
Bijna drie ton voor zeven projecten die arbeidsmarkt moeten helpen
GOES - De provincie geeft bijna drie ton subsidie aan projecten die de Zeeuwse arbeidsmarkt versterken.
Een bedrag van 292.533 euro is verdeeld over zeven initiatieven waarin bedrijven en kennisinstellingen samenwerken. De provincie probeert een einde te maken aan de problemen op de krappe arbeidsmarkt, die de komende jaren verder onder druk komt te staan.
Het geld voor de projecten is afkomstig uit het programma 'Zeeland in stroomversnelling' dat is betaald door de landelijke overheid, provincie en Zeeuwse gemeenten.
Kaart
Er gaat 44.634 euro naar het project Hive dat de wensen van de overheid, werkgevers en werknemers in kaart moet brengen. Het is een project van EVA Projecten en Advies, Scalda, Limagrain, Leerwerkloket Zeeland en Lamb Weston Meijer.
50.000 euro is bestemd voor een Zeeuws-breed cross-sectoraal netwerk met een platform voor het verbinden van HR-gerelateerde personen die zich richten op de Zeeuwse arbeidsmarkt. Het project ‘Hulst Vestigingsstad’ krijgt 35.000 euro, G2 voor een verkorte beroepsopleiding voor leraren 48.898 euro en een samenwerkingsverband dat de Zeeuwse zorgsector wil helpen met een chatbot ontvangt 49.472 euro.
Hackathons
Ook komen er drie hackathons waar teams van scholieren, studenten en medewerkers werken aan oplossingen voor de Zeeuwse uitdagingen. Ook voor deze ‘learning communities’ werken het onderwijs en bedrijven samen. Ze krijgen 50.000 euro. Een laatste project is een onderzoek naar de mogelijkheden om stages aan buitenlandse mbo-studenten aan te bieden. Het krijgt 12.464 euro.
Meer uit Beveland
GOES - Een motorrijder is maandagmiddag ten val gekomen op de A58, nadat hij vermoedelijk werd afgesneden door een blauwe Mercedes. De 46-jarige man is per ambulance naar het ziekenhuis gebracht. Zijn toestand is onbekend. Het ongeluk veroorzaakte enige verkeersvertraging voor het overige verkeer.
3 uur geledenGOES - In de meivakantie is er weer van alles te beleven in de Bibliotheek Oosterschelde. In verschillende vestigingen worden er leuke activiteiten georganiseerd voor kinderen tussen de 2 en 14 jaar. Van uitdagende workshops tot gezellige voorleesfeestjes: er is van alles te ontdekken!
8 uur geledenWILHELMINADORP- Door een kop-staartbotsing is er vanmiddag een flinke file ontstaan op de Deltaweg (N256) tussen Wilhelminadorp en Kats. Door onbekende reden kwamen een Volkswagen Golf en een Peugeot 508 met elkaar in botsing. De Volkswagen raakte dusdanig beschadigd dat deze getakeld moest worden. De Peugeot kon zelfstandig zijn weg vervolgen. Bij het ongeval raakte niemand gewond.
2 dagen geledenBij een van de grootste projecten ooit van Murre-de Visser Afbouwsystemen, de vernieuwbouw voor zorgorganisatie Amarijn op de locatie van het voormalige schoolgebouw aan de Ravensteijnweg in Middelburg, vertellen projectleiders Luuk Almekinders en Leendert de Bruine wat hun werk inhoudt. Ze blijken een afwisselende baan te hebben. Het afbouwbedrijf is gespecialiseerd in het plaatsen van plafonds, wanden, afbouwtimmerwerk en vloeren en daaromheen regelen Leendert en Luuk van alles in de voorbereiding, uitvoering en nazorg.
2 dagen geledenDit lange paasweekend blijft het niet elke dag droog, meldt weerbureau Weeronline. 'Op de meeste dagen schijnt de zon wel geregeld.'
3 dagen geledenGOES - Koningsdag wordt weer met veel activiteiten activiteiten voor jong en oud gevierd in de gemeente Goes.
3 dagen geledenKAPELLE - Bas Feijtel is voorgedragen als tijdelijke vervanger van wethouder Siwart Mackintosh in de gemeente Kapelle. Feijtel is door de CDA-fractie voorgedragen. Wethouder Mackintosh heeft zijn functie neergelegd voor een periode van 16 weken in verband met gezondheidsproblemen.
3 dagen geleden