Biden roept nationaal veiligheidsteam bijeen om Midden-Oosten
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden komt maandag met zijn nationale veiligheidsteam bijeen in de Situation Room, het crisiscentrum in het Witte Huis. Daar zullen ze de ontwikkelingen in het Midden-Oosten bespreken nu veiligheidsdiensten rekening houden met een aanval van Iran en Hezbollah op Israël.
Volgens de nieuwssite Axios heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken in een gesprek met de andere buitenlandministers van de G7 zondag aangegeven dat Iran en Hezbollah Israël "in de komende 24 tot 48 uur" zou kunnen aanvallen. Het ministerie van Blinken wilde slechts bevestigen dat de ministers in het videogesprek "de dringende noodzaak van de-escalatie in het Midden-Oosten" hadden besproken.
De Iraanse Revolutionaire Garde, het militaire elitekorps van Iran, kondigde zaterdag zelf aan "op het juiste moment en op de juiste manier" met een vergelding te komen voor de dood van Hamas-leider Ismail Haniyeh. Die werd eerder deze week op Iraans grondgebied omgebracht. Iran, een bondgenoot van Hamas, beschuldigt Israël van de moord. Hezbollah zou zich willen wreken voor de dood van commandant Fuad Shukr, eerder deze week in de Libanese hoofdstad Beiroet.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP) - Het Kremlin zegt dat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky "elk moment" welkom is in Moskou als hij wil praten over een vredesakkoord. Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov reageert daarmee op de open brief die Zelensky eerder op donderdagavond publiceerde en die hij richtte aan Poetin.
9 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het huidige conceptvoorstel voor een vredesovereenkomst met de Verenigde Staten bevat dubbelzinnigheden die moeten worden opgehelderd. Dat zegt Mohsen Rezaei, een hoge adviseur van opperste leider Mojtaba Khamenei, op de Iraanse staatstelevisie.
13 minuten geledenKYIV (ANP) - Oekraïne wil direct met de Russische president Vladimir Poetin om tafel voor vredesonderhandelingen. Dat schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een publieke brief aan zijn Russische ambtgenoot. Tijdens die onderhandelingen is Zelensky bereid een volledig staakt-het-vuren in acht te nemen, "zoals gebruikelijk is".
56 minuten geledenTRIPOLI (ANP/RTR) - Bij het kantoor van de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR in de Libische hoofdstad Tripoli hebben honderden mensen betoogd tegen de stroom migranten in het land. Het was een van de grotere recente betogingen tegen de migratie. Het kantoor werd enige tijd geblokkeerd.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland is bereid compromissen te sluiten in de vredesonderhandelingen met Oekraïne als Kyiv dat ook is. Dat zei de Russische president Vladimir Poetin tegen journalisten in Sint-Petersburg. Daar is de Russische leider voor een economische top.
2 uur geledenCAÏRO/GAZA (ANP/RTR) - Bij de Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook zijn donderdag volgens medische hulpverleners zeker tien doden gevallen. Onder hen waren vijf familieleden. Alleen een meisje uit dit gezin overleefde, volgens hulpverleners.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Het Zwitserse leger gaat naar eigen zeggen 4000 militairen inzetten met veiligheidstaken rond de in Frankrijk gehouden top van de G7. President Emmanuel Macron is 15 tot 17 juni gastheer van de top in Évian-les-Bains aan het Meer van Genève. Évian ligt dicht bij de Zwitserse grens.
3 uur geleden