Bierbrouwers: heffingen VS jammer voor Amerikaanse bierdrinker
DEN HAAG (ANP/BELGA/AFP) - Bierbrouwers betreuren de Amerikaanse importheffingen van 15 procent. "We vinden het jammer, zeker ook voor de Amerikaanse bierdrinker, dat het niet gelukt is nu al afspraken te maken om bier onder een nultarief te brengen", heeft directeur Meint Waterlander van brancheorganisatie Nederlandse Brouwers laten weten.
De Verenigde Staten zijn voor Nederlands bier een zeer belangrijke exportmarkt, stipt de branchevoorman aan. Waterlander vindt het wel fijn dat EU-commissaris Maroš Šefčovič bier heeft aangemerkt als een van de sectoren waarvoor de Europese Commissie nog steeds streeft naar een uitzonderingspositie. "Dus laten we hopen dat er alsnog een afspraak komt."
De heffingen waarover donderdag duidelijkheid kwam, zijn niet het enige probleem van de brouwers. The Brewers of Europe, de Europese organisatie voor de branche, voegt toe dat brouwers eigenlijk dubbel worden geraakt. Voor blik geldt namelijk nog een extra tarief van 50 procent omdat er aluminium in zit.
Franse champagne
Belgische Brouwers, die biermakers in België vertegenwoordigt, spreekt eveneens zijn ongenoegen uit, maar is wel opgelucht dat er een einde is gekomen aan het gespeculeer over mogelijk veel hogere heffingen. "Hoewel we de toepassing van deze 15 procent alleen maar kunnen betreuren, is dit minder zorgwekkend dan de 30, 50 of zelfs 200 procent die de afgelopen weken werd genoemd", aldus directeur Krishan Maudgal.
EU-onderhandelaars hebben ook geprobeerd andere alcoholische dranken als Ierse whiskey en Franse champagne vrij te stellen van Trumps tarieven. Ook dat lukte niet. Šefčovič hield donderdag vol dat de "deuren niet voor altijd gesloten zijn", maar de Franse federatie van wijnexporteurs zei "enorm teleurgesteld" te zijn in de uitkomst.
Meer uit Financieel
HAMBURG (ANP/DPA) - De treinen tussen de Duitse steden Hamburg en Berlijn rijden zondag weer, na een grote renovatie op het spoor van ruim tien maanden. De verbinding Berlijn-Hamburg wordt beschouwd als de belangrijkste directe verbinding tussen de steden op het Duitse langeafstandsspoornetwerk. Vanuit Nederland biedt NS International treinreizen naar beide steden aan.
49 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het besluit van de Amerikaanse regering om de buitenlandse toegang tot de geavanceerdste AI-modellen van Anthropic stop te zetten, kwam voort uit gesprekken met Amazon. Dat zeggen ingewijden tegen The Wall Street Journal (WSJ). De krant schrijft dat medewerkers van Amazon onderzoek deden naar het omzeilen van beveiligingen en dat daarbij enkele kwetsbaarheden van een van de modellen aan het licht kwamen.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De consumentenprijzen in de eurozone blijven waarschijnlijk langer op een hoog niveau, zelfs als de oorlog in het Midden-Oosten snel voorbij is. Dat heeft de Duitse centralebankpresident Joachim Nagel zaterdag gezegd in een interview met radiozender Deutschlandfunk.
22 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese overheid wil dat er veel meer elektrisch aangedreven zware vrachtwagens op de markt worden gebracht. Het ministerie van Transport presenteerde zaterdag een doelstelling dat 40 procent van de nieuwe trucks die in 2030 op de markt komen elektrisch is. Het zou dan gaan om een vloot van meer dan 1,6 miljoen elektrisch aangedreven heavy-duty trucks.
23 uur geledenNEW YORK (ANP) - De grote Amerikaanse zakenbanken Goldman Sachs en JPMorgan Chase versoepelen tijdelijk de regels rond thuiswerken van personeel in verband met het WK voetbal dat deels in de Verenigde Staten wordt gehouden. Werknemers kunnen namelijk veel hinder ondervinden om op het werk te komen door drukte in het openbaar vervoer op speeldagen in het New York New Jersey Stadium, aldus zakenkrant Financial Times. Zij mogen op die dagen dan thuiswerken van de banken.
1 dag geledenROME (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani heeft kritiek op de renteverhoging van de Europese Centrale Bank (ECB) tegen de hoge inflatie in de eurozone. Volgens Tajani is "niemand gebaat" bij een hogere rente omdat daardoor de leenkosten voor huishoudens en bedrijven stijgen en de economie wordt afgeremd.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie is akkoord met de miljardenovername van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance. Dat meldt het ministerie in een verklaring.
1 dag geleden