Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden waarschuwt voor totale oorlog in Midden-Oosten

Biden waarschuwt voor totale oorlog in Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden waarschuwt dat een totale oorlog in het Midden-Oosten "mogelijk" aanstaande is, maar zegt ook dat die niet onvermijdelijk is. "Ik denk dat er een kans is, we zijn nog steeds bezig met een overeenkomst die de hele regio fundamenteel kan veranderen", zei hij bij het ABC-programma The View.

Israël voert al bijna een jaar een oorlog in de Gazastrook tegen de Palestijnse beweging Hamas en sindsdien bestaat de vrees dat de hele regio wordt meegesleurd in het conflict. Afgelopen week intensiveerde de strijd in Libanon waar Israël grootschalige luchtaanvallen uitvoerde. De Israëlische krijgsmacht bereidt zijn troepen voor op een mogelijke grondoperatie tegen Hezbollah.

Maar Libanon is niet het enige land dat betrokken zou kunnen raken bij een grote oorlog in het Midden-Oosten. Iran is een bondgenoot van Hamas en Hezbollah, en bestookte Israël in april al met driehonderd raketten en drones. Als die regionale grootmacht zich definitief met de oorlog gaat bemoeien zou dat een enorme escalatie betekenen.

Ook de Jemenitische Houthi's en groeperingen in Syrië en Irak hebben zich aan de kant van Hamas en Hezbollah geschaard.

Meer uit Buitenland

Meerdere slachtoffers bij schietpartij Amerikaanse universiteit

PROVIDENCE (ANP) - Bij een schietpartij op de Amerikaanse universiteit Brown zijn twee doden gevallen, bevestigt de burgemeester van de plaats Providence. Acht gewonden verkeren in kritieke toestand.

3 uur geleden
Bild: groep beraamde aanslag op kerstmarkt Zuid-Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse autoriteiten hebben mogelijk een aanslag verijdeld op een kerstmarkt in het Zuid-Duitse Dingolfing. Volgens de Duitse krant Bild wilde een groep buitenlanders de aanslag uitvoeren met een voertuig. Justitie gaat uit van een radicaalislamitische achtergrond.

6 uur geleden
VN-chef vol afschuw over dodelijke aanslag op blauwhelmen Soedan

NEW YORK (ANP/AFP) - De chef van de Verenigde Naties, António Guterres, heeft een dodelijke aanslag op blauwhelmen in het Afrikaanse Soedan krachtig veroordeeld. Zes militairen uit Bangladesh kwamen om het leven bij de aanval met een drone op een basis van de VN-vredesmacht.

6 uur geleden
IS'er schiet in Syrië Amerikaanse militairen dood

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een strijder van de radicaalislamitische beweging Islamitische Staat (IS) heeft in Syrië twee Amerikaanse militairen doodgeschoten. Ook een Amerikaanse burgertolk kwam om het leven, aldus het Amerikaanse ministerie van Oorlog. Drie personen raakten gewond bij de aanval in Palmyra, meldt het Pentagon verder.

10 uur geleden
Israël claimt topman Hamas te hebben gedood in Gaza

TEL AVIV/GAZA (ANP/DPA/RTR) - Het Israëlische leger zegt een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen. Een zegsman van het leger heeft bevestigd dat het om Raed Saed gaat, een van de planners van de bloedige aanval van Hamas op Israël in oktober 2023.

12 uur geleden
Onstuimig weer op Canarische Eilanden, sneeuw vanaf 1400 meter

SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.

13 uur geleden
Merz: waarschuwt partijgenoten voor Poetin en Europese toekomst

MÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.

13 uur geleden