Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Biden staat in acht staten op winst, Sanders in drie'

'Biden staat in acht staten op winst, Sanders in drie'

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse oud-vicepresident Joe Biden wint in zeker acht staten de Democratische voorverkiezingen. Dat melden The New York Times en CNN op basis van de al getelde stemmen. In bijna geen enkele staat zijn alle stemmen al geteld.

Senator Bernie Sanders wint volgens Amerikaanse media in zijn thuisstaat Vermont en in Colorado. Volgens Fox News en The New York Times wint hij ook in Utah.

Uit de eerste uitslagen blijkt dat Biden zeker 99 kiesmannen binnenhaalt. Sanders staat op Super Tuesday op 49, Michael Bloomberg op zeven en Elizabeth Warren op vier.

Delegates

Het winnen van een staat betekent niet dat een kandidaat alle kiesmannen, zogeheten delegates, van die staat krijgt. Iedere kandidaat die meer dan 15 procent van de stemmen binnenhaalt, krijgt kiesmannen in de staat toebedeeld.

De uitslagen in de grootste staten waar dinsdag (lokale tijd) is gestemd, moeten nog binnenkomen. In Texas gaat Sanders nipt aan de leiding, de exitpolls in Californië worden rond 05.00 uur (Nederlandse tijd) verwacht.

Meer uit Buitenland

Franse marine neemt 2,5 ton cocaïne in beslag bij Nieuw-Caledonië

NOUMÉA (ANP) - De Franse marine heeft bij Nieuw-Caledonië 2,5 ton cocaïne in beslag genomen, melden de nieuwssites Franceinfo en Les Nouvelles Calédoniennes op basis van een verklaring van de aanklager. Zeven mensen zijn opgepakt. Nieuw-Caledonië ligt in de Grote Oceaan ten westen van Australië en hoort bij Frankrijk.

23 minuten geleden
Grondwettelijk hof schorst Thaise premier

BANGKOK (ANP/RTR/AFP) - Het grondwettelijk hof van Thailand heeft premier Paetongtarn Shinawatra geschorst tijdens een lopend justitieel onderzoek naar haar. De kans bestaat dat Paetongtarn moet aftreden.

2 uur geleden
Trump hint op verminderen subsidies voor bedrijven Musk

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gehint op forse bezuinigingen op subsidies waar zijn eerdere bondgenoot Elon Musk van profiteert. Musk was een grote financier van Trumps verkiezingscampagne en leidde de taskforce DOGE voor besparingen op overheidsuitgaven. Trump suggereert dat diezelfde instelling moet korten op overheidsgeld voor Musks bedrijven SpaceX en Tesla.

3 uur geleden
Meer dan honderd aanhoudingen in Turkse stad Izmir

IZMIR (ANP/AFP/RTR) - De politie heeft meer dan honderd mensen aangehouden in de Turkse stad Izmir. Het gaat onder meer om aanhangers van de belangrijkste Turkse oppositiepartij CHP. Volgens lokale media zijn 120 mensen opgepakt in het stadhuis. Omroep NTV spreekt van 157 aanhoudingen.

3 uur geleden
Stemming over Trumps belangrijke binnenlandwet gaat de nacht in

WASHINGTON (ANP/AFP) - De stemmingen in de Amerikaanse Senaat over Donald Trumps grote wet voor binnenlands beleid zijn nachtwerk geworden. De zogenoemde One Big Beautiful Bill Act omvat onder meer bezuinigingen op de sociale zekerheid en zorg en laat de staatsschuld in tien jaar oplopen met 3300 miljard dollar (2800 miljard euro).

4 uur geleden
Media: Netanyahu ontmoet Trump volgende week in Washington

TEL AVIV/WASHINGTON (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu ontmoet de Amerikaanse president Donald Trump op 7 juli in Washington. Dat meldden verschillende Israëlische media maandag, onder verwijzing naar een Israëlische functionaris.

6 uur geleden
Trump promoot duur parfum met gouden beeldje van hem op de fles

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een gelimiteerde editie van een parfum van zijn eigen merk met een gouden beeldje van hem op de fles gepromoot. "De geuren van Trump zijn er", schreef hij op Truth Social. "Ze heten 'Victory 45-47' omdat ze draaien om winnen, kracht en succes." Trump is de 45e en 47e president van het land.

6 uur geleden