Bijna derde minder kosten door voedselinfecties in 2020
BILTHOVEN (ANP) - Nederland heeft vorig jaar zo'n 140 miljoen euro minder aan kosten gehad door voedselinfecties dan in de jaren daarvoor, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Dat is zo'n 30 procent minder dan anders. Het gezondheidsinstituut denkt dat dit komt door de coronamaatregelen als handen wassen, doordat mensen amper op reis konden en doordat de horeca moest sluiten. Maar "het kan ook zijn dat minder mensen medische hulp hebben gezocht of gekregen voor dit soort ziekten", aldus het RIVM.
In 2020 ging er naar schatting 282 miljoen euro op als gevolg van voedselvergiftiging. In 2019 was het 423 miljoen en in 2018 427 miljoen. Het gaat hier onder meer om medische kosten, maar ook bijvoorbeeld om schade door verzuim van werk.
Het RIVM zoekt ieder jaar uit hoeveel mensen ernstige gevolgen ondervinden door voedselinfecties of er zelfs aan sterven. De organisatie kijkt dan naar veertien ziekteverwekkers, zoals salmonella, campylobacter en listeria.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De 34-jarige Jaimi van Essen wordt de nieuwe minister van Landbouw. Dat meldt zijn woordvoerder na berichtgeving in Tubantia. Hij is nu nog wethouder in Deventer en houdt zich daar sinds 2024 bezig met energie, milieu en economie. Hiervoor was hij wethouder in de gemeente Losser.
7 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - De 108e editie van de Nijmeegse Vierdaagse is uitverkocht. Voor de tweede inschrijfperiode, die maandag om 10.00 uur begon, waren nog 2362 startbewijzen beschikbaar. In totaal waren er 47.000 kaarten te vergeven.
35 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nathalie van Berkel wordt volgens ingewijden staatssecretaris van Financiën voor D66. Ze zit nu nog voor de partij van Rob Jetten in de Tweede Kamer. Zij zat eerder onder meer in de raad van bestuur van uitvoeringsorganisatie UWV.
51 minuten geledenTER APEL (ANP) - Opvangorgaan COA slaagt er niet in om het aantal asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel onder de grens van 2000 te krijgen. Ook tijdens het weekeinde zaten er te veel mensen in het complex. Dat is nu twee weken achter elkaar het geval, de langste periode sinds november.
55 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Stientje van Veldhoven wordt minister van Klimaat en Groene Groei voor D66. Dat bevestigt een ingewijde na berichtgeving van RTL Nieuws. Ze is eerder staatssecretaris van Infrastructuur en Waterstaat geweest en zat ook lang voor D66 in de Tweede Kamer.
57 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Sendric S. (25), verdacht van het plegen van drie moorden in het Rotterdamse stadsdeel IJsselmonde, is maandag voor het eerst verschenen op een openbare rechtszitting in zijn zaak. Dat was op verzoek van de rechtbank. "Het gaat goed hoor met mij", antwoordde hij op een vraag van de rechter. Naast de moorden wordt S. verdacht van verboden wapenbezit en een poging tot doodslag in juni 2024.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66-senator Willemijn Aerdts wordt de staatssecretaris van Economische Zaken die zich gaat bezighouden met digitale economie en soevereiniteit, bevestigen bronnen na berichtgeving van RTL Nieuws. Ze is een expert op het gebied van inlichtingendiensten en voert op dat onderwerp ook het woord in de Eerste Kamer namens haar partij.
1 uur geleden