Bij Bijtende Bende leer je de signalen van drugscriminaliteit herkennen
THOLEN - Een vrachtwagen van Bijtende Bende staat Dinsdag 26 juli op de weekmarkt Tholen. Bezoekers kunnen rond de vrachtwagen de signalen van drugscriminaliteit leren herkennen.
Drugscriminaliteit zorgt voor veel overlast. Niet alleen gaat het gepaard met veel geweld maar ook zorgt het dumpen van drugsafval voor veel milieuschade. In ‘Bijtende Bende’ ervaren bezoekers in een interactieve 3D-omgeving de impact van drugscriminaliteit op hun buurt en op het milieu. Ook leren ze meer over de signalen van drugscriminaliteit en hoe je deze kunt herkennen. Mensen kunnen de vrachtwagen van Bijtende Bende dinsdag van 9:00 tot 13:00 uur bezoeken op de Markt in Tholen.
Uit onderzoek bleek dat er in 2018 maar liefs 109 dumplocaties in Noord-Braband zijn aangetroffen. Het daadwerkelijke aantal dumpingen van drugsafval ligt waarschijnlijk nog hoger omdat ze niet altijd worden opgemerkt. Het risico van drugsafval in het milieu is dat het bodem- en oppervlaktewater vervuilt raakt, wat extra risicovol kan zijn in beschermde natuurgebieden of grondwaterbeschermingsgebieden. Bij dumplocaties komt vaak voor dat planten afgestorven zijn, of er worden bijvoorbeeld dode vissen in het water ontdekt. Het opruimen van drugsafval kost gemiddeld 12.500 euro per keer en in de provincie Noord-Brabant gaat het om enkele tonnen per jaar.
Signalen melden
Bij een vermoeden van criminele activiteiten, meld dit bij de politie via www.politie.nl of door te bellen met 0900-8844. Anoniem een melding doen kan via Meld Misdaad Anoniem www.meldmisdaadanoniem.nl of door kosteloos te bellen met 0800-7000. Meer informatie over de Bijtende Bende op www.bijtendebende.nl
Meer uit Tholen
THOLEN - De gemeente Tholen heeft woensdag samen met twintig andere gemeenten een nieuwe overeenkomst voor de Zuidwaterlinie ondertekend. Hiermee spreken zij af om zich gezamenlijk in te zetten voor de eeuwenoude verdedigingslinie. De samenwerking ligt vast voor bijna 25 jaar, tot 2048.
18 uur geledenTHOLEN - Hilde Moerland en Richard Harinck voeren de kieslijst van VVD Tholen aan voor de gemeenteraadsverkiezingen op 18 maart 2026. Dat werd woensdagavond vastgesteld tijdens de algemene ledenvergadering in Streekmuseum De Meestoof.
22 uur geledenSINT-ANNALAND - Dertig huishoudens in Sint-Annaland verliezen binnenkort hun woning. Woningcorporatie Stadlander gaat verouderde huurwoningen aan de Tienhoven, Van den Bosstraat en de Domineeshof slopen voor nieuwbouw. Het maakt onderdeel uit van een groot verduurzamingsproject van honderden woningen op Tholen.
1 dag geledenTHOLEN - Inwoners met een laag inkomen kunnen dit jaar weer profiteren van de collectieve zorgverzekering, aangeboden door de gemeente Tholen in samenwerking met VGZ. De verzekering bestaat uit een basispakket en een aanvullende verzekering, waarbij de gemeente een deel van de premie voor haar rekening neemt.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - Op zaterdag 6 december organiseert wandelsportvereniging Oosterscheldestappers voor de 14e keer de Snerttocht. Er zijn vier afstanden waaruit gekozen kan worden, namelijk 6, 10, 15 en 25 kilometer.
2 dagen geledenTHOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 22 november allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 9.
2 dagen geledenTHOLEN - De gemeente Tholen gaat de komende jaren zoveel mogelijk speelplekken aanpassen zodat kinderen met en zonder beperking samen kunnen spelen. Er zijn al veel stappen gezet, maar er valt ook nog volop te leren. Wethouder Corniel van Leeuwen licht toe wat er de komende tijd te wachten staat.
3 dagen geleden