Bijna derde minder kosten door voedselinfecties in 2020
BILTHOVEN (ANP) - Nederland heeft vorig jaar zo'n 140 miljoen euro minder aan kosten gehad door voedselinfecties dan in de jaren daarvoor, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Dat is zo'n 30 procent minder dan anders. Het gezondheidsinstituut denkt dat dit komt door de coronamaatregelen als handen wassen, doordat mensen amper op reis konden en doordat de horeca moest sluiten. Maar "het kan ook zijn dat minder mensen medische hulp hebben gezocht of gekregen voor dit soort ziekten", aldus het RIVM.
In 2020 ging er naar schatting 282 miljoen euro op als gevolg van voedselvergiftiging. In 2019 was het 423 miljoen en in 2018 427 miljoen. Het gaat hier onder meer om medische kosten, maar ook bijvoorbeeld om schade door verzuim van werk.
Het RIVM zoekt ieder jaar uit hoeveel mensen ernstige gevolgen ondervinden door voedselinfecties of er zelfs aan sterven. De organisatie kijkt dan naar veertien ziekteverwekkers, zoals salmonella, campylobacter en listeria.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Pogingen om tot meer maatschappelijk perspectief te komen in de strijd tegen het coronavirus, werden telkens achterhaald door oplopende besmettingscijfers, die toch leidden tot acute maatregelen. Dat zei topambtenaar Mark Roscam Abbing, destijds verantwoordelijk voor de langetermijnstrategie tegen corona, tegen de parlementaire enquêtecommissie die onderzoek doet naar de besluitvorming in die tijd.
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Aanbevelingen om discriminatie en racisme tegen te gaan zijn onvoldoende opgevolgd door de overheid. Dat stelt de Staatscommissie tegen Discriminatie en Racisme in haar eindrapport. Daarom is er volgens de commissie nog steeds sprake van wijdverbreide discriminatie bij de overheid. De commissie komt met tien aanbevelingen die "vragen om politieke moed, leiderschap, bestuurlijke en ambtelijke inzet en maatschappelijke betrokkenheid".
42 minuten geledenRODEN (ANP) - Er is nog steeds geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet in het overvolle aanmeldcentrum bij Ter Apel kunnen slapen. Tot en met donderdagochtend hoeven zij niet buiten op het gras bij het azc te slapen, maar kunnen ze terecht in een sporthal van Sportcentrum De Hullen in het Drentse Roden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een nieuwe groep wil dat vrouwen een schadevergoeding krijgen van het laboratorium Clinical Diagnostics. Hackers hadden daar vorig jaar ingebroken, waarna ze de medische gegevens buitmaakten van honderdduizenden vrouwen die hadden meegedaan aan het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker. Daarom start het Women's Rights Collective een massaclaim, waarvoor vrouwen zich nu kunnen aanmelden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Toen er begin 2021 werd gesproken over de invoer van een avondklok, ontbrak een overtuigend verhaal dat die coronamaatregel daadwerkelijk ging werken. Dat zei Hubert Bruls, sinds 2012 burgemeester van Nijmegen en destijds voorzitter van het Veiligheidsberaad, tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wilde in 2020 wel heel snel versoepelingen doorvoeren in het coronabeleid, stelde de Nijmeegse burgemeester Hubert Bruls tijdens zijn verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het tempo waarin coronamaatregelen moesten worden uitgewerkt, lag zeker in de beginfase van de pandemie "ongehoord hoog". Dat heeft burgemeester Hubert Bruls van Nijmegen, destijds voorzitter van het Veiligheidsberaad, gezegd tijdens een verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.
4 uur geleden