
Biden wijst klimaatvinger naar Moskou en China na G20
ROME (ANP/DPA/RTR) - De schuld voor de teleurstelling over de G20-top in Rome moet worden gezocht bij Rusland en China, zei de Amerikaanse president Joe Biden na afloop. De leiders van deze twee machtige en vervuilende landen hadden zich afgemeld voor de bijeenkomst van leiders van de belangrijkste economieën in Italië.
Niet alleen klimaatactivisten toonden zich teleurgesteld, Biden zelf was dat ook in navolging van onder anderen VN-topman António Guterres, hoewel hij net als Europese leiders probeerde de positieve kanten van de slotverklaring te benadrukken. De regeringsleiders treffen elkaar maandag immers weer in Glasgow, waar de komende weken de klimaatambities op de VN-top COP26 verder moeten worden opgeschroefd.
Naast China en Rusland, die voor 2060 klimaatneutraliteit hebben beloofd - tien jaar later dan westerse landen - had Biden ook kritiek op Saudi-Arabië. Toch vindt hij dat de G20 vooruitgang heeft geboekt.
Biden stelde wederom dat de VS zich weer laten gelden op het wereldtoneel. Dat alle G20-landen nu bereidheid tonen zich in te zetten om de opwarming van de mondiale temperatuur onder de 1,5 graad te houden is volgens hem winst.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP) - De speciale rapporteur voor marteling van de Verenigde Naties maakt zich grote zorgen over de honger in Gaza. Er moet zo snel mogelijk hulp worden toegelaten tot het gebied, want de huidige situatie is onnodig en onmenselijk, zegt Alice Jill Edwards in een verklaring.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De speciale Amerikaanse gezant Steve Witkoff reist af naar Israël, melden Amerikaanse en Israëlische functionarissen aan nieuwssite Axios en persbureau AFP. Hij gaat daar volgens de bronnen in gesprek over de nijpende toestand in de Gazastrook.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - België gaat een luchtdropping met hulpgoederen uitvoeren boven Gaza, hebben de minister van Buitenlandse Zaken Maxime Prévot en minister van Defensie Theo Francken woensdag aangekondigd. Het gaat om een defensievliegtuig met voor 600.000 euro aan voedsel en medisch materiaal.
5 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Tienduizenden fans hebben woensdag in Birmingham afscheid genomen van Ozzy Osbourne. De rouwstoet die door het centrum van de stad reed werd begroet met luid gejuich van de aanwezige menigte. Ook gooiden fans bloemen naar de auto's in de rouwstoet.
5 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - China en Rusland gaan in augustus weer samen militaire oefeningen houden, in onder meer de buurt van Vladivostok dat aan de Japanse Zee ligt. Er wordt daarna ook samen gepatrouilleerd op de Stille Oceaan. Een woordvoerder van het Chinese ministerie van Defensie zei dat de oefeningen en marinepatrouilles tegen niemand zijn gericht.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Vijftien westerse landen hebben opgeroepen Palestina als staat te erkennen. Dit zei de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot vlak na een internationale conferentie in New York over de tweestatenoplossing voor het conflict tussen Israëli's en Palestijnen.
9 uur geledenTOKIO (ANP/BELGA/AFP) - Japan heeft evacuatiebevelen uitgevaardigd voor meer dan 1,9 miljoen mensen na een zware aardbeving voor het Russische schiereiland Kamtsjatka, die tot een tsunamiwaarschuwing leidde. Er is een tsunami van 1,3 meter waargenomen bij een haven aan de noordoostkust, meldt televisiezender NHK.
11 uur geleden