Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Biden richt zwarte lijst Chinese bedrijven meer op defensietech'

'Biden richt zwarte lijst Chinese bedrijven meer op defensietech'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden gaat naar verluidt deze week de zwarte lijst aanpassen van Chinese bedrijven waar Amerikaanse ondernemingen niet in mogen investeren. Persbureau Bloomberg meldt op basis van ingewijden dat dit allerminst betekent dat hij afstapt van de harde opstelling ten opzichte van China van zijn voorganger Donald Trump. Door de voorwaarden voor de lijst te wijzigen, zou Biden juist meer druk willen zetten op bepaalde telecombedrijven en ondernemingen uit de luchtvaart en technologiesector.

De oorspronkelijke ban van Trump was gericht op ondernemingen die eigendom zijn van of banden hebben met het Chinese leger. Biden zou van de oude criteria af willen stappen en wil zich meer richten op bedrijven die actief zijn met defensie- of bewakingstechnologie. De Verenigde Staten verwijten Chinese bedrijven al langer dat ze gevoelige informatie doorspelen aan de eigen overheid. De Chinese Communistische Partij zei eerder dat het zich niet bezighoudt met industriële spionage.

Het Witte Huis en het Amerikaanse ministerie van Financiën hebben nog niet op het bericht gereageerd. Dat er een aanpassing van het beleid aan zit te komen, was wel al bekend. De regering-Biden onderzoekt de laatste tijd een aantal aspecten van het beleid voor China, waaronder de investeringsban. Op de zwarte lijst staan tientallen Chinese bedrijven, waaronder technologieconcern Huawei en de grootste chipfabrikant van China SMIC. Smartphonemaker Xiaomi spande eerder een rechtszaak aan, waarop de Amerikaanse overheid besloot het bedrijf er weer van af te halen.

Meer uit Financieel

Vliegtuigen wijken uit naar Maastricht door staking België

MAASTRICHT (ANP) - Het vliegveld van Maastricht verwacht in de komende dagen meer vluchten te verwerken door een grote staking in België. Meerdere maatschappijen laten hun vliegtuigen uitwijken, meldt Maastricht Aachen Airport zondag.

4 uur geleden
Veel uitval treinritten door staking in België

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Door een staking in België vervallen maandag en dinsdag veel treinritten. Volgens de nationale spoorwegmaatschappij NMBS zal de helft van de intercitytreinen niet rijden. Daarnaast rijdt ook tweederde van de lokale en voorstedelijke treinen niet.

8 uur geleden
Bloomberg: hernieuwde interesse mijnbouwer BHP in overname Anglo

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Mijnbouwer BHP heeft opnieuw interesse in een overname van de kleinere branchegenoot Anglo American. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg heeft BHP de afgelopen dagen toenadering gezocht tot Anglo American voor een overnamedeal. In 2024 zag BHP nog af van een overname van Anglo American nadat een bod werd verworpen.

9 uur geleden
Chinese premier: economische samenwerking met Italië versterken

JOHANNESBURG (ANP/RTR) - China wil de economische samenwerking met Italië verder versterken en verwelkomt Italiaanse bedrijven die actief willen worden op de Chinese markt. Dat heeft de Chinese premier Li Qiang gezegd tegen de Italiaanse premier Giorgia Meloni op de G20-top in het Zuid-Afrikaanse Johannesburg.

10 uur geleden
Krant: EssilorLuxottica wil belang nemen in modehuis Armani

ROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - EssilorLuxottica, het concern achter zonnebrillenmerk Ray-Ban en Pearle Opticiens, is bereid een belang van 5 tot 10 procent te nemen in modehuis Armani. Dat meldde de Italiaanse krant Il Sole 24 Ore. Volgens de krant heeft het bedrijf Armani geïnformeerd over de interesse in een belang, zonder dat het een actieve rol wil spelen in de gang van zaken bij het modehuis.

12 uur geleden
Britse regering wil meer eigen productie belangrijke grondstoffen

LONDEN (ANP/TRTR/BLOOMBERG) - De Britse regering van premier Keir Starmer wil meer eigen productie van belangrijke grondstoffen om de afhankelijkheid van leveringen uit het buitenland te verminderen. De overheid heeft een strategisch plan opgezet om in 2035 minstens 10 procent van de behoefte uit binnenlandse winning te halen en nog eens 20 procent van de vraag moet dan komen uit recycling.

13 uur geleden
VS werken aan alternatieven voor importheffingen, meldt Bloomberg

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt aan alternatieve plannen voor de importheffingen van president Donald Trump, voor het geval het Hooggerechtshof de meeste heffingen ongeldig verklaart. De VS willen die dan zo snel mogelijk vervangen door andere opties, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.

1 dag geleden