Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bijna 40 procent voetbalclubs vreest gevolgen hoge energieprijzen

Bijna 40 procent voetbalclubs vreest gevolgen hoge energieprijzen

ZEIST (ANP) - Bijna 40 procent van de verenigingen in het Nederlandse amateurvoetbal vreest voor het voortbestaan als gevolg van de gestegen energieprijzen. Dat meldt de KNVB op basis van een enquête die door ruim 270 clubs is ingevuld. Dat is zo'n 10 procent van het totale aantal amateurvoetbalverenigingen in Nederland.

De bond roept de overheid op om vaart te maken met de plannen om sportverenigingen compensatie te geven voor de fors gestegen energieprijzen. De KNVB pleit ook voor het opzetten van een noodfonds voor sportvoorzieningen die ernstig in de knel komen.

Volgens de bond doen de amateurverenigingen "al het maximale" om de kosten te drukken. Van de verenigingen die afgelopen maand de enquête hebben ingevuld, geeft 80 procent aan bezig te zijn met alternatieve maatregelen om energie te besparen. Uit de enquête blijkt volgens de KNVB dat ongeveer de helft van de amateurverenigingen de temperatuur in de accommodatie heeft verlaagd. Zo'n 35 procent heeft de temperatuur van de douches omlaag gezet. Sommige clubs laten hun spelers doordeweeks niet meer douchen en omkleden op de club om geld te besparen. Het clubgebouw en de kantine blijven dan op doordeweekse dagen dicht.

Variabel contract

Bijna de helft van de amateurclubs heeft een variabel contract bij een energieleverancier en wordt geconfronteerd met fors stijgende energiekosten. Van de verenigingen die aangeven te vrezen voor het voorbestaan, zegt een derde dat dit al binnen een jaar kan leiden tot het einde van de club. Enkele clubs vrezen volgens de KNVB zelfs al binnen drie maanden ernstig in de problemen te komen.

Bijna 30 procent van de clubs zegt noodgedwongen de contributie te verhogen, iets wat de KNVB zorgen baart. "Eén op de elf kinderen groeit namelijk op in armoede, waardoor het voor ouders soms lastig is om contributie te betalen."

Meer uit Voetbal

Real Madrid bevestigt spierblessure Mbappé

MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).

1 uur geleden
Scheidsrechter Lindhout leidt duel tussen Ajax en PSV

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.

2 uur geleden
Steun voor Simons na missen WK met Oranje door knieblessure

ZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.

3 uur geleden
Simons mist WK door zware knieblessure

LONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.

6 uur geleden
FIFA wil prijzengeld voor WK 2026 verder verhogen

ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.

16 uur geleden
Koploper Internazionale verspeelt punten in titelstrijd Serie A

TURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.

18 uur geleden
Voetbalsters PSV steviger aan kop na zege in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.

20 uur geleden