
Biden stuurt minister Blinken naar Israël na dood Hamasleider
BERLIJN/JERUZALEM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Joe Biden stuurt minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken naar Israël nadat dit land Hamasleider Yahya Sinwar in Gaza heeft gedood. Dat zei Biden donderdag in Duitsland, waar hij aankwam voor een kort bezoek. Het doel van Blinkens reis naar Israël is om tot een staakt-het-vuren te komen.
"Het is tijd dat deze oorlog tot een eind komt en dat de gijzelaars thuis komen", zei Biden tegen verslaggevers in Berlijn.
Volgens Biden zal Blinken over enkele dagen naar Israël gaan. De Amerikaanse president zei ook dat hij de Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft gefeliciteerd met de dood van de Hamasleider.
Netanyahu liet weten dat Sinwars dood niet het eind van de oorlog betekent, maar "het begin van het eind". "Deze oorlog kan morgen stoppen als Hamas de wapens neerlegt en onze gijzelaars overhandigt", zei hij.
Israël maakte bekend Sinwar in Rafah, in het zuiden van Gaza, te hebben gedood na een lange achtervolging. Hij en twee andere Hamasstrijders zouden zijn gevlucht voor het Israëlische leger, aldus legerwoordvoerder Daniel Hagari. Volgens het Israëlische leger waren er geen gijzelaars bij hem in de buurt.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De eerste groep ongedocumenteerde migranten die een betaling van 1000 dollar (ongeveer 890 euro) accepteerde is maandag vrijwillig vertrokken uit de Verenigde Staten. De migranten stemden door de acceptatie van het geld in met "zelfdeportatie" en werden naar Honduras en Colombia gevlogen, aldus het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid.
2 uur geledenGAZA (ANP/AFP) - Maandag zijn zeker 91 mensen omgekomen bij Israëlische aanvallen op de Gazastrook, meldde een functionaris van de burgerbescherming in Gaza, die hieraan toevoegde dat de doden sinds de vroege ochtend werden geregistreerd. Eerder op de dag werd een dodental van 52 gemeld.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering gaat 5 miljoen dollar (4,45 miljoen euro) betalen aan de nabestaanden van Ashli Babbitt, een Trump-aanhanger die werd doodgeschoten door de politie toen ze het Capitool bestormde in 2021. Haar familie had de overheid aangeklaagd en eiste 30 miljoen dollar, maar volgens The Washington Post is die nu een schikking overeengekomen met de regering van Donald Trump.
7 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat zijn land en Rusland maandag telefonisch contact hebben gehad over een aanstaande gevangenenruil. De landen stemden vorige week in met een grote uitwisseling van krijgsgevangenen, tijdens directe onderhandelingen in Istanbul.
7 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky overwegen Oekraïne en zijn bondgenoten een ontmoeting op hoog niveau te organiseren tussen Oekraïne, Rusland, de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en de landen uit de Europese Unie. Dat zou de volgende stap kunnen zijn in het bereiken van vrede tussen Rusland en Oekraïne.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft na zijn telefoongesprek met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin ook gebeld met een aantal Europese leiders. Hij sprak met Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen, de Duitse bondskanselier Friedrich Merz, de Franse president Emmanuel Macron, de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, de Italiaanse premier Giorgia Meloni en de Finse president Alexander Stubb.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk en Canada dreigen met maatregelen tegen Israël als dat land niet stopt met zijn offensief in Gaza en de beperkingen op de hulpgoederen voor het gebied niet opheft. Ook spreken zij zich uit tegen nieuwe nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever.
8 uur geleden