Bijna 24.000 doden in Gaza op honderdste dag van de oorlog
GAZA-STAD (ANP/RTR) - In de Gazastrook zijn 23.968 mensen gedood in de honderd dagen die de oorlog tussen Hamas en Israël nu duurt, meldt het Palestijnse ministerie van Gezondheid. Er zouden meer dan 60.000 mensen gewond zijn geraakt.
De oorlog brak op 7 oktober uit toen Hamas in een grootschalige aanval op Israël bijna 1200 mensen doodde. Strijders verkrachtten burgers en gijzelden ongeveer 250 mensen, van wie meer dan honderd inmiddels zijn vrijgelaten. Israël reageerde met massale bombardementen op Gaza en is het gebied binnengevallen met grondtroepen.
Hulporganisaties benadrukken bij het bereiken van de trieste mijlpaal van honderd dagen oorlog dat de humanitaire situatie voor de Palestijnse burgers uitzichtloos is. Bijna de hele bevolking is op de vlucht en ziektes verspreiden zich snel. Israël beklemtoont juist dat het niet zal stoppen met de militaire operatie totdat Hamas volledig is uitgeschakeld en het land weer veilig is.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Duitse regeringsleider Friedrich Merz erkent de Belgische bezorgdheid over de inzet van bevroren Russisch geld voor Oekraïne. Alle landen moeten hetzelfde risico dragen, zei de bondskanselier na overleg met de Belgische premier Bart De Wever en Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Canadees-Amerikaanse toparchitect Frank Gehry is op 96-jarige leeftijd overleden, meldt The New York Times. Hij ontwierp onder meer het Guggenheim-museum in het Noord-Spaanse Bilbao. Volgens de krant was hij een van de grootste Amerikaanse architecten.
4 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro heeft voor de verkiezingen van volgend jaar zijn steun uitgesproken voor zijn oudste zoon Flávio Bolsonaro als presidentskandidaat. Dat maakte het hoofd van hun Liberale Partij bekend en Flávio heeft dit zelf bevestigd op X.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs zien de manier waarop de Verenigde Staten de EU heeft afgeschilderd in hun laatste veiligheidsstrategie als een aanval op de Europese waarden en manier van leven. In een Nationale Veiligheidsstrategie stelt de regering-Trump dat het verzet in Europa tegen de gevestigde orde moet worden aangewakkerd en dat radicaal-rechtse bewegingen moeten worden gesteund.
7 uur geledenDUBLIN (ANP/AFP) - De Ierse politie onderzoekt een incident met onbekende drones rond de aankomst van het vliegtuig met de Oekraïense president Zelensky in de Ierse hoofdstad Dublin. Regeringsleider Micheál Martin heeft gezegd dat hij is geïnformeerd over drone-activiteiten op de avond van de landing. Later deze maand buigt de Nationale Veiligheidsraad zich over de kwestie, meldt de Ierse omroep RTE.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - De Soedanese stad el-Fasher is volgens waarnemers 'een enorme plaats delict' met hopen opgestapelde lijken in straten en massagraven. De Rapid Support Forces (RSF) die de stad zes weken geleden innamen, proberen bewijs voor hun massamoorden te vernietigen, meldt de Britse krant The Guardian.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - België doet volgend jaar mee aan het Eurovisie Songfestival. Dat heeft de Franstalige omroep RTBF vrijdag besloten. Wie de Belgische kandidaat wordt, is nog niet bekend.
11 uur geleden