Biden waarschuwt voor totale oorlog in Midden-Oosten
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden waarschuwt dat een totale oorlog in het Midden-Oosten "mogelijk" aanstaande is, maar zegt ook dat die niet onvermijdelijk is. "Ik denk dat er een kans is, we zijn nog steeds bezig met een overeenkomst die de hele regio fundamenteel kan veranderen", zei hij bij het ABC-programma The View.
Israël voert al bijna een jaar een oorlog in de Gazastrook tegen de Palestijnse beweging Hamas en sindsdien bestaat de vrees dat de hele regio wordt meegesleurd in het conflict. Afgelopen week intensiveerde de strijd in Libanon waar Israël grootschalige luchtaanvallen uitvoerde. De Israëlische krijgsmacht bereidt zijn troepen voor op een mogelijke grondoperatie tegen Hezbollah.
Maar Libanon is niet het enige land dat betrokken zou kunnen raken bij een grote oorlog in het Midden-Oosten. Iran is een bondgenoot van Hamas en Hezbollah, en bestookte Israël in april al met driehonderd raketten en drones. Als die regionale grootmacht zich definitief met de oorlog gaat bemoeien zou dat een enorme escalatie betekenen.
Ook de Jemenitische Houthi's en groeperingen in Syrië en Irak hebben zich aan de kant van Hamas en Hezbollah geschaard.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft twee buitenlanders opgepakt wegens betrokkenheid bij het importeren van Starlink-apparatuur, berichten Iraanse media. Internetdiensten via satellieten, zoals die van Starlink, zijn in het land verboden.
10 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Iran hard aan te pakken als het land niet akkoord gaat met een nieuwe deal. In een bericht op Truth Social schrijft hij dat Amerikaanse vertegenwoordigers maandagavond in Pakistan zijn voor onderhandelingen.
16 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Acht personen, onder wie een kind, liggen nog in het ziekenhuis nadat ze gewond waren geraakt bij een schietpartij in de Oekraïense hoofdstad Kyiv, meldt burgemeester Vitali Klytsjko. Hierbij kwamen zes mensen om het leven.
49 minuten geledenKINSHASA (ANP/AFP) - De regering van de Democratische Republiek Congo en rebellengroep M23 hebben afspraken gemaakt over het vergemakkelijken van humanitaire hulpverlening aan de bevolking. Ook zullen beide partijen binnen tien dagen gevangenen vrijlaten.
56 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky kunnen de belangrijke Patriot-raketten elke week opraken. Dat zei de president in het televisieprogramma Buitenhof. "Het ligt eraan of de aanvallen zwaar zijn of niet. En of we elke dag worden aangevallen, of dag en nacht."
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Een synagoge in Londen is het doelwit geweest van een poging tot brandstichting. Dit wordt gemeld door Community Security Trust (CST), een Britse organisatie die zich inzet voor de veiligheid van de Joodse gemeenschap.
2 uur geledenWISMAR (ANP/DPA) - De poging om de voor de Duitse kust gestrande bultrugwalvis Timmy te redden, is zondag de vierde dag ingegaan. De bultrug is gewond en wordt verzorgd, aldus Duitse media.
4 uur geleden