Bij begin vrije trainingen 53.000 bezoekers op circuit Zandvoort
ZANDVOORT (ANP) - De tribunes op circuit Zandvoort stromen vrijdag langzaam vol. Bij aanvang van de eerste vrije training voor de Formule 1-wagens waren er 53.000 bezoekers binnen de poorten. De tribunes langs het rechte stuk naar start en finish waren aardig gevuld, maar elders was nog volop ruimte.
Ook op de duinheuvel zonder zitplaatsen, waar toeschouwers hun plekje mogen uitkiezen in het gras, was nog volop ruimte. Vorig jaar bij de rentree van de Dutch Grand Prix in Zandvoort waren vanwege corona vaste zitplaatsen verplicht, dit jaar is de grashelling die loopt vanaf de Tarzanbocht tot voorbij het Scheivlak, wel toegankelijk. Voor veel mensen is dat de ouderwetse beleving van de Formule 1 op Zandvoort.
Het Formule 1-evenement in Nederland is alle dagen uitverkocht. In totaal verwacht de organisatie vrijdag 105.000 mensen.
Meer uit Binnenland
BREDA (ANP) - Een 38-jarige man heeft zaterdagavond voor flink wat overlast gezorgd in het centrum van Breda. De man vernielde prullenbakken, trok borden omver en betastte verschillende vrouwen. Hij is aangehouden en zit nog vast. Tijdens zijn aanhouding plaste de man in de politiebus en beet hij een politiebeambte in de hand.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Mensen moeten tot maandagochtend rekening houden met gladheid wanneer ze de weg opgaan en hun rijstijl daarop aanpassen. Volgens Rijkswaterstaat kan het op veel plaatsen glad worden. Strooiwagens staan klaar om te strooien, voegt de organisatie toe.
2 uur geledenSINT JOOST (ANP) - Een politieauto heeft zaterdagnacht een aanrijding gehad met een ander voertuig bij het Limburgse dorp Sint Joost. Volgens de politie is de bestuurder van de aangereden auto met de ambulance naar een ziekenhuis gebracht.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima hebben shorttracker Jens van 't Wout gefeliciteerd met zijn tweede gouden medaille tijdens de Olympische Winterspelen. Het koningspaar spreekt in een bericht op sociale media van "een razend spannende finale".
5 uur geledenWASSENAAR (ANP) - Meer dan de helft van de Nederlanders steunt delen van de rechtse MAGA-ideologie van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat blijkt uit een onderzoek van instituut Clingendael. 54 procent van de ondervraagden gelooft dat de 'westerse beschaving', waarbij de definitie daarvan aan henzelf is gelaten, bedreigd wordt. Een grote groep staat kritisch tegenover migratie en progressieve ideeën.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Trouwen op het gemeentehuis is in 2026 in bijna alle gemeenten duurder geworden dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een inventarisatie van het ANP van alle tarieven voor een huwelijksceremonie op het gemeentehuis.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Canal Parade is normaal het sluitstuk van Pride Amsterdam, maar dit jaar vindt de kleurrijke botenparade plaats halverwege het evenement, op 1 augustus. Dat komt doordat deze 30e editie van Pride Amsterdam tegelijk ook de 10e viering van World Pride is. Het evenement duurt daarom twee weken in plaats van een week. Er worden extra veel bezoekers verwacht.
18 uur geleden