschijnlijk gaat het ook nog jaren duren voordat het vliegverkeer weer op het niveau van voor de crisis zit, meldt de Europese luchtverkeersleider Eurocontrol in een rapport over Nederland.
De daling van het aantal vertrekkende en aankomende vluchten vanaf 1 maart 2020 komt neer op 487.000. In heel vorig jaar ging het aantal vluchten met zo'n 55 procent omlaag. Inmiddels zou sprake zijn van gemiddeld 778 vluchten per dag. Dat is ongeveer 57 procent minder vergeleken met 2019 in dezelfde tijd van het jaar.
Daarmee is de daling dit jaar dus nog iets groter geworden dan de gemiddelde terugval van vorig jaar. Daarbij speelt mee dat het cijfer over 2020 nog enigszins omhoog wordt getrokken door de eerste weken van maart, voordat de pandemie pas echt uitbrak, en het beperkte herstel van het vliegverkeer in de zomer.
Bij zijn prognose voor de komende jaren hanteert Eurocontrol verschillende scenario's, afhankelijk van het tempo van de vaccinatiecampagne. Hoe dan ook zal het aantal vluchten voor 2024 nog niet op het niveau terug zijn van 2019, denkt de luchtverkeersleider. In het meest waarschijnlijke scenario komt het aantal vluchten dit jaar uit op zo'n 44 procent van het niveau van het laatste jaar voor de crisis. Volgend jaar zou dat verbeteren tot 69 procent, in 2023 gaat het dan om 81 procent en in 2024 om ongeveer 93 procent.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Schoonmakers krijgen vanaf volgend jaar de maximale fiscale reiskosten voor woon-werkverkeer vergoed. CNV meldt dat dit is afgesproken in de nieuwe cao, die volgens de vakbond voor 120.000 schoonmakers in Nederland geldt.
22 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - De rijen bij Schiphol voor de security blijven maandag verder toenemen. Dat gebeurt op de dag dat de opzet van de beveiliging op de luchthaven is aangepast. Bij meerdere vertrekhallen staan mensen tot ver achter de incheckbalies te wachten.
46 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL) voert volgende maand twee veiligheidsmaatregelen door voor vertrekkende vliegtuigen vanaf Schiphol. Zo vliegen toestellen die tussen 23.00 uur en 06.00 uur opstijgen vanaf de Polderbaan en naar het zuiden gaan, een andere route. Dit leidt op sommige plekken in Nederland tot meer geluidsoverlast, erkent LVNL.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn met verliezen begonnen aan de nieuwe week. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende spanningen in het Midden-Oosten. President Donald Trump waarschuwde dat "de klok tikt" en dat er "niets meer over zal zijn" van Iran als het land niet snel in actie komt. Hij lichtte niet toe welke stappen hij van Iran verwachtte of welke gevolgen dat zou kunnen hebben.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Elektrische steps lijken vooralsnog geen groot succes in Nederland. Sinds juli vorig jaar is een kenteken verplicht om met een e-step de openbare weg op te mogen, maar tot nu toe zijn in heel Nederland slechts 456 van deze voertuigen geregistreerd. Dat maakte RDC, het databedrijf dat de voertuigregistraties bijhoudt, bekend.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie kijkt of nieuwe maatregelen nodig zijn om de economie te beschermen tegen Chinese producten. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Brussel is in toenemende mate bezorgd over het groeiende handelstekort met China en de gevolgen daarvan voor Europese bedrijven.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol waarschuwt maandag voor lange rijen voor de security, op de dag dat de opzet van de beveiliging op de luchthaven is aangepast. Het vliegveld heeft besloten om extra kantoorpersoneel in te zetten. Ook wordt water uitgedeeld aan de wachtenden. Een ANP-verslaggever ter plaatse ziet dat de rijen in vertrekhallen 1 en 3 al beneden beginnen, waar ook de incheckbalies zijn. De drukte lijkt in de loop van de middag daarbij nog toe te nemen.
3 uur geleden