Bijlow is zijn basisplaats bij Feyenoord kwijt aan Wellenreuther
EINDHOVEN (ANP) - Justin Bijlow is geen eerste keeper van Feyenoord meer. De nieuwe trainer Brian Priske van de club uit Rotterdam geeft voorlopig de voorkeur aan Timon Wellenreuther. De Duitser verdedigt zondag het doel van Feyenoord in een duel met PSV om winst van de Johan Cruijff Schaal.
"Het was geen makkelijke beslissing om te nemen", vertelde Priske vlak voor het duel bij ESPN in het Philips Stadion. "We hebben twee goede doelmannen. Het is een luxeprobleem dat we hebben, maar uiteindelijk heb ik voor Timon gekozen."
"Ik heb ze het vrijdag persoonlijk verteld, een voor een", zei de coach uit Denemarken. "Het is belangrijk om het vertrouwen van spelers te krijgen. Als het gaat om de keuze voor Justin is het een harde beslissing voor hem natuurlijk. Het is lastig."
'Professioneel'
Priske bevestigde dat Wellenreuther ook volgende week tijdens de eerste competitiewedstrijd tegen Willem II de eerste doelman van Feyenoord is. "Het is belangrijk om op deze positie duidelijkheid te hebben. Hoe Justin reageerde? Zoals verwacht om eerlijk te zijn. Hij reageerde heel professioneel. Gisteren tijdens de training reageerde hij ook goed. Ik heb veel respect voor Justin in deze situatie, maar het is ook voetbal. Het is nu aan hem om nog harder te werken."
Wellenreuther verving Bijlow de afgelopen seizoenen als de Rotterdammer geblesseerd was. Hij moest weer op de bank plaatsnemen als Bijlow hersteld was.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft het overlijden van clublegende José Emilio Santamaria bekendgemaakt. De verdediger, die vier keer de Europa Cup I won met de Spaanse voetbalclub, is 96 jaar geworden. "Santamaría zal altijd herinnerd worden als een van de grote iconen van onze club", schrijft voorzitter Florentino Pérez in een verklaring.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Jan Poortvliet blijft een jaar langer trainer van eerstedivisieclub FC Eindhoven. De 70-jarige oud-international begon in oktober aan zijn tweede periode als hoofdtrainer van de club. Eerder nam hij ook jeugdelftallen onder zijn hoede en was hij interim-trainer in Eindhoven.
5 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Michiel Kramer heeft het einde van zijn carrière als profvoetballer aangekondigd. De 37-jarige aanvaller van RKC Waalwijk zet er aan het einde van dit seizoen een punt achter, na achttien seizoenen met 'ontelbaar veel momenten', meldt de Brabantse club uit de eerste divisie op X.
5 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha speelde geen minuut mee bij FC Barcelona, maar had na afloop het hoogste woord. De geblesseerde aanvaller ging tekeer tegen de arbitrage. "We zijn bestolen. Niet alleen in deze wedstrijd, maar ook vorige week in de heenwedstrijd. De beslissingen van de scheidsrechter zijn ongelooflijk slecht geweest", zei hij na de winst van 2-1 op Atlético Madrid in de kwartfinale van de Champions League. Die zege was niet genoeg om de 2-0-nederlaag in het eerste duel goed te maken, waardoor Barcelona is uitgeschakeld.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-spits Hugo Ekitike heeft vermoedelijk een achillespees gescheurd in het met 2-0 verloren Champions League-duel met Paris Saint-Germain. "Het ziet er heel slecht uit, hoewel het moeilijk te zeggen is hoe ernstig het is", zei trainer Arne Slot na afloop van de wedstrijd tegen verslaggevers. Ekitike stond in de basis tegen PSG, maar viel voor rust al uit. Hij moest per brancard het veld af.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot betreurde de uitschakeling van Liverpool in de Champions League en gaf het missen van de vele kansen de schuld van de thuisnederlaag tegen titelhouder Paris Saint-Germain in de kwartfinale (0-2). "Helaas was dit weer een van de wedstrijden in dit seizoen waarin we de kansen die we kregen niet benutten", zei de Nederlandse coach na afloop tegen verslaggevers. "Opnieuw presteerden we ondermaats als het gaat om afronden en dat doen we het hele seizoen al."
7 uur geledenBREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink wil met de voetbalsters van het Nederlands elftal vaker eerder op de avond spelen. Zo hoopt hij meer publiek naar de thuiswedstrijden te trekken. Bij het gewonnen WK-kwalificatieduel met Frankrijk (2-1), dat dinsdagavond om 20.45 uur begon, was het Rat Verlegh Stadion in Breda met zo'n 6500 mensen voor slechts iets meer dan een kwart gevuld.
13 uur geleden