Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Bijna 600.000 inwoners Hongkong stemmen in voorverkiezing'

'Bijna 600.000 inwoners Hongkong stemmen in voorverkiezing'

HONGKONG (ANP) - Meer dan 580.000 kiezers hebben meegedaan aan een voorverkiezing van de oppositie in Hongkong. Dat meldde de organisatie nadat de niet-officiële stembusgang zondag was gesloten. Er stonden op de tweede dag van de verkiezing weer lange rijen bij stembureaus, berichtte de lokale krant South China Morning Post.

Het initiatief is bedoeld om de kandidaten van de pro-democratische oppositie te selecteren die in september meedoen aan de parlementsverkiezingen in de Aziatische metropool. Daar heeft China deze maand een omstreden veiligheidswet ingevoerd die volgens critici de speciale status van Hongkong ondermijnt.

Hoewel een minister had gewaarschuwd dat de voorverkiezing mogelijk strijdig is met de nieuwe wetgeving, leek dat kiezers niet af te schrikken. De organisatoren hadden vooraf de hoop uitgesproken dat 170.000 mensen een stem zouden uitbrengen.

Moed

"Onder de wolk van de nationale veiligheidswet kwamen bijna 600.000 mensen naar buiten en stemden. Hierin kunnen we de moed van de mensen in Hongkong zien", zei organisator Au Nok-hin. De winnende kandidaten worden naar verwachting maandagavond bekendgemaakt nadat alle stemmen zijn geteld.

Een 44-jarige vrouw vertelde de krant dat ze zondag vroeg ging stemmen omdat er een dag eerder zulke lange rijen stonden. "Ik kom zelf uit China en ik vrees dat Hongkong op een dag net zoals het vasteland zal worden", zei de kiezer. "Ik vroeg me wel af of het de laatste keer is dat ik zal stemmen in zo'n voorverkiezing."

Meer uit Buitenland

Verdachte steekpartij Hamburg was net ontslagen uit inrichting

HAMBURG (ANP/DPA) - De 39-jarige vrouw die vrijdag meerdere mensen neerstak op het centraal station van Hamburg was een dag daarvoor ontslagen uit een psychiatrisch ziekenhuis, melden de autoriteiten zondag. Ze werd daar drie weken behandeld nadat ze begin deze maand "in een toestand van hulpeloosheid" was aangetroffen, aldus een woordvoerder van het ministerie van Volksgezondheid in de deelstaat Nedersaksen.

44 minuten geleden
Zwitserse reddingswerkers vinden lichamen van 5 skiërs

SAAS-FEE/KANDERSTEG (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben ten oosten van het Zwitserse Zermatt na een zoektocht op twee plekken de lichamen gevonden van in totaal vijf skiërs. De politie werd zaterdagmiddag gebeld door twee bergbeklimmers die vier paar ski's hadden zien liggen hoog op de berg Rimfischhorn. Volgens Zwitserse media zou het gaan om een groep van vijf skiërs die vanuit een op ruim 3000 meter hoogte gelegen hut, de Britanniahütte, de berg zaterdag opging.

1 uur geleden
Polen massaal de straat op voor presidentskandidaten

WARSCHAU (ANP/AFP) - Tienduizenden mensen gingen zondag in de Poolse hoofdstad Warschau de straat op voor manifestaties van rivaliserende presidentskandidaten. De pro-Europese burgemeester Rafal Trzaskowski voerde een "Grote Mars van Patriotten" aan, aanhangers van zijn nationalistische rivaal Karol Nawrocki hielden een "Mars voor Polen".

2 uur geleden
Containerschip met 'gevaarlijke' lading zinkt bij India

NEW DELHI (ANP/AFP) - Een containerschip met gevaarlijke lading is vergaan voor de kust van de Indiase deelstaat Kerala. Dat melden de Indiase autoriteiten, die zeggen dat alle 24 opvarenden konden worden gered.

4 uur geleden
Dodental Oekraïne loopt op na nachtelijke aanvallen

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense autoriteiten hebben melding gemaakt van zeker twaalf doden door nachtelijke Russische aanvallen. Er kwamen volgens de hulpdiensten vier mensen om het leven in de regio Kyiv, waar ook zestien personen gewond zijn geraakt.

5 uur geleden
Surinaamse oppositiepartij wil geen tablets op stembureaus

PARAMARIBO (ANP) - Kort voor de opening van de 673 stembureaus in Suriname protesteert de Nationale Democratische Partij (NDP) tegen het gebruik van tablets bij de vaststelling van de voorlopige verkiezingsuitslag. Deze nieuwe procedure ondermijnt de transparantie van het stemproces en zorgt voor onnodig wantrouwen bij het publiek, schrijft de oppositiepartij.

5 uur geleden
Meer veiligheidsmaatregelen na nieuwe stroomstoring Frankrijk

CANNES (ANP/AFP) - De Franse autoriteiten hebben na een nieuwe stroomstoring in het zuiden van het land aanvullende veiligheidsmaatregelen aangekondigd rond het elektriciteitsnetwerk. Er wordt opnieuw uitgegaan van opzet. Burgemeester Christian Estrosi van Nice stelde aanvullende camerabewaking in het vooruitzicht.

6 uur geleden