Bijlow is zijn basisplaats bij Feyenoord kwijt aan Wellenreuther
EINDHOVEN (ANP) - Justin Bijlow is geen eerste keeper van Feyenoord meer. De nieuwe trainer Brian Priske van de club uit Rotterdam geeft voorlopig de voorkeur aan Timon Wellenreuther. De Duitser verdedigt zondag het doel van Feyenoord in een duel met PSV om winst van de Johan Cruijff Schaal.
"Het was geen makkelijke beslissing om te nemen", vertelde Priske vlak voor het duel bij ESPN in het Philips Stadion. "We hebben twee goede doelmannen. Het is een luxeprobleem dat we hebben, maar uiteindelijk heb ik voor Timon gekozen."
"Ik heb ze het vrijdag persoonlijk verteld, een voor een", zei de coach uit Denemarken. "Het is belangrijk om het vertrouwen van spelers te krijgen. Als het gaat om de keuze voor Justin is het een harde beslissing voor hem natuurlijk. Het is lastig."
'Professioneel'
Priske bevestigde dat Wellenreuther ook volgende week tijdens de eerste competitiewedstrijd tegen Willem II de eerste doelman van Feyenoord is. "Het is belangrijk om op deze positie duidelijkheid te hebben. Hoe Justin reageerde? Zoals verwacht om eerlijk te zijn. Hij reageerde heel professioneel. Gisteren tijdens de training reageerde hij ook goed. Ik heb veel respect voor Justin in deze situatie, maar het is ook voetbal. Het is nu aan hem om nog harder te werken."
Wellenreuther verving Bijlow de afgelopen seizoenen als de Rotterdammer geblesseerd was. Hij moest weer op de bank plaatsnemen als Bijlow hersteld was.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.
10 uur geledenRIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
12 uur geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
12 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.
14 uur geleden