Biden roept nationaal veiligheidsteam bijeen om Midden-Oosten
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden komt maandag met zijn nationale veiligheidsteam bijeen in de Situation Room, het crisiscentrum in het Witte Huis. Daar zullen ze de ontwikkelingen in het Midden-Oosten bespreken nu veiligheidsdiensten rekening houden met een aanval van Iran en Hezbollah op Israël.
Volgens de nieuwssite Axios heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken in een gesprek met de andere buitenlandministers van de G7 zondag aangegeven dat Iran en Hezbollah Israël "in de komende 24 tot 48 uur" zou kunnen aanvallen. Het ministerie van Blinken wilde slechts bevestigen dat de ministers in het videogesprek "de dringende noodzaak van de-escalatie in het Midden-Oosten" hadden besproken.
De Iraanse Revolutionaire Garde, het militaire elitekorps van Iran, kondigde zaterdag zelf aan "op het juiste moment en op de juiste manier" met een vergelding te komen voor de dood van Hamas-leider Ismail Haniyeh. Die werd eerder deze week op Iraans grondgebied omgebracht. Iran, een bondgenoot van Hamas, beschuldigt Israël van de moord. Hezbollah zou zich willen wreken voor de dood van commandant Fuad Shukr, eerder deze week in de Libanese hoofdstad Beiroet.
Meer uit Buitenland
PARIJS/DUBLIN (ANP/AFP) - Duizenden boeren in Frankrijk en Ierland hebben gedemonstreerd tegen het handelsakkoord van de Europese Unie met Zuid-Amerikaanse landen. In Centraal-Ierland gingen duizenden tractoren de weg op. In Frankrijk blokkeerden boeren enkele snelwegen.
40 minuten geledenMANAGUA (ANP/AFP) - In navolging van Venezuela heeft inmiddels ook Nicaragua politieke gevangenen vrijgelaten. De linkse regering van het Midden-Amerikaanse land spreekt van "tientallen mensen die terug naar huis naar hun families zijn gekeerd", en van een daad van goede wil.
1 uur geledenVAL D'ISÈRE (ANP/AFP) - Drie Franse skiërs zijn omgekomen toen ze bedolven raakten door lawines in de Franse Alpen. Het bureau voor toerisme in Val d'Isère heeft van twee wintersporters de dood bevestigd.
2 uur geledenLONDEN/DEN HAAG (ANP) - Bij een grote betoging tegen de Iraanse regering voor de ambassade van het land in Londen, slaagde een demonstrant er zaterdag in het pand te beklimmen en de vlag te verwijderen. De demonstrant wist de oude Iraanse vlag te hijsen op een balkon. Het leidde tot groot enthousiasme onder de vele betogers. Korte tijd later verwijderde een werknemer van de ambassade het dundoek weer.
2 uur geledenRUSTENBURG (ANP/AFP) - Zuid-Afrika is dringend toe aan even noodzakelijke als urgente hervormingen, vindt president Cyril Ramaphosa. Daarom komt zijn partij ANC met een zespuntenhervormingsprogramma.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Europa steunt de massaprotesten in Iran volledig en keurt "de gewelddadige onderdrukking" ervan ten zeerste af. Dat heeft EU-chef Ursula von der Leyen gezegd in een onlineboodschap.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Delen van het Duitse spoorwegennet blijven gestremd door het aanhoudende winterweer, terwijl er ook nieuwe sneeuw wordt voorspeld. Onder andere het internationale treinverkeer naar Nederland en Denemarken kampt met storingen en onderbrekingen. Ook de langeafstandsverbindingen tussen Hamburg en Frankfurt en Berlijn en Düsseldorf zijn verstoord. Een aantal regionale treinen rijdt nog helemaal niet.
4 uur geleden