Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden roept nationaal veiligheidsteam bijeen om Midden-Oosten

Biden roept nationaal veiligheidsteam bijeen om Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden komt maandag met zijn nationale veiligheidsteam bijeen in de Situation Room, het crisiscentrum in het Witte Huis. Daar zullen ze de ontwikkelingen in het Midden-Oosten bespreken nu veiligheidsdiensten rekening houden met een aanval van Iran en Hezbollah op Israël.

Volgens de nieuwssite Axios heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken in een gesprek met de andere buitenlandministers van de G7 zondag aangegeven dat Iran en Hezbollah Israël "in de komende 24 tot 48 uur" zou kunnen aanvallen. Het ministerie van Blinken wilde slechts bevestigen dat de ministers in het videogesprek "de dringende noodzaak van de-escalatie in het Midden-Oosten" hadden besproken.

De Iraanse Revolutionaire Garde, het militaire elitekorps van Iran, kondigde zaterdag zelf aan "op het juiste moment en op de juiste manier" met een vergelding te komen voor de dood van Hamas-leider Ismail Haniyeh. Die werd eerder deze week op Iraans grondgebied omgebracht. Iran, een bondgenoot van Hamas, beschuldigt Israël van de moord. Hezbollah zou zich willen wreken voor de dood van commandant Fuad Shukr, eerder deze week in de Libanese hoofdstad Beiroet.

Meer uit Buitenland

Iran ontbiedt Europese ambassadeurs om terreurlijst

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft Europese ambassadeurs ontboden, omdat landen van de Europese Unie vorige week besloten de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) op de terreurlijst te zetten. Eerder werd bekend dat Teheran als vergeldingsmaatregel militairen uit die landen als terroristen gaat bestempelen.

52 minuten geleden
Trump dreigt met rechtszaak tegen 'loser Noah' na Grammy Awards

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woedend gereageerd op de uitreiking van de Grammy Awards. Hij noemde de ceremonie bijna onkijkbaar en dreigde met een rechtszaak tegen komiek en presentator Trevor Noah, die grappen maakte over Trump en zedendelinquent Jeffrey Epstein. "Maak je klaar, Noah, ik ga wat lol met je hebben", schreef hij online.

1 uur geleden
Grensovergang Rafah in beide richtingen heropend

RAFAH (ANP/AFP/RTR) - De grensovergang Rafah tussen de Gazastrook en Egypte is heropend, meldt een Israëlische veiligheidsfunctionaris. Palestijnen kunnen via de grensovergang Gaza weer in- en uitgaan.

1 uur geleden
Kendrick Lamar is rapper met de meeste Grammy's

LOS ANGELES (ANP/AFP) - Kendrick Lamar is sinds zondag de rapper die de meeste Grammy's ooit heeft gewonnen. Hij heeft er nu 26, een meer dan de vorige recordhouder Jay-Z.

3 uur geleden
Trump: VS en Cuba onderhandelen over akkoord 'op hoogste niveau'

MAR-A-LAGO (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten en Cuba onderhandelen "op het hoogste niveau" over een akkoord. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump zondag, nadat hij Cuba met een olieblokkade had gedreigd.

8 uur geleden
Topgeneraals Israël en VS ontmoetten elkaar in Pentagon

WASHINGTON (ANP/RTR) - De hoogste generaals van de Verenigde Staten en Israël hebben vrijdag overleg gevoerd in het Pentagon te midden van de oplopende spanningen met Iran. Dat zeiden twee Amerikaanse functionarissen tegen persbureau Reuters.

15 uur geleden
Oekraïne meldt ruim tien doden door inslag drone bij bus

DNIPRO (ANP/RTR) - Oekraïense regionale autoriteiten hebben gemeld dat een bedrijfsbus ten oosten van de stad Dnipro is getroffen door een Russische drone die vlak bij het voertuig insloeg. Daardoor zouden vijftien doden en meerdere gewonden zijn gevallen.

17 uur geleden