Bijlow is zijn basisplaats bij Feyenoord kwijt aan Wellenreuther
EINDHOVEN (ANP) - Justin Bijlow is geen eerste keeper van Feyenoord meer. De nieuwe trainer Brian Priske van de club uit Rotterdam geeft voorlopig de voorkeur aan Timon Wellenreuther. De Duitser verdedigt zondag het doel van Feyenoord in een duel met PSV om winst van de Johan Cruijff Schaal.
"Het was geen makkelijke beslissing om te nemen", vertelde Priske vlak voor het duel bij ESPN in het Philips Stadion. "We hebben twee goede doelmannen. Het is een luxeprobleem dat we hebben, maar uiteindelijk heb ik voor Timon gekozen."
"Ik heb ze het vrijdag persoonlijk verteld, een voor een", zei de coach uit Denemarken. "Het is belangrijk om het vertrouwen van spelers te krijgen. Als het gaat om de keuze voor Justin is het een harde beslissing voor hem natuurlijk. Het is lastig."
'Professioneel'
Priske bevestigde dat Wellenreuther ook volgende week tijdens de eerste competitiewedstrijd tegen Willem II de eerste doelman van Feyenoord is. "Het is belangrijk om op deze positie duidelijkheid te hebben. Hoe Justin reageerde? Zoals verwacht om eerlijk te zijn. Hij reageerde heel professioneel. Gisteren tijdens de training reageerde hij ook goed. Ik heb veel respect voor Justin in deze situatie, maar het is ook voetbal. Het is nu aan hem om nog harder te werken."
Wellenreuther verving Bijlow de afgelopen seizoenen als de Rotterdammer geblesseerd was. Hij moest weer op de bank plaatsnemen als Bijlow hersteld was.
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP) - Real Madrid heeft de koppositie in La Liga in de veertiende speelronde verspeeld aan FC Barcelona. De ploeg van trainer Xabi Alonso kwam bij Girona niet verder dan een 1-1-gelijkspel.
6 uur geledenROME (ANP) - David Neres heeft Napoli aan een uitzege op AS Roma geholpen. De oud-aanvaller van Ajax maakte het enige doelpunt in Stadio Olimpico. De Braziliaan scoorde in de 36e minuut.
7 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Stanley Menzo heeft zijn functie als bondscoach van Suriname neergelegd. Die beslissing komt op een opvallend moment. Suriname kan zich in maart via intercontinentale play-offs voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico plaatsen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gestaakte duel tussen Ajax en FC Groningen wordt dinsdag vanaf 14.30 uur zonder publiek in de Johan Cruijff ArenA uitgespeeld. Dat meldt de club uit Amsterdam.
7 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB baalt dat het duel tussen Ajax en FC Groningen definitief is gestaakt nadat fans van de thuisploeg tot tweemaal toe veel vuurwerk voor een overleden supporter hadden afgestoken. "De veiligheid van spelers en alle anderen die op en rond het veld hun werk moeten doen, kan niet worden gegarandeerd", reageert de voetbalbond.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Financieel directeur Shashi Baboeram Panday heeft namens Ajax excuses aangeboden aan iedereen die gedupeerd is door het definitief staken van het duel met FC Groningen. "Als Ajax vinden we dit schandalig", zei hij bij ESPN.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Supportersvereniging Ajax heeft zich gedistantieerd van het massaal afgestoken vuurwerk bij Ajax - FC Groningen. De Eredivisiewedstrijd werd aanvankelijk na 5 minuten stilgelegd door scheidsrechter Bas Nijhuis omdat supporters massaal vuurwerk hadden afgestoken om zo een overleden supporter te herdenken. Nadat bij de hervatting van het duel zo'n 40 minuten later meteen weer vuurwerk werd afgestoken, werd de wedstrijd opnieuw stilgelegd en kort daarop definitief gestaakt.
8 uur geleden