Bij Bijtende Bende leer je de signalen van drugscriminaliteit herkennen
THOLEN - Een vrachtwagen van Bijtende Bende staat Dinsdag 26 juli op de weekmarkt Tholen. Bezoekers kunnen rond de vrachtwagen de signalen van drugscriminaliteit leren herkennen.
Drugscriminaliteit zorgt voor veel overlast. Niet alleen gaat het gepaard met veel geweld maar ook zorgt het dumpen van drugsafval voor veel milieuschade. In ‘Bijtende Bende’ ervaren bezoekers in een interactieve 3D-omgeving de impact van drugscriminaliteit op hun buurt en op het milieu. Ook leren ze meer over de signalen van drugscriminaliteit en hoe je deze kunt herkennen. Mensen kunnen de vrachtwagen van Bijtende Bende dinsdag van 9:00 tot 13:00 uur bezoeken op de Markt in Tholen.
Uit onderzoek bleek dat er in 2018 maar liefs 109 dumplocaties in Noord-Braband zijn aangetroffen. Het daadwerkelijke aantal dumpingen van drugsafval ligt waarschijnlijk nog hoger omdat ze niet altijd worden opgemerkt. Het risico van drugsafval in het milieu is dat het bodem- en oppervlaktewater vervuilt raakt, wat extra risicovol kan zijn in beschermde natuurgebieden of grondwaterbeschermingsgebieden. Bij dumplocaties komt vaak voor dat planten afgestorven zijn, of er worden bijvoorbeeld dode vissen in het water ontdekt. Het opruimen van drugsafval kost gemiddeld 12.500 euro per keer en in de provincie Noord-Brabant gaat het om enkele tonnen per jaar.
Signalen melden
Bij een vermoeden van criminele activiteiten, meld dit bij de politie via www.politie.nl of door te bellen met 0900-8844. Anoniem een melding doen kan via Meld Misdaad Anoniem www.meldmisdaadanoniem.nl of door kosteloos te bellen met 0800-7000. Meer informatie over de Bijtende Bende op www.bijtendebende.nl
Meer uit Tholen
THOLEN - Het Openbaar Ministerie eist tegen drie mannen gevangenisstraffen tot 48 maanden voor het gezamenlijk laten ontploffen van een vuurwerkbom bij de woning van een agent in Tholen. "De verdachten hebben de aangevers bewust angst aangejaagd", aldus de officier van justitie in de rechtbank in Middelburg.
6 uur geledenTHOLEN - De politie heeft donderdagmiddag een burgernetmelding verstuurd met de waarschuwing dat er nepagenten actief zijn in Tholen. Er wordt opgeroepen om hier niet in te trappen.
9 uur geledenOUD-VOSSEMEER - Nog even en de wielrenners razen weer door de Vosmeerse straten. De Wielerronde van Oud-Vossemeer is elk jaar een sportief hoogtepunt voor het dorp. Ook de 77e editie belooft weer spektakel. Dit is wat je moet weten over de wielerronde komende zaterdag.
10 uur geledenTHOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor met een boodschap naar de kiezers. Op lijst 6: SP Tholen.
13 uur geledenTHOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor met een boodschap naar de kiezers. Op lijst 5: CDA Tholen.
16 uur geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Op weg naar het nieuwe Bravis ziekenhuis in West-Brabant is een belangrijke mijlpaal bereikt. Na een uitvoerige selectie, die bijna zes maanden heeft geduurd, is de bouw voorlopig gegund aan consortium FourCare. FourCare is een samenwerking tussen de gerenommeerde bouwbedrijven Trebbe en Van Wijnen en technisch dienstverleners Unica en Equans.
19 uur geledenOUD-VOSSEMEER - In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen gaan lijsttrekkers op donderdag 12 maart met elkaar in debat in De Vossenkuil. Ze bespreken zes actuele thema's, zoals parkeerproblemen en woningbouw. Alle lijsttrekkers zijn uitgenodigd om aan te schuiven.
1 dag geleden