Bijlow is zijn basisplaats bij Feyenoord kwijt aan Wellenreuther
EINDHOVEN (ANP) - Justin Bijlow is geen eerste keeper van Feyenoord meer. De nieuwe trainer Brian Priske van de club uit Rotterdam geeft voorlopig de voorkeur aan Timon Wellenreuther. De Duitser verdedigt zondag het doel van Feyenoord in een duel met PSV om winst van de Johan Cruijff Schaal.
"Het was geen makkelijke beslissing om te nemen", vertelde Priske vlak voor het duel bij ESPN in het Philips Stadion. "We hebben twee goede doelmannen. Het is een luxeprobleem dat we hebben, maar uiteindelijk heb ik voor Timon gekozen."
"Ik heb ze het vrijdag persoonlijk verteld, een voor een", zei de coach uit Denemarken. "Het is belangrijk om het vertrouwen van spelers te krijgen. Als het gaat om de keuze voor Justin is het een harde beslissing voor hem natuurlijk. Het is lastig."
'Professioneel'
Priske bevestigde dat Wellenreuther ook volgende week tijdens de eerste competitiewedstrijd tegen Willem II de eerste doelman van Feyenoord is. "Het is belangrijk om op deze positie duidelijkheid te hebben. Hoe Justin reageerde? Zoals verwacht om eerlijk te zijn. Hij reageerde heel professioneel. Gisteren tijdens de training reageerde hij ook goed. Ik heb veel respect voor Justin in deze situatie, maar het is ook voetbal. Het is nu aan hem om nog harder te werken."
Wellenreuther verving Bijlow de afgelopen seizoenen als de Rotterdammer geblesseerd was. Hij moest weer op de bank plaatsnemen als Bijlow hersteld was.
Meer uit Voetbal
BOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemeniƫ heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
7 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
10 uur geledenLYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.
10 uur geledenLAUSANNE (ANP/Belga) - Supportersorganisatie Football Supporters Europe (FSE) klaagt over 'buitensporige' ticketprijzen voor het WK voetbal van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. FSE roept de FIFA op om onmiddellijk de ticketverkoop te stoppen, in overleg te treden met alle betrokken partijen en de prijsstructuur opnieuw te bekijken.
11 uur geledenPRISTINA (ANP) - AZ heeft in de Conference League tegen FC Drita de derde overwinning geboekt. In Pristina in Kosovo wonnen de Alkmaarders met 3-0. De ploeg van trainer Maarten Martens is met 9 punten na vijf wedstrijden dicht bij een vervolg in de Europese clubcompetitie.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook in de zesde speelronde in de Europa League niet kunnen winnen. Het elftal van trainer Ron Jans verloor thuis in de Galgenwaard met 1-2 van Nottingham Forest, de nummer 17 uit de Premier League.
12 uur geledenRABAT (ANP) - PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine en Feyenoorder Oussama Targhalline zijn door bondscoach Walid Regragui geselecteerd voor het nationale elftal van Marokko voor de Afrika Cup. Dat betekent dat PSV en Feyenoord de spelers van half december tot en met mogelijk 18 januari missen.
16 uur geleden