Big Bazar krijgt weer geen extra tijd van rechter, bankroet dreigt
LEEUWARDEN (ANP) - Big Bazar krijgt van de rechter opnieuw niet meer tijd om afspraken te maken met schuldeisers. Voor de derde keer heeft de rechtbank in Leeuwarden geweigerd om een schuldenexpert aan te stellen die voor de koopjesketen nog een uitweg uit de financiële problemen had kunnen zoeken. Oscar van Oorschot, de advocaat van Big Bazar, gaat ervan uit dat dinsdag het faillissement wordt uitgesproken.
De keten beloofde tijdens de rechtbankzitting vorige week nog miljoenen euro's aan financiering toegezegd te hebben gekregen. Dat geld had de rechter moeten overtuigen om door schuldeisers gedane faillissementsaanvragen tijdelijk op pauze te laten staan en een herstructureringsdeskundige aan te stellen. Maar de rechter heeft er geen vertrouwen in dat de keten nog te redden valt.
"Ondanks een mogelijke kapitaalinjectie luidt het oordeel dat Big Bazar onvoldoende middelen heeft om aan haar lopende verplichtingen gedurende een af te kondigen afkoelingsperiode te voldoen", aldus de rechter.
Financiële moeilijkheden
Big Bazar meldde deze zomer in de financiële moeilijkheden te zitten, onder meer door de forse prijsstijgingen in de winkelstraat waardoor klanten minder zijn gaan uitgeven. Tot ergernis van verhuurders van winkelpanden en leveranciers zijn de laatste tijd veel rekeningen niet meer betaald. Ook zijn er al veel winkels gesloten. Van de ruim 120 filialen zijn er minder dan honderd over en de schulden lopen in de tientallen miljoenen euro's. Om betaling van facturen af te dwingen dienden meerdere schuldeisers een faillissementsaanvraag in voor Big Bazar.
Nu ook deze laatste reddingspoging op niets is uitgelopen, zullen de faillissementsaanvragen voor de keten dinsdag opnieuw worden behandeld. Van Oorschot denkt dat er dan meteen een bankroet volgt.
Nieuw verzoek
De keten verkeerde al twee keer in een soortgelijke situatie en beide keren werd er vlak voor de deadline nog een nieuw verzoek ingediend voor het aanstellen van een schuldenexpert. Daardoor kwamen de aanvragen voor een bankroet telkens opnieuw in de wacht te staan.
Nu ligt zo'n nieuwe reddingsactie volgens Van Oorschot niet meer voor de hand. "Elke actie van Big Bazar is uitstel van executie. We hebben gevochten, maar weten waar de grens ligt en die is bereikt", geeft hij aan. Van Oorschot zegt ook dat de circa 1300 medewerkers van Big Bazar maandag nog betaald zullen worden. Daarna ligt het lot van Big Bazar volgens hem in handen van een curator.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het geschil over chipfabrikant Nexperia moet binnen het bedrijf zelf worden opgelost, vinden de Nederlandse en Chinese regering, aldus minister Heleen Herbert (Economische Zaken, CDA) vrijdag. Ze sprak deze week met ambassadeur Shen Bo van China.
35 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Albert Heijn moet een voormalige uitzendkracht in vaste dienst nemen nadat hij ruim zeven jaar voor hetzelfde distributiecentrum van de supermarktketen had gewerkt. Het winkelbedrijf heeft misbruik van een uitzendovereenkomst gemaakt, oordeelt de rechtbank in Den Haag. Volgens vakbond FNV, die de Poolse uitzendkracht Pawel Rudzki steunde, werd hij uiteindelijk weggestuurd om zijn leidende rol bij een staking.
39 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het wordt voor Nederlandse bedrijven die last hebben van de gestegen energieprijzen moeilijker om de hogere kosten door te berekenen dan bij de vorige energiecrisis in 2022. Dat stelt consultancykantoor PwC in een analyse over de economische effecten van de Iranoorlog. Vier jaar geleden kwam Nederland net uit de coronacrisis, waar steunpakketten, lage rentes en opgepot spaargeld ervoor zorgden dat consumenten veel te besteden hadden. Nu is dat veel minder het geval en zouden klanten hun producten links laten liggen als ze te duur worden, stellen economen van PwC.
48 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel ziet nog altijd geen indicatie van een "wijdverspreid tekort" aan vliegtuigbrandstof in de Europese Unie, laat een woordvoerder van de Europese Commissie weten. Het Internationaal Energieagentschap (IEA) stelde donderdag dat binnen zes weken delen van Europa tegen vliegtuigbrandstoftekorten aan zullen lopen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie maakt 180 miljoen euro vrij voor EU-instellingen voor de aankoop van Europese clouddiensten. Daarmee hoopt Brussel dat de EU minder afhankelijk wordt van clouddiensten van bijvoorbeeld Amerikaanse techbedrijven.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Europa kan tegen eind mei te maken krijgen met vluchtannuleringen vanwege tekorten aan vliegtuigbrandstoffen. Dat schat topman Willie Walsh van de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA. Ook de Duitse luchtvaartkoepel BDL waarschuwt vrijdag voor mogelijke inkrimpingen van het vliegaanbod binnenkort.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Transavia en TUI overwegen niet vluchten te annuleren vanwege de gestegen kerosineprijs. Donderdag maakte KLM bekend vanaf 27 april 160 vluchten tussen Schiphol en andere Europese bestemmingen te schrappen, omdat ze door de gestegen kerosinekosten niet rendabel uitgevoerd zouden kunnen worden. Luchtvaartmaatschappij Transavia en reisorganisatie TUI, die vakantiegangers ook van en naar hun bestemming vliegt, laten weten dit momenteel niet van plan te zijn.
3 uur geleden