Bijna 3000 kilo illegaal vuurwerk ingenomen in week tijd
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse opsporingsdiensten hebben in de week van 15 tot en met 21 november bijna 3000 kilo illegaal vuurwerk in beslag genomen. Dat gaat om vuurwerk dat hoe dan ook niet in ons land is toegestaan en niet om het consumentenvuurwerk dat dit jaar tijdelijk verboden is. De opsporingsdiensten hebben tot nu toe in 2021 meer vuurwerk ingenomen dan in heel vorig jaar, blijkt uit de wekelijkse vuurwerkbarometer van het Openbaar Ministerie (OM).
Dat komt vooral door een grote partij professioneel vuurwerk van ongeveer 120 ton die de politie net over de grens in Duitsland innam. Dat is de grootste vuurwerkvangst ooit voor de Nederlandse politie, zo werd begin november bekend.
In totaal staat de teller dit jaar tot nu toe op ruim 150.000 kilo. Dat was in heel 2020 bijna 123.000 kilo. Ook toen werd vanwege het landelijke verbod tijdelijk niet toegestaan consumentenvuurwerk niet meegeteld.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - In aanloop naar en tijdens de vierde editie van de Nacht tegen Seksueel Geweld is een recordbedrag opgehaald van meer dan 320.000 euro. Dat meldt Plan International, de organisatie achter de mars in Rotterdam waaraan zaterdagavond en afgelopen nacht bijna 2300 deelnemers meededen. Zij vroegen daarmee aandacht voor straatintimidatie en seksueel geweld.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het wordt in juni, de eerste maand van de meteorologische zomer, warmer en droger dan gemiddeld. Weeronline verwacht dat de eerste week nog wisselvallig verloopt, maar daarna stijgt de temperatuur en laat de zon zich vaak zien.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij een steekpartij in een woning in de Laanzichtstraat in Rotterdam is een man zwaargewond geraakt. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het 38-jarige slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht.
4 uur geledenDE BILT (ANP) - In Noord-Brabant en Limburg is sinds zaterdagavond code geel van kracht wegens stevige onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kunnen windstoten en hagel voorkomen en plaatselijk kan ook veel neerslag vallen.
5 uur geledenDE BILT (ANP) - In Noord-Brabant en Limburg is zaterdagavond code geel van kracht wegens stevige onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kunnen windstoten en hagel voorkomen en plaatselijk kan ook veel neerslag vallen.
13 uur geledenDE WIJK (ANP) - Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) is zaterdag door de hitte onwel geworden tijdens een herdenkingsceremonie voor slachtoffers van geweld in het Drentse De Wijk. Dat meldt de bewindsvrouw op Instagram.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Hondius waarop het hantavirus uitbrak, is gereinigd en kan weer in bedrijf worden gesteld. Dat maakte de GGD Rotterdam-Rijnmond zaterdag bekend. Bij een eerdere inspectie zag de GGD nog tekortkomingen bij de schoonmaak. De geplande terugvaart van Rotterdam naar de thuislocatie in Vlissingen moest daarom worden uitgesteld.
22 uur geleden