Bieb in de Buurt behoeft geen andere invulling
THOLEN - Wat het gemeentebestuur betreft, blijft het Bieb in de Buurt-concept onveranderd. Wel is er ruimte voor verbeteringen, maar het heeft zeker niet de voorkeur om over te gaan op een centrale bibliotheek voor het hele eiland. Dat geeft het gemeentebestuur aan.
De Bieb in de Buurt-vestigingen op Tholen zouden volgens Bibliotheek Oosterschelde niet aan de eisen voldoet. Met het oog op de landelijke subsidie zou het niet ondenkbaar zijn dat de punten, die een beperkt aanbod hebben, opgeheven zouden worden om vervolgens te kiezen voor één grote, volwaardige bibliotheek op het eiland.
Aderlating
Het college laat weten, na onderzoek, dit geen goed idee te vinden. Wat onder andere wethouder Jan Harmsen betreft blijft de opzet hetzelfde. "Wel willen we onderzoeken welke verbeteringen wenselijk en haalbaar zijn. Maar een vestiging voor de hele gemeente, zou een aderlating zijn." Op de volgende locaties zijn Bieb in de buurt punten: Tholen-stad, Sint-Maartensdijk, Sint Philipsland, Oud-Vossemeer, Poortvliet, Scherpenisse, Anna Jacobapolder, Sint-Annaland en Stavenisse. Leden mogen boetevrij inleveren in iedere Bieb in de buurt op Tholen.
Meer uit Tholen
POORTVLIET - Toneelclub Poortvliet is druk aan het repeteren geweest voor het blijspel 'Geen familie... dan maar een goeie buurvrouw!'. Het stuk speelt zich af in de woonkamer van Arie en Sofie Steendam. Ze wonen in een dorp waar ook hun ouders hebben gewoond, maar die wonen intussen ergens anders, en de vader van Sofie woont al een tijdje alleen.
1 uur geledenSINT-ANNALAND - Anton Geluk wordt per 1 april de nieuwe directeur van Veiling Sint-Annaland. Hij volgt David Hage op die na een dienstverband van bijna vijftig jaar met pensioen gaat. Samen met Edward van den Eijnden gaat hij de tweekoppige directie vormen van Alvantho.
6 uur geledenTHOLEN - Op de Postweg bij Tholen is dinsdagavond schade ontstaan bij een aanrijding tussen twee auto's. Beide voertuigen kwamen om onbekende reden met elkaar in botsing. Er zijn geen gewonden gevallen.
8 uur geledenTHOLEN - De gemeente Tholen heeft bijna 50 miljoen euro in de reserves dat nu niet direct nodig is. Dit geld kan bijvoorbeeld later gebruikt worden voor noodzakelijke investeringen in de toekomst. Het kan ook voor andere projecten worden ingezet, maar het college adviseert de gemeenteraad om hier met terughoudendheid mee om te gaan. Dat antwoordt het college op schriftelijke vragen van Anco Fase (VVD) na de publicatie van het BDO-rapport.
1 dag geledenBREDA/THOLEN - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Bram Akkermans van Brams Bouwstenen.
1 dag geledenTHOLEN - Een bestelbus is in de nacht van dinsdag op woensdag in een sloot langs de N659 bij Tholen terechtgekomen. Het is niet bekend of er gewonden zijn gevallen.
1 dag geledenTHOLEN - Een 39-jarige man uit Tholen is vorige week veroordeeld tot een celstraf van één jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk, voor het betasten van zijn eigen dochtertje. De vader verklaarde dat hij midden in de nacht wilde controleren of zijn dochter een schone onderbroek nodig had, maar de rechtbank geloofde dat niet.
2 dagen geleden