
Bijna 140.000 Britten ingeënt tegen Covid-19
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse autoriteiten hebben in enkele dagen tijd bijna 140.000 mensen hun eerste inenting gegeven tegen Covid-19. Het Verenigd Koninkrijk had een wereldprimeur toen de toezichthouder het vaccin van Pfizer en BioNTech via een spoedprocedure goedkeurde voor gebruik.
"Het vaccinatieprogramma is goed begonnen. We zijn nu zeven dagen bezig en dit is wat we voor elkaar hebben", schreef verantwoordelijk minister Nadhim Zahawi op Twitter. Die somde het aantal inentingen per regio op: "Engeland: 108.000, Wales: 7897, Noord-Ierland: 4000, Schotland: 18.000. Totaal: 137.897."
De mensen die zijn ingeënt, zijn niet direct volledig beschermd. Ze krijgen het vaccin na 21 dagen nog een keer toegediend. Het Verenigd Koninkrijk heeft 40 miljoen doses van het vaccin besteld, maar die zijn nog niet allemaal afgeleverd. De eerste lading bestond uit zo'n 800.000 doses, die op een temperatuur van 70 graden onder nul bewaard worden.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - De VN-Veiligheidsraad houdt dinsdag een spoedzitting over de situatie van de gijzelaars in de Gazastrook. Dat maakte de Israëlische VN-ambassadeur Danny Danon zondag bekend, nu de verontwaardiging over hun situatie in de belegerde enclave groeit.
7 minuten geledenGAZA-STAD (ANP) - In Gaza zijn in de afgelopen 24 uur zeker 119 mensen om het leven gekomen, voornamelijk door Israëlische aanvallen, meldt het Palestijnse gezondheidsministerie. Onder hen zijn 27 mensen die omkwamen terwijl ze op voedselhulp wachtten. Volgens de autoriteiten in Gaza stierven nog eens zes mensen door honger of ondervoeding.
6 uur geledenSANTIAGO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - In Chili zijn alle lichamen geborgen van de mijnwerkers die sinds donderdag vermist waren na een instorting in een kopermijn. Zondag werd het laatste slachtoffer gevonden, heeft het openbaar ministerie bekendgemaakt. Daarmee komt het dodental op zes.
7 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Voormalige leiders van het Israëlische leger (IDF) en van de inlichtingendiensten Mossad en Shin Bet hebben een brief gestuurd aan de Amerikaanse president Donald Trump waarin ze hem vragen premier Benjamin Netanyahu te dwingen de huidige oorlog te beëindigen. Dat melden Israëlische media waaronder The Jerusalem Post.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron vindt dat Hamas "grenzeloze onmenselijkheid" heeft getoond door beelden te publiceren van twee uitgemergelde Israëlische gijzelaars die door de Palestijnse militante groepering in Gaza worden vastgehouden. "Verschrikkelijke wreedheid, grenzeloze onmenselijkheid: dat is waar Hamas voor staat", zei het Franse staatshoofd op X over de "ondraaglijke beelden".
14 uur geledenSUWAYDA (ANP/AFP) - Door oplaaiend geweld in de Syrische provincie Suwayda zijn zondag zeker vier doden gevallen, meldt het Syrische Observatorium voor Mensenrechten. Eerder had de in het Verenigd Koninkrijk gevestigde organisatie twee doden gemeld. Het is het eerste dodelijke incident sinds het staakt-het-vuren van vorige maand.
16 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Een militair vrachtvliegtuig van het Belgische leger heeft zondag een luchtdropping uitgevoerd boven de Gazastrook. Er is in totaal 15 ton aan humanitaire goederen gedropt in het Palestijnse gebied, heeft het Belgische ministerie van Defensie meegedeeld.
16 uur geleden