Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden waarschuwt voor totale oorlog in Midden-Oosten

Biden waarschuwt voor totale oorlog in Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden waarschuwt dat een totale oorlog in het Midden-Oosten "mogelijk" aanstaande is, maar zegt ook dat die niet onvermijdelijk is. "Ik denk dat er een kans is, we zijn nog steeds bezig met een overeenkomst die de hele regio fundamenteel kan veranderen", zei hij bij het ABC-programma The View.

Israël voert al bijna een jaar een oorlog in de Gazastrook tegen de Palestijnse beweging Hamas en sindsdien bestaat de vrees dat de hele regio wordt meegesleurd in het conflict. Afgelopen week intensiveerde de strijd in Libanon waar Israël grootschalige luchtaanvallen uitvoerde. De Israëlische krijgsmacht bereidt zijn troepen voor op een mogelijke grondoperatie tegen Hezbollah.

Maar Libanon is niet het enige land dat betrokken zou kunnen raken bij een grote oorlog in het Midden-Oosten. Iran is een bondgenoot van Hamas en Hezbollah, en bestookte Israël in april al met driehonderd raketten en drones. Als die regionale grootmacht zich definitief met de oorlog gaat bemoeien zou dat een enorme escalatie betekenen.

Ook de Jemenitische Houthi's en groeperingen in Syrië en Irak hebben zich aan de kant van Hamas en Hezbollah geschaard.

Meer uit Buitenland

Trump: gesprekken VS en Iran gaan volgende week verder

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er begin volgende week verdere gesprekken plaatsvinden tussen vertegenwoordigers van zijn regering en Iran. De gesprekken met de Iraanse delegatie op vrijdag waren "zeer goed", vertelde Trump aan verslaggevers aan boord van Air Force One op weg naar zijn resort Mar-a-Lago in Florida.

1 uur geleden
Cuba neemt noodmaatregelen om energiecrisis het hoofd te bieden

HAVANA (ANP) - De Cubaanse regering heeft een pakket noodmaatregelen aangekondigd op het gebied van onderwijs, werk en transport om de energiecrisis in het land aan te pakken. De communistische regering wil met de maatregelen de essentiële diensten beschermen en brandstof rantsoeneren.

1 uur geleden
Twee doden door lawine in Slowakije

BRATISLAVA (ANP) - Twee mensen zijn omgekomen door een lawine in de Hoge Tatra, een hooggebergte op de grens tussen Slowakije en Polen, aldus de lokale autoriteiten. De slachtoffers waren twee mannen uit Hongarije van 37 en 38 jaar.

1 uur geleden
China maakt terdoodveroordeling Canadees ongedaan

OTTAWA (ANP) - Het Chinese hooggerechtshof heeft de terdoodveroordeling van de Canadees Robert Lloyd Schellenberg ongedaan gemaakt. Dat zei een woordvoerster van het Canadese ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens The New York Times, dat eerst over het nieuws berichtte, zal een nieuw proces volgen.

4 uur geleden
Kamala Harris haalt uit naar Trump om racistische video Obama's

WASHINGTON (ANP) - Voormalig Amerikaans vicepresident Kamala Harris heeft fel uitgehaald naar wat zij een "doofpotaffaire" noemde in het Witte Huis, nadat president Donald Trump een racistische video over Barack en Michelle Obama had gedeeld en later weer had verwijderd.

4 uur geleden
Defensieministerie VS verbreekt banden met Harvard

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie, door president Donald Trump het Ministerie van Oorlog genoemd, heeft alle banden met Harvard University verbroken. Het ministerie stopt met militaire trainingen, beurzen en certificaatprogramma's in samenwerking met de universiteit, meldt defensieminister Pete Hegseth in een video op X.

4 uur geleden
Fraudeonderzoek naar Franse oud-minister Lang om banden Epstein

PARIJS (ANP) - De Franse aanklagers voor financiële misdrijven hebben aan AFP laten weten dat ze een voorlopig onderzoek hebben geopend naar de voormalige minister van Cultuur Jack Lang en zijn dochter Caroline, na onthullingen in de Epstein-dossiers.

4 uur geleden