Biden roept nationaal veiligheidsteam bijeen om Midden-Oosten
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden komt maandag met zijn nationale veiligheidsteam bijeen in de Situation Room, het crisiscentrum in het Witte Huis. Daar zullen ze de ontwikkelingen in het Midden-Oosten bespreken nu veiligheidsdiensten rekening houden met een aanval van Iran en Hezbollah op Israël.
Volgens de nieuwssite Axios heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken in een gesprek met de andere buitenlandministers van de G7 zondag aangegeven dat Iran en Hezbollah Israël "in de komende 24 tot 48 uur" zou kunnen aanvallen. Het ministerie van Blinken wilde slechts bevestigen dat de ministers in het videogesprek "de dringende noodzaak van de-escalatie in het Midden-Oosten" hadden besproken.
De Iraanse Revolutionaire Garde, het militaire elitekorps van Iran, kondigde zaterdag zelf aan "op het juiste moment en op de juiste manier" met een vergelding te komen voor de dood van Hamas-leider Ismail Haniyeh. Die werd eerder deze week op Iraans grondgebied omgebracht. Iran, een bondgenoot van Hamas, beschuldigt Israël van de moord. Hezbollah zou zich willen wreken voor de dood van commandant Fuad Shukr, eerder deze week in de Libanese hoofdstad Beiroet.
Meer uit Buitenland
HUNTSVILLE (ANP) - In de Amerikaanse staat Texas is James Broadnax geëxecuteerd voor de dood van twee mannen bij een roofoverval in 2008. De 37-jarige man kreeg een dodelijke injectie in de gevangenis van Huntsville.
37 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten steunen Israël na het onderscheppen van een vloot met hulpgoederen voor Gaza. Washington waarschuwt bondgenoten geen steun te geven aan wat het een "betekenisloze politieke stunt" noemt.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een mogelijk zelfmoordbriefje van zedendelinquent Jeffrey Epstein ligt al bijna zeven jaar in een rechtbank in New York, buiten het zicht van onderzoekers. Dat schrijft de krant The New York Times, die de rechter heeft gevraagd het document vrij te geven.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft in de Senaat afstand genomen van een naderende deadline voor de oorlog in het Midden-Oosten. In de wet staat dat de president vijandelijkheden na zestig dagen alleen mag voortzetten met toestemming van het Congres, maar volgens Hegseth moet de periode waarin een bestand geldt daarin niet worden meegenomen.
5 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op het Libanese dorp Zebdine zijn zes mensen om het leven gekomen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Volgens het ministerie komt het totaal aantal doden dat donderdag viel door Israëlisch vuur daarmee op vijftien.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is blij dat een nieuwe persoon is gekozen om premier te worden in Irak. Hij feliciteerde de beoogde regeringschef Ali al-Zaidi en stelde een "fantastisch nieuw hoofdstuk" in het vooruitzicht in de relatie tussen de landen.
6 uur geledenVENETIË (ANP) - De jury van de Biënnale van Venetië is opgestapt. Dat gebeurde nadat onrust was ontstaan over de deelname van landen als Rusland aan de internationale kunsttentoonstelling.
8 uur geleden