Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden wil kwetsbare landen jaarlijks 3 miljard klimaatsteun geven

Biden wil kwetsbare landen jaarlijks 3 miljard klimaatsteun geven

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Joe Biden wil kwetsbare landen jaarlijks 3 miljard dollar (bijna 2,6 miljard euro) aan klimaatsteun geven. Met dit geld kunnen zij maatregelen nemen tegen stijgend water, droogte en andere gevolgen van klimaatverandering.

Het plan van Biden moet nog worden goedgekeurd door het Congres in Washington. Het geld komt uit een potje van 11,4 miljard dollar. Dat is het bedrag dat de president vanaf 2024 jaarlijks wil uittrekken voor de strijd tegen klimaatverandering. Biden had nog niks gezegd over hoeveel geld naar andere landen zou gaan.

Het Witte Huis spreekt van "de grootste verbintenis die de VS ooit zijn aangegaan om de impact van de klimaatcrisis te verminderen voor degenen die wereldwijd het meest kwetsbaar zijn voor klimaatverandering".

Biden laat met zijn plan naar eigen zeggen zien dat de Verenigde Staten vastberaden zijn zich in te zetten tegen klimaatverandering en een belangrijke rol daarin te willen vervullen. Onder Bidens voorganger Donald Trump gingen de VS juist een andere richting op. De Amerikanen trokken zich onder Trump bijvoorbeeld terug uit het klimaatakkoord van Parijs, dat in 2015 werd opgesteld om de opwarming van de aarde te beperken, maar dat besluit is inmiddels teruggedraaid.

Meer uit Buitenland

Grondgebied grootste struikelblok vredesonderhandelingen Oekraïne

KYIV (ANP/AFP) - Grondgebied is nog steeds het "meest problematische onderwerp" in de onderhandelingen over vrede in Oekraïne. Dat meldt een ingewijde aan persbureau AFP. Volgens de bron is Rusland nog altijd niet van plan een akkoord te tekenen waarin Oekraïne geen grondgebied inlevert.

34 minuten geleden
EU-ministers eens over nieuwe regels afwijzing asielaanvragen

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Asiel en Migratie zijn het maandag eens geworden over nieuwe regels voor de afwijzing van asielzoekers uit veilige derde landen. Dit biedt EU-lidstaten meer mogelijkheden om zonder inhoudelijke beoordeling asielaanvragen direct af te wijzen van mensen die uit landen komen die door de EU als veilig worden beschouwd. Asielzoekers kunnen hiermee sneller dan nu worden teruggestuurd.

36 minuten geleden
Syrische interim-president roept jaar na val Assad op tot eenheid

DAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische interim-president Ahmed al-Sharaa heeft een jaar na de val van dictator Bashar al-Assad opgeroepen tot eenheid. Volgens hem moeten alle burgers met elkaar samenwerken om een sterk en stabiel land te kunnen bouwen.

54 minuten geleden
Paramilitairen RSF veroveren grootste olieveld van Soedan

KHARTOEM (ANP/AFP) - De paramilitairen van de Soedanese Rapid Support Forces hebben het grootste olieveld van het land veroverd, meldt de faciliteit. De productie is stilgelegd en al het personeel is geëvacueerd naar Zuid-Soedan.

1 uur geleden
EU-chef haalt uit naar VS om nieuwe veiligheidsstrategie

PARIJS (ANP) - De Verenigde Staten blijven voor Europa een belangrijke bondgenoot en economische partner, maar ze moeten wel de soevereiniteit van Europa respecteren. "Bondgenoten moeten zich niet bemoeien met het leven en met de interne politieke keuzes van deze bondgenoten", zei voorzitter van de EU-leiders António Costa maandag. "Inmenging in het politieke leven van Europa kunnen we niet accepteren", zei hij op een bijeenkomst van het Jacques Delors Institute, een denktank in Parijs.

1 uur geleden
Brief EU-regeringsleiders: gebruik bevroren Russische tegoeden

BRUSSEL (ANP) - Zeven EU-regeringsleiders pleiten in een brief aan EU-kopstukken voor het gebruik van Russische bevroren tegoeden voor steun aan Oekraïne. Het gebruik van die tegoeden is volgens hen de meest financieel haalbare en politiek realistische oplossing voor de financiële nood van Oekraïne, schrijven de leiders van onder meer Polen, Zweden en Finland.

2 uur geleden
Cambodja meldt burgerslachtoffers na Thaise aanval op grensregio

HNOM PENH (ANP/AFP/RTR) - Bij Thaise luchtaanvallen in het grensgebied met Cambodja zijn vier Cambodjaanse burgers om het leven gekomen. Dat meldt Neth Pheaktra, de minister van Informatie van het land. Zeker negen andere burgers zouden gewond zijn geraakt. Volgens Pheaktra vonden de aanvallen plaats in de grensprovincies Oddar Meanchey en Preah Vihear.

3 uur geleden