Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Big Bazar rekent op faillissement na afwijzing afkoelingsperiode

Big Bazar rekent op faillissement na afwijzing afkoelingsperiode

LEEUWARDEN (ANP) - Big Bazar krijgt van de rechter niet de tijd om met schuldeisers tot een akkoord te komen. Daardoor is de kans groot dat de koopjesketen dinsdagochtend failliet wordt verklaard, zegt Oscar van Oorschot, de advocaat van Big Bazar. De faillissementsaanvragen komen dinsdag weer voor de rechter en het lukt de retailer niet om voor die tijd de schulden te betalen.

Big Bazar had om de afkoelingsperiode gevraagd, om zo te kunnen reorganiseren en met schuldeisers in gesprek te gaan. In deze periode zouden ook recent ingediende faillissementsaanvragen in de wacht komen te staan. Dat is nu van de baan, waardoor Big Bazar weer direct in de betalingsproblemen zit. "We zijn weer geschoten wild", in de woorden van advocaat Van Oorschot.

De rechter denkt niet dat Big Bazar in een afkoelingsperiode van twee weken een akkoord heeft met schuldeisers of ineens wel zijn kosten kan betalen. "Dat is volstrekt onvoldoende." Daarvoor heeft de rechtbank gekeken naar de verwachte omzet en de achterstallige huur en andere schulden van de koopjesketen. De retailer leed van 2020 tot en met 2022 jaarlijks verliezen van 13 miljoen tot ruim 17 miljoen euro, deels ook vanwege de coronacrisis. De schuld zou tientallen miljoenen euro's bedragen.

Twaalf faillissementsaanvragen

Van Oorschot schat in dat er rond de twaalf faillissementsaanvragen liggen, van bijvoorbeeld pandverhuurders of leveranciers. De eerste wordt dinsdag om 10.00 uur behandeld in Amsterdam.

"Ik acht de kans zeer aannemelijk dat Big Bazar dan in staat van faillissement wordt verklaard", denkt de advocaat. "Dan wordt er een curator aangesteld. Die zal eerst de 1300 werknemers wel vragen om door te werken, maar na een paar dagen zal die ze ontslaan. Ook zullen de 120 vestigingen dan worden ontruimd."

Verschuldigde huur

De rechtbank kende de afkoelingsperiode eind vorige maand eerst toe, maar kwam daar na een inhoudelijke zitting toch op terug. "Hoewel Big Bazar kennelijk de salarissen voor de maand augustus heeft betaald, was de verschuldigde huur voor de diverse winkelpanden die per 1 september 2023 betaald had moeten zijn, ten tijde van de zitting nog niet voldaan", motiveert de rechtbank. Vrijdag was de zitting in Leeuwarden, de uitspraak volgde maandagmiddag.

Schuldeisers zijn "unaniem blij" met het besluit, zegt directeur Joost Konings van Invorderingsbedrijf Amsterdam, waar achttien gedupeerden zich hadden gemeld. Leveranciers hebben door de afwijzing van de afkoelingsperiode weer recht op hun geleverde spullen die nog niet zijn afbetaald. Mocht Big Bazar failliet gaan, krijgen verhuurders ook hun panden weer terug. Zij rekenden er al niet meer op dat ze nog geld van Big Bazar zouden zien.

Meer uit Financieel

Wall Street daalt na uitstel Amerikaanse aanvallen op Iran

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen vrijdag verder omlaag na de zware koersverliezen een dag eerder. Het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de deadline voor de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen met tien dagen te verlengen tot 6 april, maakte weinig indruk op beleggers. De verlenging geeft meer tijd voor gesprekken met Iran, die volgens Trump "zeer goed verlopen".

11 minuten geleden
Oorlog raakt FloraHolland nauwelijks, bedrijf verwacht weer winst

AALSMEER (ANP) - Royal FloraHolland merkt nog geen grote impact op de import van bloemen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Het grootste deel van de import van de bloemenveiling komt vanuit Afrika en dat verloopt deels via het Midden-Oosten, maar grote gevolgen blijven uit. 's Werelds grootste sierteeltmarktplaats verwacht dit jaar dan ook opnieuw zwarte cijfers te schrijven.

45 minuten geleden
Verlieslatend DB waarschuwt treinreiziger voor slechtere diensten

BERLIJN (ANP/DPA) - Deutsche Bahn heeft vorig jaar 2,3 miljard euro verlies geleden, blijkt uit de jaarcijfers. De Duitse spoorwegmaatschappij duikt daarmee 500 miljoen euro verder in het rood dan in 2024. Deutsche Bahn meldt haar klanten dat ze het komende jaar rekening moeten houden met verslechtering van de diensten.

1 uur geleden
Meeste huizenverkopers doen niet mee aan Open Huizen Dag

DEN HAAG (ANP) - Lang niet alle woningen die momenteel te koop staan, doen zaterdag mee aan de Open Huizen Dag van de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). Volgens huizenwebsite Funda staat het aantal aanmeldingen op ruim 8900, terwijl in totaal zo'n 47.000 huizen en appartementen beschikbaar zijn. Makelaarsorganisaties melden dat veel woningverkopers het niet nodig vinden om hun huis tijdens het evenement open te stellen voor huizenzoekers.

1 uur geleden
Onlinewoonwinkel Fonq is failliet verklaard

UTRECHT (ANP) - Onlinewoonwinkel Fonq is door de rechter failliet verklaard. Dat hebben de curatoren van het bedrijf vrijdag laten weten. Zij kijken momenteel nog of er een doorstart in zit voor Fonq of andere delen van het bedrijf, waaronder ook woonwinkel Naduvi. Zeker circa honderd medewerkers vrezen voor hun baan.

2 uur geleden
China start handelsonderzoeken naar VS voor top Xi en Trump

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China is een tweetal onderzoeken gestart naar handelspraktijken van de Verenigde Staten. Dat heeft het Chinese ministerie van Handel vrijdag bekendgemaakt.

3 uur geleden
Marktonderzoeker: aantal huishoudens met tv-abonnement daalt

HOUTEN (ANP) - Het aantal huishoudens met een tv-abonnement is vorig jaar gedaald als gevolg van concurrentie met streaming- en videodiensten. Dat meldt marktonderzoeker Telecompaper, die voorziet dat het aantal tv-abonnementen de komende jaren verder daalt.

3 uur geleden