Bijna 24.000 doden in Gaza op honderdste dag van de oorlog
GAZA-STAD (ANP/RTR) - In de Gazastrook zijn 23.968 mensen gedood in de honderd dagen die de oorlog tussen Hamas en Israël nu duurt, meldt het Palestijnse ministerie van Gezondheid. Er zouden meer dan 60.000 mensen gewond zijn geraakt.
De oorlog brak op 7 oktober uit toen Hamas in een grootschalige aanval op Israël bijna 1200 mensen doodde. Strijders verkrachtten burgers en gijzelden ongeveer 250 mensen, van wie meer dan honderd inmiddels zijn vrijgelaten. Israël reageerde met massale bombardementen op Gaza en is het gebied binnengevallen met grondtroepen.
Hulporganisaties benadrukken bij het bereiken van de trieste mijlpaal van honderd dagen oorlog dat de humanitaire situatie voor de Palestijnse burgers uitzichtloos is. Bijna de hele bevolking is op de vlucht en ziektes verspreiden zich snel. Israël beklemtoont juist dat het niet zal stoppen met de militaire operatie totdat Hamas volledig is uitgeschakeld en het land weer veilig is.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De Britse politie onderzoekt of de voormalige prins Andrew betrokken is geweest bij meerdere zedenmisdrijven. Rechercheurs zijn volgens Britse media, waaronder Sky News, onder meer op zoek naar een vrouw die beweert dat ze naar het huis van de tweede zoon van koningin Elizabeth in Windsor zou zijn gebracht "voor seksuele doeleinden". Ook andere mogelijke slachtoffers worden opgeroepen zich te melden.
25 minuten geledenPARIJS (ANP) - Bij vechtpartijen in het centrum van Parijs, veroorzaakt door voetbalsupporters uit Nice, zijn volgens de politie zes mensen gewond geraakt onder wie een ernstig. De politie heeft 65 mensen gearresteerd in de nacht van donderdag op vrijdag bij de geweldplegingen niet ver van het Gare de l'Est.
33 minuten geledenHELSINGBORG (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte is blij met de aankondiging van de Verenigde Staten extra troepen naar Polen te sturen. "Dat verwelkom ik zeer", zei Rutte voor aanvang van een vergadering met de buitenlandministers van de NAVO-landen. "Onze militaire commandanten nemen alle details door, maar ik verwelkom dat natuurlijk."
51 minuten geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki heeft zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump bedankt voor het sturen van extra militairen naar Polen. "Goede allianties zijn gebaseerd op samenwerking, wederzijds respect en inzet voor gezamenlijke veiligheid", aldus Nawrocki.
1 uur geledenRIGORES (ANP/AFP) - Zeker 19 mensen werden woensdag gedood bij een aanval op een palmolieplantage in het noorden van Honduras, maakten de autoriteiten donderdag bekend.
3 uur geledenSTARBASE (ANP) - De testvlucht van ruimtevaartbedrijf SpaceX, die donderdagavond plaatselijke tijd zou worden uitgevoerd met de raket Starship, is uitgesteld.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Ondanks dat Iran en de Verenigde Staten nog van mening verschillen over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz, zijn er "goede tekenen" in de besprekingen. Dat heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio donderdag gezegd.
8 uur geleden