Biden waarschuwt voor totale oorlog in Midden-Oosten
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden waarschuwt dat een totale oorlog in het Midden-Oosten "mogelijk" aanstaande is, maar zegt ook dat die niet onvermijdelijk is. "Ik denk dat er een kans is, we zijn nog steeds bezig met een overeenkomst die de hele regio fundamenteel kan veranderen", zei hij bij het ABC-programma The View.
Israël voert al bijna een jaar een oorlog in de Gazastrook tegen de Palestijnse beweging Hamas en sindsdien bestaat de vrees dat de hele regio wordt meegesleurd in het conflict. Afgelopen week intensiveerde de strijd in Libanon waar Israël grootschalige luchtaanvallen uitvoerde. De Israëlische krijgsmacht bereidt zijn troepen voor op een mogelijke grondoperatie tegen Hezbollah.
Maar Libanon is niet het enige land dat betrokken zou kunnen raken bij een grote oorlog in het Midden-Oosten. Iran is een bondgenoot van Hamas en Hezbollah, en bestookte Israël in april al met driehonderd raketten en drones. Als die regionale grootmacht zich definitief met de oorlog gaat bemoeien zou dat een enorme escalatie betekenen.
Ook de Jemenitische Houthi's en groeperingen in Syrië en Irak hebben zich aan de kant van Hamas en Hezbollah geschaard.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi ontkent dat Iran burger- of woongebieden in het Midden-Oosten heeft aangevallen. Volgens Araghchi is Teheran bereid een commissie met zijn buurlanden op te richten om te onderzoeken wie wel verantwoordelijk is voor de aanvallen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is momenteel niet bereid om een akkoord te sluiten om de oorlog met Iran te beëindigen. Dat zegt Trump in een verklaring tegen NBC News.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als doelwit te nemen in de aanhoudende oorlog met Israël en de Verenigde Staten.
4 uur geledenKAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.
16 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.
16 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.
17 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.
19 uur geleden