
‘Bijen zijn heel vernuftig en hebben een ingewikkelde samenleving’
VLISSINGEN - “Vijftien jaar geleden landde er een bijenzwerm in mijn tuin. Die heb ik toen zelf proberen te vangen. Het was niet slim, maar het is wel gelukt,” vertelt Christiaan Bouwman. Sinds drie jaar is hij imker, want bijen blijven hem fascineren.
In 2019 kreeg Bouwman meer vrije tijd en besloot hij de bijencursus van Imkersvereniging Walcheren te volgen. “Sindsdien ben ik bijenvolken gaan houden. Elke keer dat ik bij een volk kom leer ik weer iets nieuws. Bijen zijn heel vernuftig en hebben een ingewikkelde samenleving. Het is ongelofelijk hoe een bijenvolk samenleeft.” In zijn achtertuin heeft hij tien kasten staan. Het zijn verschillende soorten die hij zelf gemaakt heeft. “Bijen houden kan op veel verschillende manieren. Ook voor het oogsten van de honing zijn diverse methodes. Ik pers de honing liever dan dat ik het draai, omdat er dan meer stuifmeel in de honing blijft zitten. Mensen die last hebben van hooikoorts kunnen door elke dag een theelepel geperste honing te nemen resistent worden, omdat er nog stuifmeel in de honing zit.” Dit jaar heeft hij al een volle emmer kunnen oogsten. “Vorig jaar heb ik geen honing geoogst, omdat de bijen het zwaar hadden. Het weer zat niet mee en ze hadden de honing voor zichzelf nodig.” Het werken met bijen is boeiend, maar niet zonder gevaar. “Als je je goed aankleedt is er niets aan de hand, maar als je dat niet doet en je hebt pech dan kun je flink gestoken worden. Als imker verstoor je namelijk de rust van het volk als je een kast opent.”
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN - Een ritje met de auto over Boulevard de Ruyter blijft in het seizoen verboden in de weekeinden en op feestdagen. Vanaf 2026 is een autorondje over het Keizersbolwerk wél mogelijk.
9 uur geledenVLISSINGEN - Pieter Jan Mersie, fractievoorzitter van ChristenUnie Vlissingen, staat op plek 41 op de CU-kandidatenlijst voor de komende Tweede Kamerverkiezingen.
13 uur geledenVLISSINGEN - Het sectorlicht is teruggeplaatst op het Keizersbolwerk in Vlissingen en het rode, stalen bouwwerk kan meteen alweer op veel belangstelling rekenen.
1 dag geledenVLISSINGEN - De boulevard van Vlissingen vormt op donderdag 21 augustus opnieuw het decor voor de Langste Mosseltafel. Tussen 16.00 en 20.00 uur kunnen bezoekers aanschuiven voor een bord verse Zeeuwse mossels, een drankje en live muziek met uitzicht op zee. De opbrengst gaat naar Stichting ALS Nederland.
3 dagen geledenVLISSINGEN - Vorige week donderdag ontplooide zich op de boulevard en het Badstrand van Vlissingen een indrukwekkend spektakel: Rescue Zeeland 2025 - het grootste hulpverleningsevenement van Nederland - trok volgens de organisatie zo'n 50.000 bezoekers.
3 dagen geledenVLISSINGEN- Meerdere hulpdiensten werden vrijdagavond opgeroepen om te zoeken naar een persoon die mogelijk ter hoogte van Boulevard Bankert te water was geraakt. Reddingsboten, de kustwacht- en traumahelikoper, Rijkswaterstaat, de strandwacht, het Loodswezen, twee ambulances en de politie waren ter plaatse om hulp te verlenen. Toen er na 45 minuten geen verdere aanwijzingen waren dat er daadwerkelijk iemand in de problemen was gekomen werd de zoekactie beëindigd. De hulpdiensten gaan uit van loos alarm.
5 dagen geledenVLISSINGEN - De dertiende editie van Rescue Zeeland, het grootste hulpverleningsevenement van Nederland, is een groot succes. In totaal waren er rond de 50.000 bezoekers, meldt Rescue-woordvoerder Dennis Castel.Gedurende de dag werden er op verschillende locaties demonstraties gehouden. Dit jaar was dat niet alleen op en voor de Boulevard, ook op het parkeerterrein 'P-Cinema' bij de Kenau Hasselaarstraat waren demonstraties. Daarnaast waren er op het Bellamypark allerlei (kinder)activiteiten.Grote demonstraties vonden met name plaats op de Westerschelde. Op het Badstrand gaven de goed getrainde specialisten van de Dienst Speciale Interventies (DSI) een spectaculaire demonstratie. Verder waren er diverse kraampjes te bezoeken en natuurlijk konden bezoekers ook een kijkje nemen bij tal van hulpverleningsvoertuigen uit binnen- en buitenland.Om 17.30 uur startte de gebruikelijke vlootschouw ter afsluiting van het evenement. Alle aanwezige (hulpverlenings)vaartuigen voeren nog één keer langs de boulevard. Daarmee kwam een einde aan een succesvolle dag. De verwachting van de organisatie dat tienduizenden mensen Rescue zouden bezoeken, lijkt in ieder geval uitgekomen. Volgens woordvoerder Dennis Castel kwamen rond de 50.000 mensen op het evenement af.
6 dagen geleden