Biden wil inauguratie heel beperkt houden
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Joe Biden roept Amerikanen op thuis te blijven als hij op 20 januari wordt beëdigd als president. De ceremonie wordt "extreem beperkt" om verspreiding van het coronavirus zo veel mogelijk te voorkomen.
Het presidentiële inauguratiecomité heeft na overleg met gezondheidsfunctionarissen besloten geen grote massa’s op de National Mall bij het Witte Huis en het Capitool toe te laten. Normaal zitten veel genodigden bijeengepakt in de openlucht bij het Amerikaanse parlement. Het evenement trekt ook honderdduizenden belangstellenden. Biden en aanstaand vicepresident Kamala Harris zullen er wel de eed afleggen, waarbij "stevige gezondheid- en veiligheidsprotocollen" worden gehanteerd.
Het Amerikaanse centrum voor ziektepreventie (CDC) adviseerde in april geen massale bijeenkomsten te houden vanwege de gezondheidsrisico’s. President Donald Trump heeft dat advies geregeld aan zijn laars gelapt en grote verkiezingsbijeenkomsten in de buitenlucht georganiseerd.
Parade
De traditionele parade na de inauguratie zal er ook heel anders uitzien, maar daarover heeft het comité nog geen details naar buiten gebracht. Biden zal een toespraak houden nadat hij als 46e president is beëdigd, onder meer over de strijd tegen het virus.
Hij sprak eerder de hoop uit dat Trump van de partij is. Die heeft Bidens zege nog altijd niet erkend. Het is nog onduidelijk of Trump Biden en diens vrouw uitnodigt in het Witte Huis voorafgaand aan de machtsoverdracht.
Meer uit Buitenland
NEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase autoriteiten willen opheldering van Iran over het beschieten van twee vrachtschepen in de Straat van Hormuz die, naar nu blijkt, onder Indiase vlag voeren. De Iraanse ambassadeur is ter verantwoording geroepen.
41 minuten geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Bij een schietpartij in Kyiv zijn zeker vijf doden gevallen, meldt de Oekraïense president Zelensky. De schutter werd gedood tijdens een poging om hem te arresteren.
45 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran de VS niet kan "chanteren" door de Straat van Hormuz opnieuw af te sluiten. Hij zei ook dat de landen nog steeds met elkaar in gesprek zijn.
46 minuten geledenBARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft fel uitgehaald naar de Veiligheidsraad van de VN en president Donald Trump, zonder die laatste bij naam te noemen.
3 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Een Franse VN-militair is omgekomen bij een aanval in Zuid-Libanon. Volgens de Franse president Emmanuel Macron zit Hezbollah achter de aanval, schrijft hij op X.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De hoogste leider van Iran, ayatollah Mojtaba Khamenei, heeft ter gelegenheid van de Dag van het Leger gedreigd dat Iran de vijand nieuwe nederlagen kan toebrengen. "De strijdkrachten van Iran die vertrouwen op de almachtige God en de steun van het volk, hebben de twee legers van het front van de wereldwijde arrogantie (Israël en de VS) voor de ogen van de wereld vernederd", aldus Khamenei.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Ten minste twee schepen zijn beschoten in de Straat van Hormuz, melden maritieme bronnen aan persbureau Reuters.
4 uur geleden